Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ilyen felelőtlenek az...

Miért ilyen felelőtlenek az emberek?

Figyelt kérdés

Mindenki rohangál össze-vissza. A boltokban többen vannak mint eddig valaha. Maszk nincs senkin.

Én hetente 1x megyek boltba,de maszkban és kesztyűben.

Mindenki jön a kifogásokkal,hogy ez egy gazdasági válság,Kína csinálta stb hülyeségek..

Persze.. csak azt a sok halottat elfelejtik akik meghalnak ebben a vírusban(sokan nem hiszik el,hogy egyáltalán vannak,mert akkor a tv lehozta volna )na de emberek benne voltak a koporsók!Nem elég????

Szoktam látni a párokat hogy az egyiken van maszk a másikon nincs(ennek mi értelme?) miért nem képes a másik is felvenni?

Egyre jobban idegesít ez az egész,hogy sok értetlen ember miatt fogunk kihalni ,mert nem képesek maszkot húzni és otthon maradni.

szerintetek? Titeket is dühít?


2020. ápr. 9. 11:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

9+ millió lakosság

980 fertőzőtt és csak 96 elhunyt.


Ezért. Ha lenne 3 millió fertőzőtt és 800 ezer elhunyt akkor senki se lépne ki az utcára...


Amíg nem durvul a járvány az emberek nem gondolják komolyan.

2020. ápr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Kecskeember ***** válasza:
Nem véletlenül van ez a felelőtlenség már régen is azok voltak csak most ütötte fel a fejét, mint egy baci. Én is odafigyelek hiába élek vidéken hordok maszkot, gumikesztyűt. Bár ha az emberek úgy gondolják, hogy ez nem felelősség akkor nincs értelme az egésznek és ez miatt hal ki, majd egyszer az emberiség.
2020. ápr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

A hivatalos ajánlás még mindig az, hogy aki nem érzi magát betegnek, ne tegyen föl maszkot. Ez szerintem is hülyeség, de ez van.


Hogy az élelmiszerboltokban sokan vannak, az abszolút nem meglepő. Többet vagyunk otthon, többet kell főzni. Én tíz napra vásárolok, pedig gyalog viszem haza (ez kb a maximum, amit elbírok), de megértem, ha ezt nem mindenki tudja jól megszervezni magának, vagy nem akar otthon kenyérsütéssel bíbelődni, és ezért gyakrabban megy. Vagy nem szereti a tartós tejet.

2020. ápr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Bocs a 96 a gyógyultak száma bezavart, hogy már nem írják számként az elhunytakat Javítva: 66 elhunyt
2020. ápr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy én nem vásárolok be. 1100Ft naponta ebédet rendelni. Leves második. Sokszor még vacsorára is marad akkora az adag. Mindenki tudna ebédet rendelni napi szinten. Olcsóbb is mint bevásárolni. 1 hónapra kicsit több, mint 20 ezer az ebéd hétköznap. Hétvégén meg elég egyszer főzni és azt lehet enni szombat-vasárnap. Én már 3 hete boltba be voltam....
2020. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hol? Ahol én élek (megyeszékhely) sokkal kevesebben vannak mindenhol. Az utcán szinte kihaltak. Egy héten egyszer megyek bevásárolni élelmiszerüzletbe és drogériába. Egyikben sincsenek soha sokan. Alig pár ember. A pénztárnál még sose volt sor. Máskor meg tök hosszú sorok szoktak lenni normál esetben. Szóval én úgy látom, hogy nagyon sokan betartják.
2020. ápr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
4%

Attól, hogy hipochondria és a paranoia tüneteit mutatod, attól másoknak nem kell reszketve a sarokban ülniük.


Feltehetném azt a kérdést, hogy miért vannak olyan felelőtlen emberek, akik egy hiszti miatt akarjak bedönteni a teljes világgazdaságot, és milliókat nyomorba dönteni.

2020. ápr. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

Utólag már hiába próbáljuk vizipisztollyal eloltani az erdőtűzet. Mindig is ilyen felelőtlen szar emberek voltunk.


Olaszoknál, spanyoloknál 3 hetes teljes lezárás és még mindig 3000 a napi fertőzésszám. Mert egy idő után már nem hat.


Viszont ha fegyelmezettek lettek volna, lehet nem kellett volna ilyrn brutális gazdasági vágást hozni, hogy az utcára se lehet kimenni szinte senkinek.


...és még így is csak a járvány 10%-20%án vannak túl kb. Tehát még kéne 5-10 ilyen járványhullám, és kb 3-400 ezer halott, hogy túllegyenek rajta.

2020. ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
... ja és akkor se biztos hogy túl lehet lenni rajta. Nincs meggyőző bizonyíték a hosszabb távú koronavírus immunitásra.
2020. ápr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem meg az a felelőtlen, aki otthon marad és kikapcsolja az agyát, meg az aki a hülye maszkkal bohóckodik. Holnap meg majd csadort is fog húzni, mert azt mondják, az a helyes.
2020. ápr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!