Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha meglesz a védőoltás a...

Ha meglesz a védőoltás a koronavírus ellen, mindenkit beoltanak majd kötelező jelleggel, vagy azért meghagyják a választás lehetőségét?

Figyelt kérdés
2020. márc. 24. 14:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
58%
Nincsen olyan, hogy gyógyszermaffia, nem kell piszkos módszerekkel működniük, szimplán ha mindent becsületesen csinálnak akkor is hülyére keresik magukat. Amúgy pont az oltásokkal lehet legjobban megelőzni azt, hogy gyógyszert kelljen adni. Egyébként háziorvos vagyok, a gyógyszerek jelentős részére pont azért van szükség, mert az átlag beteg a tanácsaink jelentős részét nem akarja a másik részét nem tudja betartani. Bejön a beteg, magas a vérnyomása, kivizsgáltatom, a betegségének nincs szervi oka, az életmódja okozza, mondhatom én, hogy lassítson le, csökkentse az életében a stresszt, tanuljon relaxációs technikákat... nem tudja megtenni, tehát ha nem akarom, hogy érelmeszesedése, infarktusa, szélütése stb. legyen, akkor gyógyszert írok. És nagyon vicces, ugyanis nem szoktam vírusos betegsége antibiotikumot írni, a betegek pedig hisztiznek érte. Ennyit a gyógyszer maffiáról.
2020. márc. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
34%

"Nincsen olyan, hogy gyógyszermaffia"

Állítja ezt egy orvos. :D Persze, hogy nem teregetjük ki a saját szakmánk sz..rját és titkait. :D


Ja, és persze, hogy a betegek máris a gyógyszerért sírnak, mert ti, az orvosszakma ezt sulykolja beléjük, mert egyikőtöknek se érdeke, hogy vitamint szedjen a gyógyszerek helyett. A reklámok 80%-a gyógyszerreklám. Még véletlenül se az, hogy pl. vegyél aszkorbinsavat és egy fél kiskanállal hígítsd fel egy pohár vízben, vagy vegyél be napi 2000 NE D-vitamint..stb. Vagy egyél meg minden nap egy marék mandulát, egy kanál mézet, vagy reszeljél le gyömbért, vagy igyál minden nap egy pohár gyógynövényteát.


Olyan reklámot még soha nem láttam, hogy összefogott volna az orvostársadalom és a vitaminokat, gyógynövényeket részesítette volna előnyben a gyógyszerek helyett!

2020. márc. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
74%
Az a poén, hogy a magyar emberek megrekedtek egészségértés szempontjából kb. az óvodai szinten, ahol megtanulták, hogy a gyümölcsöt meg kell enni, mert sok benne a vitamin... és ennyi az egészség, hát nem. Szintén paradoxon, hogy az ilyen kérdezőhöz hasonló vitaminmániásokat viszont valahogy nem szoktam látni a kertben kapirgálni, paradicsomot, paprikát, sóskát stb. ültetni, vagy éppen házityúkot nevelni a kertben, hogy azt a vitamint amit kell normális módon vigye be, ne pedig szintetikus sz.rként. Pedig gyakorlatilag a szervezetnek semmire nem lenne szüksége csak normális táplálkozásra, hogy jól működjön az immunrendszer. Mindig jöttök ezzel a gyógyszermaffiával aztán vitaminoztok, ami önmagában is vicces, hiszen a táplálékkiegészítők legalább akkora bizniszt képviselnek, mint a gyógyszeripar.
2020. márc. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
55%
A "gyógyszerreklámok" több mint a fele táplálékkiegészítő, a másik fele fájdalomcsillapító, én legalábbis még nem láttam normális gyógyszert, mint például allopurinol, vagy perindopril reklámban. Szóval ilyen téren nem igazán van miről beszélni. És az orvosok többsége ajánlani szokta az egészséges táplálkozást, és normális keretek között a vitaminfogyasztást is. Normális keretek értsd télen kell a napi 2000 D-vitamin, de nyáron inkább menj el biciklizni egy fél órára pólóban.
2020. márc. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Mert szerinted mi szükséges ahhoz, hogy az ember egészséges legyen?


Szerintem: stresszmentes élet (pozitív gondolkodás), sok vitamin, minimum 2 liter víz elfogyasztása, megfelelő egészséges étkezés, gyógynövények, zöldség, gyümölcs, rendszeres testmozgás.

Soha nem voltam influenzás.


"Szintén paradoxon, hogy az ilyen kérdezőhöz hasonló vitaminmániásokat viszont valahogy nem szoktam látni a kertben kapirgálni, paradicsomot, paprikát, sóskát stb. ültetni, vagy éppen házityúkot nevelni a kertben, hogy azt a vitamint amit kell normális módon vigye be, ne pedig szintetikus sz.rként"

Érdekes lenne ezt egy panel 3. emeletén. :D

2020. márc. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Aki orvos, az tudatja, hogy semmi különbség a természetes és szintetikus vitamin között.


Meg azt is megnézném, hogy rágsz el 20 kiló almát naponta, hogy legalább a C-vitamin szükségleted meglegyen.

2020. márc. 24. 16:18
 17/26 anonim ***** válasza:
71%

Ez a gyógynövénytea szintén egy orbitális laikus baromság. Olyanok jönnek az ilyen igyál gyógynövény-teát dologgal, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy hogyan működik a testük és fogalmuk sincs se a biológiáról se a kémiáról. Mi az, hogy gyógynövény-tea? A belladonna egy gyógynövény, emberek életét lehet megmenteni vele, amikor műtőben dolgoztam a hatóanyaga nem egyszer húzott ki a sz.rból, ha teát csinálsz belőle, akkor amire lehet számítani az heves szívdobogás, hőhullámok, hallucinációk, szájszárazság, halál... A mákgubó szintén gyógynövény, a világ egyik legnagyobb áldása, nélküle nem lenne hatékony fájdalomcsillapítás, műtétek sem lennének, ha teát csinálsz mákból, akkor garantálható, hányinger, hányás, nagyobb dózisban légzésbénulás, halál.

Minden gyógynövényben molekulák ezrei vannak, ezek egy része, hasznos, egy része káros a szervezetre, a gyógyszeripar jelentős része, is gyógynövényeket használ, annyi különbséggel, hogy a káros dolgokat kiszedik, a hasznosakat meg kiporciózzák, hogy ne kapj légzésbénulást vagy cifrafosást, amikor beszeded.

2020. márc. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
70%

Ha napi 20 kg alma lenne a napi vitaminszükségletünk, akkor rég kihaltunk volna. Az emberi szervezet, ahhoz alkalmazkodik, ami a környezetében évezredeken át jelen volt. Soha a büdös életben nem kellett emberként 20 kg almát elfogyasztanunk a normális vitaminbevitelhez.


Egyébként minden orvos, pont az egészséges életmód fontosságát hangoztatja, persze lehet vitamint szedni, sőt ajánlott is, de az önmagában kevés az egészséghez. Azt nagyon szépen leírtátok mi kellene még mellé, szinte minden orvos ugyanezt szajkózza, aki nem 100 éves, a probléma az, hogy nem tartjátok be, a másik meg az, hogy nem tudjátok betartani, mert lehetetlen. Stresszmentes életed most akkor, lesz, ha kiköltözöl a civilizációból. Arról nem is beszélve, hogy van egy csomó, olyan betegség is, ami sz.rik bele az egészséges életmódodba, ígyis-úgyis ki fog alakulni, például nem tudsz annyi tökmagot enni, hogy férfiként előbb-utóbb ne legyenek prosztata problémáid.

2020. márc. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Akkor mit javasolsz annak, aki meg szeretné őrizni az egészségét?

Mit kell tennie?

2020. márc. 24. 16:42
 20/26 A kérdező kommentje:

Az allopata orvosok tudománya megáll, ha egészségmegőrzésről van szó

:)

2020. márc. 24. 17:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!