Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek mikortól lesz...

Szerintetek mikortól lesz teljes kijárási tilalom, ha lesz? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Sajnos én már kb. 2 hónapja táppénzen vagyok egyéb betegség miatt. Nagyon rosszul viselném, ha egyáltalán nem mehetnénk ki.

2020. ápr. 6. 19:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem még elnyújtják mint a rétes tésztát, hiszen nálunk nagyon fertőzöttek "sincsenek". :)
2020. ápr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
45%

11... Matekozd ki hogy jön ki a 6-8 millió fertőzött és 60000 halott.


Segítek, nehezen... még akkor is ha szabadonenheded.

2020. ápr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Szerintem húsvét előtt nem lesz, de ez csak egy érzés.
2020. ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%

Pest megyét Budapesttel együtt karantén alá fogják vonni, ha berobban ott a járvány.

Őszinte sajnálatom annak, aki kívülről jár be, és ott ragad.

2020. ápr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%

#14 lehet így lesz, de sok értelme nincs.


Azonnali karantén nem szokott lenni. Sehol sem volt.


Ennek az lesz a következménye, hogy 500 ezer ember vidékre menekül hirtelen.


Ottragadni nem fognak, mivel ingáznak.


Ez a vírus minden megyében ott van, minden városban és lassan az összes faluban is. Szóval értelmetlen lenne lezárni Bp-t.


Akkor már teljes kijárási tilalom max...

2020. ápr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Teljes kijárási tilalom biztosan nem lesz, csak akkor ha erős gócpont alakul ki valahol, de akkor is csak arra a pontra vonatkozóan. Erre legnagyobb esély, ha lesz, akkor Budapest, esetleg a többi nagyvárosaink, mint Debrecen pl vagy a többi nagyobb megyeszékhely.


További országos korlátozások viszont várhatóak, én reméltem, hogy a húsvét hétvégére bevezetik, de úgy tűnik nem fogják. Nehéz ám ezt megsaccolni, mert ha túl korai akkor nem jó, ha késői akkor nem jó, ha sokáig nyújtjuk akkor sem jó, ha túl gyors akkor sem jó.

Ezek szerint engedik a népet húsvétozni, egyrészt kitombolják magukat az emberek a 4 nap alatt, hogy újra megnyugodjanak, másrészt ezzel egy kis rúgást adnak a vírusnak, hogy beröffenjen, majd utána szigorítanak, hogy laposan tetőzzön. Eddig úgy néz ki ez a tervük. Kicsit lassan terjed jelenleg az az igazság, már másfél hete mondogatták, hogy a határán vagyunk a tömeges terjedésnek, de csak nem jött el még mindig. Ez azért nem jó, mert így nem 2-3 hónap hanem fél év is kell mire lefut, ennél sokkal nagyobb a kórházak kapacitása jelenleg is, tehát felesleges a gazdasági romboló hatása a nyújtásnak.

Ugye mivel az emberek 80%-án tünetmentes vagy enyhe tünetekkel jelentkezik csak, konkrétan fingjuk sincs róla, hogy jelenleg mennyi a pontos fertőzött, de nem ezer az fix, inkább tízezer többszörös értékei.

2020. ápr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
7%

#16 még csak szerda van... majd holnap eldöntik.


Már nagyon sok ismerösöm mondta hogy tervezi a rokonlátogatást meg a telken a grillpartit.


Ez azon kívül hogy jókedvünk lesz, miben szolgálja a gazdaságot?


Hogy utána majd ha beüt a szar akkor még a fontos iparokat is le kell lőni?


Olaszoknál 3 hete már lebénult a gazdaság, csak az életbentartó ágazatok mennek...

2020. ápr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem attól is tartanak, hogy ha bedobnák a tilalmat, megindulna egy nagyobb népvándorlás és megint lerabolnák a boltokat az ostobák. Nem biztos, hogy baj a kevés igazolt eset, azért vagyunk olyanok, akik betartjuk a szabályokat. Most tesztelnek egy nagy kapacitású lélegeztetőt, az nagyon fontos lenne, ha megugrana az esetszám.
2020. ápr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A MassVentilre gondolsz?


Ezek szép és jó próbálkozások, de nem vagyok benne biztos hogy lesz bármi ezekből.


Nagyon komoly CE tanusítványt kell megszerezni hozzá, és mindent 2x biztosítani.


Kollégáim benne vannak két lélegeztetős projectben is, 3D fémnyomtatással és autoklávozható flexi műanyagokkal... de ez nehéz téma. Még helyetresítő alkatrészeknél is iszonyú szigoruak a szabályok. Van is már prototípus, de ezeket már tényleg max végső állapotban vetik be, ha a tábori kórházban amúgy meghalna a beteg.


Indexen volt erről cikk:


[link]

2020. ápr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A kritikus időszakok mindig hoztak tudományos áttöréseket, én ebben bízok most is. Most többen dolgoznak a probléma megoldásán. Oltóanyagok, gyógymódok, kórházi ellátás. Nem szabad a pánikot erősíteni, mert egyrészt a pánik miatt megbolondul a buta, befolyásolható tömeg (pl boltok kifosztása), másrészt akik pszichésen gyengébbek, azoknál könnyen kialakulhat pánikbetegség, ami produkálhat hamis vírusos tüneteket.
2020. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!