Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyers fokhagyma naponta...

Nyers fokhagyma naponta többször szétrágva csökkenti a koronavirusfertőzés esélyét vagy esetben mindegy?

Figyelt kérdés
2020. márc. 10. 23:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

A WHO indított egy mítoszvadász tájékoztató oldalt, ez az egyik fő cáfolatuk többek között, hogy baromság a fokhagyma.

Bár ha elég sokat rágsz el, mindenki messzire fog kerülni, így akár érhet is valamit... :)

2020. márc. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
erre mondják hogy közvetett hatás:))) de err eaz is jo ha két siklot tartok a kezemben. bár a fokhagyma vitathatatlanul jot tesz a szivnek s még sok más szervnek, a kigyo meg alig.
2020. márc. 10. 23:47
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Gyerekkoromban gyermekparalizis járvány volt.

Másfél évig elég "eldugott helyen" éltem (nem M.o.-on), s a faluban egymás után betegedtek meg a gyerekek. Ahogy a mi utcánkba is eljutott a járvány, minden reggel megetettek velem egy gerezd fokhagymát, meg egy kis stampedli pálinkát (azóta is utálom).


Nagyon sok gyerek megbetegedett. Mindkét szomszéd gyerek megkapta a betegséget -a többség tünetmentesen felgyógyult. Én megúsztam.


Nagyanyám nagyon értett a gyógynövényekhez. A faluban őhozzá jöttek mindig a betegek, csak akkor vitték a városba szekéren kórházba, ha ő azt javasolta (vagy 6-7 órás szekérút volt, illetve napi kétszer volt busz, az is 1,5-2 óra) ill. a faluban ő adta be az injekciókat, volt hozzá felszerelése, megbízása. Egyébként csak annyi, hogy "küld ide a lányodat/fiadat, elmondom neki, hogy milyen növényeket kell keresni, szedni", majd ezekből csinált különböző módokon "gyógyszereket". Több száz növény gyógyhatását ismerte.


Szóval nekem hatott a fokhagyma.


"A modern orvostudomány igazolta a fokhagyma vérnyomáscsökkentő (2 Hgmm-el csökkenti a vérnyomást egy gerezd fokhagyma), baktérium-, vírus- és gombaellenes, emésztést elősegítő, bélfertőtlenítő, bélféregűző, epe- és májműködést elősegítő hatását." Wiki

2020. márc. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

3-ashoz kiegészítés:


Annyit azért hozzáteszek, hogy mióta tart ez a "pánik" naponta fokhagymázik, s nemcsak ő, a lakás is olyan szagú.

2020. márc. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Mármint a nejem...
2020. márc. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

1-es!


A WHO az általad említett "myth busterben" azt mondja, hogy "Garlic is a healthy food that may have some antimicrobial properties. However, there is no evidence from the current outbreak that eating garlic has protected people from the new coronavirus."


Amiből egyrészt kiderül, hogy a WHO is elismeri, hogy antivirális/antibakteriális hatásai lehetnek. Bornírtság is lenne tagadni, mivel számos kutatás utal erre. Legalábbis ígéretesnek tűnik. Vess rá egy pillantást:


[link]


Illetve még azt írja ezzel kapcsolatban a WHO, hogy nincs rá bizonyíték, hogy a fokhagymaevés megvédene a vírustól. A fenti kutatás is erről beszél, tudniillik, hogy nem egyértelműek az adatok, további kutatásokat kellene végezni, stb. Mindenesetre szerintem számos, már létező kutatás azért elég ígéretes, de ha neked úgy kényelmes, egész egyszerűen nevezd baromságnak.

2020. márc. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem arrol van szo, hogy nem véd meg de a fertőzés esélyét csökkenti?
2020. márc. 11. 18:58
 8/12 anonim válasza:

A tudományos válasz mindkettőre ugyanaz: nem áll rendelkezésre elég kísérleti adat.


Amit feljebb linkeltem, ott több kísérletet is idéznek, amiben mikrobaölő tulajdonságokra lehet következtetni a fokhagymahasználat során. Például:


"A single trial suggested that garlic may prevent occurrences of the common cold, but more studies are needed to validate this finding. This trial randomly assigned 146 participants to either a daily garlic supplement (with 180 mg of allicin content) or a placebo for 12 weeks.


The investigation revealed 24 occurrences of the common cold in the garlic group compared with 65 in the placebo group"


Tehát a fokhagymát fogyasztó(pontosabban magas dózisú allicint, ami az egyik hatóanyaga) között 24 megfázást regisztráltak, a placebo csoportban pedig 65-öt.


Nyilván ezeket a kísérleteket sokszorosan meg kell ismételni, de az én személyes véleményem az, hogy mindenképp ígéretesek.

2020. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
akkor egy alkérdés: mi az a napi fokhagyma adag - nyersen - és rendszeresen ami még nem káros? mert akkor ezekszerint érdemes napi szinten befokhagymázni, max. a legrosszabb esetben csak finom lesz.
2020. márc. 11. 19:40
 10/12 anonim válasza:

Azt nem tudom, mennyit érdemes, ráadásul nagy mennyiségben mellékhatásai is lehetnek. Ha jól tudom, még a vérnyomásra is hatást tud gyakorolni. Ezekről itt olvashatsz:


[link]


Szóval én csak azt tudom, hogy én mennyit szoktam belőle enni. 1-2 gerezdet, de újabban gélkapszulát szedek. Számomra praktikusabb, már csak az allicin-tartalom miatt is. (Arról nem is beszélve, hogy így nem bűzölgök.)

2020. márc. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!