Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire higiénikus egy...

Mennyire higiénikus egy strandmedencében/úszómedencében/Balatonban való fürdés?

Figyelt kérdés
Azt tudni kell, hogy elég tisztaságmániás vagyok. Rendszeresen (heti 1-3) alkalommal úszom. Gondolom az úszómedencét erősen fertőtlenítik bár én már félméteres hajszálat, véres sebtapaszt is találtam benne. Arról meg már ne is beszéljünk amikor az egyik ismerősöm bevallotta nekem hogy ő már többször is belepisilt a medencébe. A strand még ennél is rosszabb tele van falevelekkel, bogarakkal, és ez a normális medence, a meleg medence ugyanez csak azzal a különbséggel, hogy az tele van nyugdíjasok elhalt bőrdarabjaival. Meg, hogy egy normál ember fél óra jacuzzizás közben 3 dl izzadságot enged bele a vízbe. És ezek klóral vannak fertőtlenítve! Akkor vajon mi lehet a Balatonban/Velencei-tóban? Bele se merek gonolni!

2020. márc. 8. 09:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
"Kérdező, menj orvoshoz ezzel a problémáddal. Azt tudtad, hogy az ivóvíz egy részét egyes városokban a folyokbol veszik ki, ahová a szennyvizet is engedik, és a halak még belepisilnek?"-De azt megtisztítják mielőtt megisszuk. Ha belesz@rok a Balatonba senki se fogja kiszedni!
2020. márc. 8. 10:41
 12/16 A kérdező kommentje:
[link] Ezt is megnézheted.
2020. márc. 8. 10:42
 13/16 anonim ***** válasza:
Én fürödtem már mindkettőben, sose volt semmi bajom.
2020. márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
#14 Szerencsés vagy!
2020. márc. 8. 10:51
 15/16 anonim ***** válasza:
Aki tisztaságmániás az normál hétköznapokban kevesebb betegséggel találkozik, mint aki nem. Ezért kevésbé felkészült az immunrendszere. Ezért ne menjen pl a balatonba mert ott tényleg pisi kaki döglött hal meg minden van. Normál embernek ez fel se tűnik.
2020. márc. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Akkor ne fürödj. Ennyi az egész. Én sem teszem. Sem uszodában,sem természetes vizben. Mániás nem vagyok,de undorodom az emberektől,főleg,hogy egy strandon hányan fordulnak meg egy nap. (Mondok rosszabbat: mikor nyaraltunk egy fogyi gyerek belesz..rt a medencébe.. kiküldtek mindenkit,kihalászták egy hálóval majd mehett vissza mindenki...). De ha csak belegondolok,hogy nővérként hány ezer,elég komoly hiányos higiéniájú embert láttam.. (odaszáradt székletes fenék, koszos alsó) és azok beleáznak a medencébe,akár több százan is egy nap.. plusz láttam medencébe orrfújást,köpést, pisi... szóval ebből nem kérek. Persze jó az immunrensszer,falun nőttem fel,a kosszal sincs bajom,mosatlan gyümi stb. De inkább gusztusom nincs ehhez.
2020. márc. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!