Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valahol leszívják nekem a...

Valahol leszívják nekem a slájmot a torkomból?

Figyelt kérdés
Nagyon szükségem lenne rá, kiköhögni nem tudom egy fél éve, és az énektanárhoz is emiatt nem tudok járni. Már annyit kohogtettem magam, hogy fáj a torkom.a váladék annyira sűrű a torkomban, hogy nem tudok rendesen nyelni, olyan mintha a megakadna az étel is a torkomon, illetve beszélni se tudok tőle. Lelki ok, és betegség is közre játszott, hogy ez kialakult, viszont nem múlik el. Fül orr gégeszeten allergia gyógyszert kaptam, de sem az, sem a köptetők nem használnak. Amikor egy kicsit is felszakad, akkor sem szakad fel annyira, hogy rendes hangom legyen. Ez az egész egy ördögi kör. Annyit köhögtetem magam, hogy tönkre megy a torkom és az életem is. Konkrétan már az az életcélom, hogy kijöjjön a torkomról ez a cucc, de bármit teszek, nem jön ki. Sírhatnékom van minden egyes nap, hogy így kell élnem az életemet, konkrétan nem kapok levegőt, és ettől leszek depressziós. Azon gondolkoztam, hogy valahol leszívják e nekem mondjuk tűvel. Lehetséges ez? Nem bírom tovább.

2020. márc. 12. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Leszívni felesleges mert újra fog termelődni, az okát kellene megszüntetni. Keress fel másik orvost és mondd el neki hogy hurutod van hónapok óta és semmi sem használ.
2020. márc. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élek. Ez azért l3nyeges, mert itt máshogy állnak hozzá a betegségekhez.

Köhögtem én is egy mandulagyulladás után. Előbb sötét váladék jött, aztán az idővel színtelenné vált, de még mindig köhögtem. Az elso doki rendkívül egyszerűen elintezte: ne köhögjek. Gondoltam ez se normális, mentem másikhoz. Ugyanaz: ne köhögjek. Itt kicsit felhúztam magam, mondtam nem azért köhögök, mert jonszorakozas, ha tudnám abbahagynám. Ezek után az orvos kifejtette, mi a problema: ha az ember hosszabb ideig betegség miatt köhög , a szervezete megszokja és öntudatlanul is köhögni fog az ember. Mivel a köhögés ingerli a nyálkahártyát, több vaaldek fog termelődni, amitől jobban köhögsz és így tovább, tulajdonképpen egy ördögi kör. Ajanlotta, hogy mindig legyen nálam valami folyadék és igyak azonnal, amikor elkap az inger, vagy legyen nálam cukorka és szopogassam olyankor azt. Gondoltam huyle ez is, masik orvoshoz kell mennem. A harmadik is ugyanezt mondta-közben volt rendesen mindenfele kivizsgalas- így úgy döntöttem, nincs veszítenivalóm, kipróbálom. Pár hét alatt elmúlt az akkor már jopár hónapja tartó köhögés. Próbáld ki te is

2020. márc. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, de ha nem köhögted ki a váladékot akkor az hova lett?
2020. márc. 12. 16:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyre kevesebb termelődött. Plusz ha iszik az ember A köhögési ingernél, az is lemossa a váladékot a gyomrodba-akármilyen gusztustalanul is hangzik.
2020. márc. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sssaszem ***** válasza:
55%

Egyél fokhagymát tudom, hogy rossz, de az is feloldhatja a slájmot. Vagy igyál fokhagymás teát, gyömbért.



Íme bevált módszer: Óvatosan hajoljunk a tál fölé, fedjük be a fejünket egy törülközővel, és lélegezzük be a meleg gőzöket, ameddig csak bírjuk. Naponta többször is ismételjük meg. Ha ezt nem találjuk elviselhetőnek, az is nagy segítség lehet, ha egy kisebb törlőkendőre csepegtetünk az illóolajból, a zuhanyfülke sarkába tesszük, majd meleg vízzel lezuhanyozunk.

A kurkuma igazi csodaszer

A kurkumában található egyik hatóanyag, a kurkumin nemcsak gyulladáscsökkentő hatásairól ismert, de a váladékot is nagyszerűen oldja. Emellett a fertőzések ellen is segít felvenni a harcot, és gyorsítja a gyógyulás folyamatát. A váladék feloldása mellett egyéb tüneteket is enyhíthetjük a kurkuma segítségével, például a köhögést vagy a mellkasi fájdalmakat.



Két deci vízbe tegyünk egy mokkáskanálnyi őrölt kurkumát, forraljuk össze, majd ízesítsük két teáskanál mézzel és egy nagyon kevés fekete borssal. Melegen kortyoljuk el, naponta két-három alkalommal. A kurkuma fogyasztása nem ajánlott epebetegeknek vagy gyomorfekéllyel küzdőknek.


Gyömbérben az erő

A gyömbér az egyik legismertebb és leghatékonyabb gyógymód a különböző felső légúti megbetegedések ellen, immunerősítő és gyulladásgátló hatású, emellett pedig a váladék oldódását is segíti. Forrázzunk le egy kis darab, apróra vágott friss gyömbért két deci vízzel, fedjük le a bögrét, hagyjuk állni öt percig, majd szűrjük le. Keverjünk az italban egy teáskanál mézet, és igyuk meg. Naponta háromszor fogyasszuk.



A hagyma és a fokhagyma mindig segítenek. A hagyma és a fokhagymaszintén nagyon hatékonyak a fertőzések elleni küzdelemben, illetve a letapadt váladék feloldásában, ráadásul a további váladékképződést is csökkenthetik. Mindkét hagymaféle tele van vitaminokkal és ásványi anyagokkal, így az immunrendszerünket is erősítik. Zúzzunk össze két gerezd fokhagymát, tegyük hozzá három citrom kifacsart levét, majd forrázzuk le ezt két deci vízzel. Tegyünk hozzá egy késhegynyi sót és ugyanannyi feketeborsot, majd még melegen igyuk meg. Ez azonnali enyhülést adhat, de érdemes naponta kétszer is fogyasztani.

2020. márc. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!