Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kell az embernek drogokk...

Miért kell az embernek drogokkal mérgeznie magát, ahhoz hogy boldog lehessen?

Figyelt kérdés

2020. márc. 14. 07:19
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

# 10

Nekem is 20 on + évesen volt egy LSD utazásom - ami közben átéltem egy megvilágosodás szerű élményt/tapasztalást.

Azóta bő 8 éve ugyan nem mindennap, de rendszeresen gyakorlom a zen meditációt.., habár eddig nem sikerült a közelébe se érnem annak a tudati állapotnak.

Viszont ha nem gyakoroltam volna, már valószínűleg belehaltam volna a függőségembe, mert sokszor egy hajszálon múlt az egész.

Volt sok más utazásom is másféle hallucinogénekkel (főleg DMT vel) amiknél szintén megvolt az egység/üresség, tiszta megvilágosodás szerű tapasztalás. Azonban ezek hiába adnak betekintést, és egy életre szóló élményt - mert pár hét (hónap) és a tudat teljesen visszarendezi magát.

Vagyis nem igazán beépíthetőek/megtarthatóak ezek a betekintések.


Egyébként a hallucinogének nem okoznak függőséget - de nem adnak direktbe boldogságot sem. Inkább az üresség felé visznek.


Sajnos azok a különböző színű porok amik instant boldogságot adnak - azoktól tényleg olyan boldog az ember ~ hogy az egó nem tudja ezeket megfelelően beépíteni. Mivel jó volt újra, és újra, és újra érezni akarja. Hiába lát rá a használó a saját leépülésére.., nem igazán tudja abbahagyni a boldogság hajhászását..

Kár hogy van lehetőség így kijátszani a tudatot (agyat) mert akit elkap ez az örvény - az rövid időn belül a földi pokolban találja magát..

2020. márc. 23. 18:45
 12/25 anonim ***** válasza:

Sajnos rá kell jönnünk, hogy nem arra teremtettek minket, hogy boldogok legyünk.

Ez független attól, hogy drogozunk-e vagy sem.

2020. márc. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

De ott van pl az ecstasy ami nem egy szétcseszős drog. Az simán lehetne az alkohol alternatívája. Én mindig is ki akartam próbálni, de nem ismertem olyan embert akiben megbíztam volna, hogy biztos azt adja amit kérek. Ugye a dizájnerdrogok korszakában, meg úgy egyébként is simán átcseszhetnek.


És ugye ecstasyt meg nem kell minden nap használni. Simán lehet havonta egyszer, hetente, évente egyszer. Ki hogy érzi. SZvsz hasznosak ezek az élmények. Én majdnem minden átpiált éjszakából tanultam valamit. Meg ugye a másnaposságból is lehet tanulni. Minimum azt, hogy örülj már annak, ha éppen nem fáj semmid..


Szóval annyi, hogy nem kell túlzásba vinni. Nem a két véglet van, hogy nem használok semmit---vagy halálba drogozom magam.


Keith Richards is elmondta vmi interjúban, hogy azt tanácsolja az embereknek, hogy ne a hétköznapi életben drogozzanak, hanem azon kívül. Hétvégente, vagy amikor túl vannak bizonyos feladatokon. Legyen jutalom, meg ünnep a bebszás, meg a drogozás.


A hallucinogén drogokat meg alapból úgy ajánlják, hogy legyen valaki melletted aki tapasztalt, aki józan. És bár ráfüggeni nem lehet, de mentális zavarokat okozhat. Annál meg már jobb heroinfüggőnek lenni. A fű is okozhat enyhébb, és súlyosabb zavarokat.


És az is fontos, hogy ki használja ezeket. Egy lakótelepi csóró srác füvezik, aki utálja a munkáját, a szüleit, stbstb Ugye ha ő szétszórt lesz a fűtől, ami alapból nem egy nagy dolog, de aki egyébként is szr helyzetben van, akkor elindulhat a lejtőn. Ha viszont valaki jó helyre született, akkor még súlyosabb zavarokból, meg függésből is visszajön úgy, mint ha mi sem történt volna. ( Ugye a sztárok is méregdrága rehabokba fekszenek be időnként)



A meditációról amit én tudok, az alapján közelebb van a drogos élményekhez, olyan értelemben, hogy hiába él át az ember elképesztő dolgokat a meditáció alatt, utána ugyanúgy oda jön vissza ahol volt, és nem is igazán emlékszik érdemben az élményre amit átélt. Iszonyú melós dolog ez. Évtizedekben lehet mérni az eredményt. Meg ugye már alapból rossz hozzáállás az, ha valaki az eredménnyel foglalkozik.

2020. márc. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
31%
Mindegy a lényeg amit akartam írni, hogy a drog az jó, csak mértéket kell tartani, és akkor nem számít mérgezésnek, mert a test csodálatos, és simán elbírja ezt. És aki nem tud meditálni, az inkább igyon, vagy drogozzon, mint hogy kimaradjon az ilyen élményekből. Amik ugye nemcsak, hogy kvajók abban a pillanatban amikor átéled, de tanulságosak is.
2020. márc. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
60%
"a drog az jó " Már bocs, de te ritka nagy barom vagy.
2020. márc. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

# 15


Ha nem lenne jó, szerinted akkor minek csinálnák az emberek?

...

2020. márc. 30. 17:28
 17/25 A kérdező kommentje:

# 13 - 14


Ez az egyik baj vele igen, hogy az alvilági emberek kezében van ez az egész. Aki használ az kénytelen rizikót vállalni. Lehet hogy nem azt adják amit az ember venni akar, vagy szennyezve van a cucc mérgező adalékokkal. Sokkal biztonságosabb lenne ha legálisan lehetne hozzá jutni, és nem kéne bújkálni..


Az a baj hogy ahogy írtad nem mindenki tud ezekkel jól bánni.

Az embernek problémái vannak, amiket tök nehéz lenne megoldani.

Erre benyom valamit és bumm - minden tök jó.

Csakhogy ettől nem oldódott meg semmi.

Aztán idővel az anyagozás is megszokottá válik - és egyféle meneküléssé.

Csakhogy a szerfogyasztás miatt újabb problémák jönnek.., és persze ezek se lesznek megoldva.

Egy idő után minden tök gáz lesz - és a beállt pillanatokért lesz érdemes élni ~ mivel amúgy szembe kéne néznie az embernek hogy az elmúlt sok-sok évben semmit se csinált.

Na most ha volt valaki aki már x problémát se tudott megoldani, és most hozzájött a sok-sok év alatt még egy rakás - az akkor már tutira nem fogja tudni megoldani...

Max addig lehet boldog amíg benne van a cucc.

Egy körforgás az egész ami csak az élettel együtt él véget.

És miért?

Mert a drog amikor hat akkor jó. Jó arra hogy elfelejtsük önmagunk - és ezt az életet amit soha nem tanultunk meg megfelelően élni.


Persze lehet hogy aki nem ilyen alapokkal indul neki, annak más a viszonyulása ehhez...

2020. márc. 30. 17:43
 18/25 A kérdező kommentje:

Tehát meg is válaszolom mostmár a kérdést magamnak.

Az élet nehéz. Egy folyamatos küzdelem.

Ahol az ember csak nagyon nagy erőfeszítések árán - nagyon rövid ideig boldog.

A drogokkal pedig egy kevés pénzért meg lehet vásárolni az instant boldogságot.

Ennyi az egész. Egy csalás. Csak meg kell fizetni az árát...

2020. márc. 30. 17:50
 19/25 anonim ***** válasza:

Ezt jól írtad, viszont az ára nem csak az a 6-8 ezer forint amit kifizetsz érte.

Emlékezzünk fizikából Newton harmadik törvényére:

Ha egy testre kifejtünk adott erőt, az erővel azonos nagyságú ellenerő lép fel.


Ez az életre is igaz. Vegyünk pár példát:


Ha sok pénzt akarsz, akkor nagyon sokat kell érte dolgozni. Minél többet szenvedsz, annál több lesz a pénzed.


A szerelem talán a legjobb dolog az életben. Ugyanakkor a másik ember felfedezése, nem mindig fog olyan gyönyörű dolgokkal járni, mint azt gondoljuk. Ez hatalmas szenvedést okozhat.


És itt léphetünk át a drogokra. Egy drogtól boldogabb leszel, mint voltál. Amíg hat. De utána pont annyival leszel depressziósabb, mint amennyire az feldobott. Például az alkoholtól a másnap. A füvezéstől az a bizonyos szívás után 4-5 órával elkapott depresszió (engem néha már a hatás alatt is elkapnak az ilyen gondolatok). LSD, gombánál a bad trip.

Ezeket összegezve én még soha nem tudtam stabil véleményt alkotni, hogy érdemes volt-e kipróbálni amit próbáltam vagy sem. Hogy más vajon boldogabb-e, és ha igen, akkor vajon ezért boldogabb vagy csak az élete más területeinek behatásai miatt. Mivel annyi érv és ellenérv van a drogok kapcsán, elfogadott vélemény sosem lesz, hogy érdemes(volt)-e kipróbálni és ha igen mit.


Egyébként van az életben való boldogságról egy komolyabb, stabilabb megfogalmazott gondolatmenetem (a drogoktól függetlenül) de ez inkább a saját helyzetemet tükrözi. Persze az ebben a témában kérdezők/válaszolók között viszonylag sokan lehetnek az én helyzetemben. Na mindegy, ezt inkább privátban írom, ha érdekel bárkit, nem azért mert annyira titkos lenne, vagy ilyesmi, hanem mert az már egy komolyabb elgondolás szerintem, minthogy egy ilyen válaszban leírható legyen.

2020. márc. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

# 19


Persze az "ár" amit fizetni kell érte - óriási.


Elő kell teremteni a pénzt rá.


Akik közel állnak hozzám azokat be kell csapni, ferdíteni, hazudni kell nekik - mert különben próbálnának akadályozni.


Sokszor várni kell órákat, napokat, kattogni keményen a cuccon hogy lesz-e, hogy milyen lesz. (Volt már sok átalvatlan éjszakám..)


Van hogy lehúzzák az embert, nem adnak semmit, vagy cukrot. (Nekem volt hogy sima cukrot adtak drognak el, és csak akkor vettem észre mikor már befecskedneztem a vénámba..) Meg számtalanszor van hogy eltűnik az ember akinek a pénz oda van adva - és mennek ki a sok -sok ezrek. (Kinek lehetne szólni?)


Ha megvan a cucc - akkor egy ideig jó - utána meg jön a megzuhanás. (Szintén bújkálni kell stb.)


Hoszabb távon pedig az ember látja hogy belepusztul, és leépül ~ de mindezek ellenére sem tudja abbahagyni..


Szóval nagy az ára igen.

2020. márc. 31. 08:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!