Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig tart a mellékhatása az...

Meddig tart a mellékhatása az antidepresszánsoknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azzal a kérdéssel fordulék ide, hogy 4-5 pszichés betegségben szenvedek és ugye voltunk pszichiátrián és írtak fel nekem jan.9-én antidepresszánst. (Sertralin Zentiva 100mg)


És régebben is szedtem (2 napig), körülbelül úgy január vége felé, mert nem mertem eddig szedni a mellékhatásai miatt bevettem akkor 1 nap felet és a következő nap felet, szóval 2 nap 1 egészet (a 2. nap ment a hasam és zsibbadtam a gyógyszertől, azóta egészen most vasárnapig nem mertem szedni, aztán most elkezdtem, szóval vasárnap bevettem 1 felet, tegnap 1 felet és ma 1 felet... a 3 nap már volt hasmenés, aludni nem tudok és hányinger is van, a gyomrom meg rossz egyszerűen)


Annyi kérdésem lenne, hogy esetleg valaki tudja meddig tartanak a mellékhatások egy antidepresszánsnak (azaz mennyi idő alatt szokja meg a szervezetem?)


A gyógyszert úgy kell szednem, hogy 4 napig felet (ami 2 gyógyszernek felel meg) és utána egészet.


Valaki ez ügyben jártas és tud segíteni meddig tart? Mert így 3 napja szenvedek és lényegében előtte is folytonos hányiner, puffadásos betegséggel amire eddig nem gondoltam, hogy a szorongás és ezek, de most ráeszméltem, hogy valószínű ez. 10:30 vagy 11:00 fele szoktam bevenni a gyógyszert és este fele jön ki ez a hányinger érzés 20:00-21:00 fele.


Aludni nem tudok egyébként, lefeküdtem tegnap hajnal 2-kor (álmatlan vagyok tőle) és felkeltem tőle hajnal 5-kor majd fent maradtam 7:30-ig és utána aludtam el és keltem fel 11 felé. :/


Valaki esetleg akkor megtudja mondani, hogy meddig tartanak a mellékhatások a gyógyszerenek? (visszatérve, egésznaposak a tünetek lényegében majdnem de este jönnek ki a legjobban vagy bevétel után 20-30 percre érzem, hogy mi a helyzet)


Visszatérve, szeretném megtartani hétvégén, szombaton megtartani a születésnapi bulimat és nem késleltetni folyamatosan, hogy rosszul érzem magamat.


KÉREM, hogy csak az írjon üzenetet, aki ugyan ebben a cipőben jár és szed gyógyszert vagy aki járt, köszönöm előre a segítséget, további szép napot. :)



2020. márc. 3. 15:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A mellékhatások addig mindenképpen megvannak, amíg szeded, meg utána, mire teljesen kiürül a szervezetedböl minden hatóanyag és amíg utána regenerálódik a szervezeted.
2020. márc. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Azt mondta az orvosom, hogy ezek a gyógyszertől való mellékhatások és pár nap vagy rendszeres szedés után teljes mértékben ezek elmúlmak maguktól és onnantól már csak jobb és jobb és jobb kedvem lesz és mindenhez lesz kedvem. A hányinger meg ezek azt mondta, hogy csak addig lesz míg nincs megszokva a szervezetemnek a gyógyszer.


A szervezetem hány nap alatt fogadja be és szokja meg a gyógyszert? Erre szeretnék kilyukadni.

2020. márc. 3. 16:06
 3/18 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy elmúlnak egy idő után, én többet is szedtem és mindnél elmúlt az eleje után, csak ezt, amit szedsz, pont nem ismerem, meg mindenkire máshogy is hat.
2020. márc. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 alletta ***** válasza:
egyénenként hat a gyógyszer, de általában 3-4 hetet szoktak mondani, hogy addigra megszokja a szervezeted.
2020. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hát úgy mondták, hogy 3 hét mire hatni kezd a gyógyszer.

Nekem most körülbelül 2 hétre van még gyógyszerem...

Mert az egyik levél a 2-ből eltünt és 1-be van 14 darab.

És már 1 és fél elfogyott 3 nap alatt, holnap 4 és úgy 2 gyógyszer szóval még 12 darab van.

2020. márc. 3. 16:24
 6/18 A kérdező kommentje:

Vagy kérdezem úgy, hogy ez a hányinger meddig fog tartani tőle? Mert nagyon rossz... Ez is 3 hét múlva enyhül már?


Hányás nem lesz tőle?

2020. márc. 3. 16:40
 7/18 anonim ***** válasza:

Én járok pszichiáterhez,egy betegség miatt (csoda,hogy élek).Nekem 6mg rivotrilt írt,ez is egy alattomos gyógyszer.Kaptam anafranilt,rexitint,de nem vagyok hajlandó szedni,mert az anafraniltól nagyon rosszul lettem a rexitint is hagytam.Nekem annyit mondott az orvos,hogy NINCS mellékhatása,ezeknek a gyógyszereknek,max egy kicsit "zizi" leszek tőle.Amíg kórházban voltam (2 hónap),ott rá beszéltek a rivotrilra,az elején nem mentem bele,de mivel nagyon rossz állapotban voltam/vagyok,ezért belementem.Kár volt. Azóta a memóriám rossz stb.Az orvosom szerint 2 hét alatt megszokja a szervezet és könnyedén le lehet szokni ezekről a gyógyszerekről.


Nos a véleményem az,hogy vannak esetek amikor szükségesek és az én példámat ne kövesd.Inkább beszélj a pszichiáterrel.Esetleg kérdezd meg tőle,hogy injekció formájában nem lehetne-e megkapni vagy ellenőrzött körülmények között beállítani a gyószereidet .Más ötletem nincs.

2020. márc. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ő azt mondta ez kell... Ez lesz a jó gyógyszer.


Szorongások depresszió és pánikbetegség meg kényszerek... :/


Hányás nagy az esélye, ha eddig nem volt akkor nem lesz és 1 hét és enyhülnek az ilyen hányingeres tünetek, szóval a hányinger elmúlik?

2020. márc. 3. 16:52
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem volt,akkor valószínű nem lesz.Hallgas zenét,nézz filmet stb addig amíg ezek a tünetek fennállnak.Mivel nem vagyunk orvosok,szerintem a következő alkalommal beszélj vele,ha továbbra is rosszul vagy tőle.
2020. márc. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Akkor hány napot szánjak arra, hogy megszűnnek lényegében a tünetek, a hányingeres tünet az hány nap alatt szűnik meg addig míg meg nem szokom, vagy 1-2-3 nap és utána már csak az ilyen szédüléses tünetek lesznek de hányinger nem (aki jártas biztos tudja és tapasztalja), mikor keressem fel az orvosomat, hány napon belűl, ha nem szünnek meg a tünetek?


Akkor esélyes, hogy hányás nem lesz? Mert az is az egyik betegségem gyerekkorom óta sajnos édesanyámtól köszönhetően. :)

2020. márc. 3. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!