Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A tesóm emlékezhet dolgokra,...

A tesóm emlékezhet dolgokra, amiket akkor mondtam neki, mikor még kómában volt?

Figyelt kérdés
Volt egy balesete, ami miatt kómában volt. Az orvosok azt mondták nekünk, hogy nem biztos, hogy még valaha felébred. Van valami, amit nagyon régóta titkolok előle, és mikor komában volt, leültem mellé, és lényegében elmondtam a dolgot. Kb. két héttel ezek után magához tért. Azt olvastam, hogy ha beszélünk a komásakhoz, ők azt hallják. Egyelőre még van egy kisebb amnéziája a balesetből kifolyólag, de egyre jobban emlékszik a dolgokra. Lehetséges, hogy egyszer eszébe jut majd valahogy, amit akkor mondtam?

2020. márc. 24. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, előfordul. Legalábbis hallani ilyen sztorikat.
2020. márc. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elég sok ilyen esetet lehet hallani/olvasni, hogy emlékszik a beszélgetésekre a kómában fekvő személy.

Szóval lehetséges, hogy emlékszik a titkodra.

2020. márc. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kb. 2 hónappal ezelőtt tért magához, és eddig még nem említette. Így is lehetséges?
2020. márc. 24. 18:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni. Lehet, most nem emlékszik, de egyszer majd bevillan neki. De kétlem, hogy olyan formán, hogy hopp, ezt a tesó mondta ekkor és ekkor. Talán valami emlékképként, mint amikor egy álomra emlékszünk vissza. Tán azt sem fogja tudni eldönteni, hogy igazából hallotta valakitől, vagy csak képzelte.
2020. márc. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Elvileg azt mondják, hogy a kóma olyan állapot, amikor még érzékszervek működhetnek, tehát hallja, de nem tud vele mit kezdeni, amikor meg magához tér, akkor emlékként előjöhet, de ezek a dolgok ritkán kerülnek felszínre. Legtöbbször nem emlékeznek egyébként semmire ezekből, mégis sokat segíthet kijönni az állapotból.
2020. ápr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!