Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig tart a mellékhatása az...

Meddig tart a mellékhatása az antidepresszánsoknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azzal a kérdéssel fordulék ide, hogy 4-5 pszichés betegségben szenvedek és ugye voltunk pszichiátrián és írtak fel nekem jan.9-én antidepresszánst. (Sertralin Zentiva 100mg)


És régebben is szedtem (2 napig), körülbelül úgy január vége felé, mert nem mertem eddig szedni a mellékhatásai miatt bevettem akkor 1 nap felet és a következő nap felet, szóval 2 nap 1 egészet (a 2. nap ment a hasam és zsibbadtam a gyógyszertől, azóta egészen most vasárnapig nem mertem szedni, aztán most elkezdtem, szóval vasárnap bevettem 1 felet, tegnap 1 felet és ma 1 felet... a 3 nap már volt hasmenés, aludni nem tudok és hányinger is van, a gyomrom meg rossz egyszerűen)


Annyi kérdésem lenne, hogy esetleg valaki tudja meddig tartanak a mellékhatások egy antidepresszánsnak (azaz mennyi idő alatt szokja meg a szervezetem?)


A gyógyszert úgy kell szednem, hogy 4 napig felet (ami 2 gyógyszernek felel meg) és utána egészet.


Valaki ez ügyben jártas és tud segíteni meddig tart? Mert így 3 napja szenvedek és lényegében előtte is folytonos hányiner, puffadásos betegséggel amire eddig nem gondoltam, hogy a szorongás és ezek, de most ráeszméltem, hogy valószínű ez. 10:30 vagy 11:00 fele szoktam bevenni a gyógyszert és este fele jön ki ez a hányinger érzés 20:00-21:00 fele.


Aludni nem tudok egyébként, lefeküdtem tegnap hajnal 2-kor (álmatlan vagyok tőle) és felkeltem tőle hajnal 5-kor majd fent maradtam 7:30-ig és utána aludtam el és keltem fel 11 felé. :/


Valaki esetleg akkor megtudja mondani, hogy meddig tartanak a mellékhatások a gyógyszerenek? (visszatérve, egésznaposak a tünetek lényegében majdnem de este jönnek ki a legjobban vagy bevétel után 20-30 percre érzem, hogy mi a helyzet)


Visszatérve, szeretném megtartani hétvégén, szombaton megtartani a születésnapi bulimat és nem késleltetni folyamatosan, hogy rosszul érzem magamat.


KÉREM, hogy csak az írjon üzenetet, aki ugyan ebben a cipőben jár és szed gyógyszert vagy aki járt, köszönöm előre a segítséget, további szép napot. :)



2020. márc. 3. 15:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Meg a legnagyobb probléma az, hogy enni tudok... Viszont nem kívánom és szeretnék olyan jó ízűen enni mint régen... Az a baj nagyon elszoktam az evéstől és enni se merek most jelen esetben enni rendesen a hányinger miatt félve, hogy kijön minden.
2020. márc. 3. 18:00
 12/18 A kérdező kommentje:
Meg ma ettem sütit illetve pizzát, abból is 7-8 harapás és már a rossz közérzet elkapott. :/
2020. márc. 3. 18:01
 13/18 A kérdező kommentje:

Meg hányingerem van, levagyok gyengülve és most is kekszet eszek jelen esetben de már kínomban, hogy mégis legyen bennem némi "étel". :/


Ez akkor nem fog kijönni és csak a gyógyszer részlete a hányinger, hányás nélkül?

2020. márc. 3. 18:15
 14/18 A kérdező kommentje:

Hát... Nem kellett volna az a keksz vagy nem tudom... Olyan hányingerem lett, hogy rendesen a torkomban volt a hányás és a hátam is szétment.


Most kezdek már jobban lenni de nagyon rossz és előbb megmozdulni nem tudtam mert összeokádtam volna magam és inni se ittam 1 kortyot se, mert egyből jött volna a cucc... A gyógyszertől van? :/

2020. márc. 3. 20:23
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia remélem már jobban vagy!

A gyógyszertől is lehet, de az idegességtől, szorongástól is. Nekem is hányingerem van és rosszul vagyok, illetve voltam. Sertralint szedek 25mg ma kezdtem el és tegnap annyira féltem tőle már előre hogy borzasztóan rosszul voltam és hányingerem volt nagyon , enni is alig bírtam. Ami gáz mert pont ez is az egyik ok amiért elkezdeném szedni mert az idegtől nem tudok enni és félek a hányástól, rosszul vagyok. De el se kezdtem szedni a gyógyszert de már annyira beparáztam előre a lehetséges mellékhatásoktól hogy rosszullétes hányingeres tüneteket produkáltam, alig bírtam megenni a reggelimet. Aztán bevettem a gyógyszert és vártam hogy lesz e rossz , nem lett már 14 órája , sokkal nyugodtabb vagyok mint tegnap, nem hinném hogy a gyógyszer így hat, inkább pszichésen kevésbé vagyok ideges mert már elkezdtem a gyógyszert már végigcsinálom, előtte meg a bizonytalanság nagyon nagy feszültséget keltett bennem.

Na most lassan megpróbálok aludni, de én azért a biztonság kedvéért esténként daedalont és B6 vitamint veszek be mert nálam este szokott felerősödni az idegesség, ezáltal a rosszullét. Remélem holnap se lesz semmi mellékhatás, bár állítólag az első napon szokott a legrosszabb lenni és ritka hogy csak több nap után jön ki, szóval lehet hogy neked is csak az idegesség miatt volt, nem is a gyógyszer miatt csak már annyira ideges voltál emiatt második nap. Nem tudom de remélem jól vagy mostmár! :)

2020. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Szia nem tudom, hogy esetleg még el e olvasod ezt az üzenetet... Viszont az antidepresszáns nem segített és abba is hagytam mert nagyon rosszul lettem, most van az, hogy napokat jól vagyok utána meg rosszul. A házba be vagyok zárkózva, egyedül létre vágyom folyton és semmi nem olyan ami régen és most 1 hete, hogy hányingerem van folyton mert ettem pizzát meg kólát és jól esett viszont délután ettem utoljára (ezt a reggelit és kólát ezt körülbelül reggel 7-8-kor fejeztem be) viszont 4 szelet puszta kenyeret ettem 18:00 fele és hát akkor jöttek az egyböli rosszul létek... (és régebben is kólát ittam meg energia italt és rosszul voltam 2 hétig) De most megittam legalább másfél liter kólát de ha nem másfél akkor egyet biztos. Folyamatosan sírok, hogy korlátozva leszek életem végéig és nem tudok aktív életet élni mint régen vagy dolgozni/tanulni... Sajnálom, hogy ez lettem én és ez maradok és nem gyógyulok... Lassan 1 hónapja, hogy szedek C-Peptid (VargaPeptide sprayt) és nem veszek észre változást tőle... Orrba fújok 1-1-et 5 óránként és Cinket szedek minden másnap. Sajnos félek, hogy valami gyomorrák vagy IBS-em van... Nem nyugtat semmi és nem hiszem, hogy ez már pszichésen van, hanem belsőleges probléma. (Mint említettem, csak az egyedül létre vágyom, nem tudok kimozdulni mint régen vagy a barátokkal lenni és a társasággal tölteni az időmet) Egyedül szeretnék csak lenni folyton ha meg hányingerem van vagy hozzám szólnak vagy kihívnak már rosszul vagyok és hányingerem van és meleg érzetem van a fejembe. Sajnos emetofóbiával küszködöm és nem hiszem, hogy ettől vannak a hányingereim mert nem gondolok semmi hányásra ilyesmi, de ha hányingerem van meghalok és lassan ott tartok, hogy nem tudok így élni és lassan belepusztulok és szeretném a 64 éves nagymamámról levenni a terhet de nem megy... És lassan végem. :(
2020. aug. 1. 14:32
 17/18 A kérdező kommentje:
Visszatérve (mert nem tudom szerkeszteni az üzenetet) csak kekszet eszek az 1 hétben... Sírok és sajnálom, hogy nem vagyok és nem is leszek olyan jó élettel rendelkező ember mint régen. Kezeléseket nem bírok elviselni, nekem a rosszul lét egyben a halálom, a szenvedés... Emberekkel se ORVOSOKKAL sem bírok már konzultálni, pedig régen ilyen probléma nem adódott... Sírok azért is, hogy nézem ahogy a barátaim szórakoznak kint, kihívnak nem tudok kimenni mert rosszul vagyok, iszogatnak alkoholt vagy bármi beszélgetés, cigizgetés kint... Egyszerűen siralmas, hogy nem tudok olyan életet élni mint régen és, hogy február 8.-a óta nem iszok alkoholt ettől az egésztől és nem is megyek ki szinte... Ha vissza hallgatok egy számot, ami pontosan tavalyi csak az emlékek gyülemlenek, hogy barátnőm volt és haverom itt aludt és mentünk egész hajnalban kocsikázni. Egyszerűen szeretni se tudok, pedig szeretnék érezni is... De az emberektől undorodom egy találkozástól is, nem tudok kimenni. (És ezt köszönhetem a fóbiámnak...)
2020. aug. 1. 14:37
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia, írtam privát üzenetet.
2020. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!