Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógytea és gyógyszer?

Gyógytea és gyógyszer?

Figyelt kérdés
Ma este ittam egy bögre házi készítsű citromfű teát, majd rá egy órára bevettem egy fél 0.5 mg-os Rivotril tablettát. Lehet tőle bajom? Bár eléggé nehezen hatnak nálam általában a gyógyszerek (tehát amiből 1-et szabadna bevennem, abból simán be szoktam tudni venni a 2-őt), de azért most aggódom, hogy tól sok lesz ez a kettő együtt. Szerintetek?

2020. márc. 23. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gáz nem lehet belőle!


Aludj nyugodtan ;)


(A rivóra mondjuk alkoholt nem szabad inni ~ vagy olyan szereket amik légzésdeprimáló, légzéslassító hatásúak.)

2020. márc. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olyan volt már, hogy ekkora mennyiségű (fél 0.5mg-os) Rivotrilra benyakaltam egy 2 decis vodkát, persze semmi baj nem lett tőle, csak mikor olvassa az ember, hogy "nem szabad rá alkoholt inni", már azon izgul na vajon melyik pillanatban dobja fel a talpát :D
2020. márc. 23. 21:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen alkohollal is csak ritkán okoz problémát.

(De azt tény hogy halálos kombináció is lehet.)


Viszont a citromfű az egy jó kis nyugis növény ~ és még jó szerintem az íze is ;)

2020. márc. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is észrevettem, hogy stresszesebb időszakban egy bögre citromfű tea jobban segít, mint egy tabletta Rivotril
2020. márc. 23. 21:37
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az orbáncfű is jó szerintem. Az olyan nem kifejezetten nyugtató - hanem egy kicsit megdobja az általános közérzetet. (De azt nem szabad bizonyos gyógyszerekkel inni.)

Meg én még bírom a macska gyökeret is. Van akinek nem tetszik az íze, de nekem bejön. Meg sokan nem jól csinálják mert azt nem sima teának kell - hanem főzni 1-2 percig.

De amúgy összességében nekem is a citromfű a kedvencem :)

2020. márc. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!