Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a laptopomat közvetlenül...

Ha a laptopomat közvetlenül az ölemben tartom, és úgy gépezek, akkor az lehet valamilyen hatással rám? Pl. Több anyajegy azon a területen, vagy bármi más?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem egészséges állítólag.Vhol olvastam, h a teherbeesését akadályozza (persze ez nem azt jelenti, hogy ne szedj fogamzásgátlót!!:)

Kismamáknak nem ajánlott.

2010. júl. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
meg fiatalembereknek sem, mivel felmelegszik a laptop...
2010. júl. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha pedig férfi vagy, egyenesen megölöd a spermáidat vele. A meleg+az elektromos mező...
2010. júl. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, és 14 éves. :)
2010. júl. 25. 10:26
 5/8 A kérdező kommentje:

Én ezt találtam:


A laptop úgynevezett vezetéknélküli internetes kapcsolata, szakmai nevén WiFi, rádiófrekvenciával működik és a mikrohullámú sütőhöz hasonló jellegű sugárzást bocsát ki – mondja dr. Thuróczy György, az Országos Sugárbiológiai és Sugáregészségügyi Kutató Intézet főosztályvezetője. – Tehát éri valamekkora mikrohullámú sugárzás az embert, de a gerjesztett elektromágneses tér kicsi, így ez jóval az egészségügyi határérték alatt van. Ez azt jelenti, hogy ha napi huszonnégy órában, egész életen keresztül, folyamatosan használnánk, akkor sem ártana a szervezetnek.


Ha valaki az ölében tartja a laptopot, nagyobb a sugárzás, de még ez is jócskán a határérték alatti tartomány. Itt azonban néhány centi is sokat számít, s ha felteszi az asztalra a gépet, és úgy használja, azzal az ezredére is csökkenhet a sugárzás, így elővigyázatosságból jobb lenne, ha távolabb tartaná a laptopot.


A tápegység felmelegedéséből származó hőhatás érvényesül, ezért valóban nem lehet jó hatással, ha a férfiak az ölükben tartják a számítógépet, a nemzőképességre ugyanis káros lehet a meleg, de ez átmeneti hatás. Nőknél nem hinném, hogy ebből eredően bármilyen probléma felmerülhetne.


A rajztábla nem megoldás, mert a fán áthatol az elektromágneses sugárzás, és a műanyagon is, de ha például egy fém lemezt helyezne az ölébe, és arra tenné a számítógépet, akkor már kevesebb sugárzás érné, viszont még mindig több, mintha az asztalra tenné.


A laptop nem bocsát ki kifejezetten olyan káros sugarakat, amelyek rossz hatással lennének a szervezetre. Csak a vezetéknélküli internetes kapcsolattal rendelkező laptopokból éri rádiófrekvenciás sugárzás az embert, de ennek az intenzitása sem nagy, csupán egytizede például a mobiltelefon által kibocsátott sugaraknak. A hatás pedig nem adódik össze. A rádiófrekvenciás sugárzás az emberben néhány centiméteres mélységben elnyelődik ugyan, de nem raktározódik el, az viszont nem mindegy, mennyi rádiós eszközt használunk egyszerre. Ezek ugyanis együttesen hatnak a szervezetre. Egy átlagos háztartásban körülbelül három-négy ilyen sugárzó forrást biztosan fel lehet fedezni, amelyek mind hatnak ránk. Ezek nem érnek el olyan szintet, hogy az káros lehetne, de mert korábban nem használtunk ennyi rádiós eszközt, ma nagyobb sugárzás ér bennünket.

2010. júl. 25. 10:32
 6/8 anonim ***** válasza:
akkor te csak terhes leszel tőle =D
2010. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eleve nem értem, miért kell ölbe tenni. Nem túl kényelmes testtartást eredményez!
2010. júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem mindegy, hogy hogyan ülök, a hátam sík egyenesen tartom. Vagyis már kicsi korom óta azt szoktam meg,hogy egyenesen üljek, ezért ha gépezek és az ölembe veszem(pl. az ágyban) akkor sem engedem el magam, vagy teljesen a falhoz ülök és az támaszt, vagy nem is támaszkodom semmihez. Szóval a testtartás miatt nem aggódom. :)
2010. júl. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!