Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miert ilyen nagy a hiszteria...

Miert ilyen nagy a hiszteria amikor voltak sokkal halalosabb virusok is?

Figyelt kérdés

MERS 40 %, SARS 10% halalozasi rata, mezei influenza is halalosabb. Mindketto korona virus tipus.

Akkor most miert van ez a nagy keszultseg, ha eddig sose?


2020. márc. 9. 14:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

nemaRendorseg legyszi mondd mar el, hogy melyik jarvany jart tobb szaz millio aldozattal?

A 14. szazadi pestis ota azert picit fejlodott az orvostudomany.

2020. márc. 9. 14:50
 12/20 anonim ***** válasza:
31%
Most tesztelik a közgazdászok, hogy hisztériakeltéssel milyen gazdasági eredményeket/veszteségeket lehet generálni.
2020. márc. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
32%
A betegek száma az eddigiek szerint hetente megduplázódik és a fertözöttekhez viszonyítva 10-szer annyian halnak bele, mint az eddigi influnezákba!
2020. márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
49%
Ritkán szoktam ilyet mondani, de remélem az összes "TÖMEGHISZTÉRIAKELTÉSNEMHALÁLOSINFLUENZAROSSZABB" emberke édes anyukája elkapja a koronavírust, meglátjuk, akkor mekkora lesz a hisztéria :)
2020. márc. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Utolso,

a szezonalis influenzaba evente 0.1-akar 20% is belehal, az aktualis evtol fugg.

A mostani jarvanyba kb 3.4%, de ez a tesztek szamatol is fugg, Koreaban pl ahol sokkal tobb embert teszteltek, a halalesetek 0.6%-ra jonnek ki, ugyhogy nem tudom, hogy honnan vetted, hogy 10szer annyian halnak meg.

2020. márc. 9. 15:03
 16/20 A kérdező kommentje:
Utolso, mint 13-as
2020. márc. 9. 15:04
 17/20 A kérdező kommentje:

#14 anyam mar meghalt, ugyhogy ez engem nem erint.

De ugy latom, hogy nem ertetted a kerdest. Miert van karanten most, es maskor nem?

Az emberek, a gazdasag tesztelese sokkal inkabb hiheto!

2020. márc. 9. 15:06
 18/20 anonim ***** válasza:
58%

Van karantén? Hol?

Ja, külföldön? Ott ezelőtt is volt más betegségeknél.

Mi a kérdés?

2020. márc. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Mikor volt utoljara,hogy lazartak egy egesz orszagreszt Europaban karanten miatt egy olyan virus miatt aminel sokkal halalosabbak is voltak mar.

Ez nem halalosabb egy normal influenzanal, es megsincs egy fel orszag lezarva. Ez a kerdes!!

2020. márc. 9. 15:24
 20/20 anonim ***** válasza:
35%

#14 Ritkán szoktam ilyet mondani, de remélem az összes "TÖMEGHISZTÉRIAKELTÉSNEMHALÁLOSINFLUENZAROSSZABB" emberke édes anyukája elkapja a koronavírust, meglátjuk, akkor mekkora lesz a hisztéria :)


Mint "jókivánságod" tárgya, válaszolok. Nekem is van a csaláádomban, aki veszélyeztett kategóriába sorolható, ha a koronavirust tekintjük. De ugyanigy veszélyeztett kategóriában van a hagyományos influenzát, vagy az időskori rákbetegségeket tekintve is. Akkor most pánikolnom kellene?


Valahogy, valamiben mindenki meghal. Az ember csak reménykedik, hogy a szeretteire egyelőre nem kerül sor. Ennyi. Hisztizni meg kár.

Arról nem beszélve, hogy az egyén személyes életében, érzelmi értelemben nem tök mindegy, hogy egy világjárvány végez a családjával, vagy mondjuk egy figyelmetlen sofőr a szembe sávban? Tök mindegy! Pedig arra sajnos folyamatosan megvan a reális esély, nem csak x hónapig, szemben egy ilyn virussal...

Én már csak emiatt sem értem az efféle hisztériákat!


#21 Hát, nem elképzelhetetlen. A Bin Láden-Alkaida projekt után megcsinálták az ISIS bulit, hogy legyen hová fegyverkezni. Annak is vége lett, úgyhogy Iránnal háromszor is bepróbálkoztak 2019-20-ban, de nem jött össze, ráadásul szánalmasan átlátszó volt, és lebuktak (anyahajó vs. repülő ügy, majd még két provokáció) igy lehet, hogy Európa lett az "oszd meg és uralkodj" politika újabb célpontja ezúttal...

2020. márc. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!