Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az egyik fülemre tompábban...

Az egyik fülemre tompábban hallok a fülzsírtól, itthon mit tudok ez ellen csinálni?

Figyelt kérdés

Eddig mindig elmentem kimosatni ha úgy volt,most ugye nem tudok,legutóbb ősszel voltam,mostanra megint kezdett "elszabadulni".


Nem vészes egyáltalán,csak zene hallgatáskor már pont észrevehető és idegesít,ahogy az egyik oldalon tompább a hangzás

A külső részt tisztítottam zsepivel és hát,véletlen jobban benyúltam és beljebb toltam egy kis cuccot,azóta ilyen.

Láttam ezeket hogy gyertya,meg paraffin,nem tudtam dűlőre jutni,hogy most jók vagy nem,mindenki mást ír

Meg ezeken kívül van még valami?


2020. ápr. 13. 00:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

hagyjad békén és ne dugdoss és csöpögtess semmit a füledbe ha jót akarsz, mert nem játék.


Ha ennyire zavar, hangkezelőben az egyik oldali hangszóróra, adj +0.1 dB-t.

2020. ápr. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
35%

Fülspray? Ez feloldja a zsírt a fülben folyékonnyá teszi.

Én ilyent használtam egyszer: [link]

2020. ápr. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Fülspray amit a #2-es írt és NE dugdoss semmit a füledbe!!! Eszedbe ne jusson magadnak kipiszkálni, azzal csak felsértheted a hallójárat érzékeny hámfalát és még ráadásként be is gyullad. Fújd be, utána feloldódik és kisebb darabokban kijön (ugrálj fél lábon).
2020. ápr. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Egész életembe nem használtam piszkálót,mindig is érzékeny volt a fülem majd szerintetek pont most kezdek el belepiszkálni?

A sprayt akkor kipróbálom

2020. ápr. 13. 01:16
 5/26 anonim ***** válasza:
55%

Vegyél a patikába parafinolajat és egy pipettát meg vattát. A parafinolajból csepegtess egy kicsit a füledbe és a vattát rakd a füled elejébe, hogy ne jöjjön ki a parafin olaj azonnal vagy az oldaladon feküdj. A parafinolaj feloldja a fülzsírdugót. 1-2 nap és rendben leszel.


Vízzel ne mosd, mert ha nem jön ki elsőre akkor a fülzsír megtagad a víz hatására. Fürdésnél is kerüld a vizet a füled körül.


Ilyen spréket ne fújj be, nem fognak érni semmit, csak jobban fog dugulni.


A fulgyertya se jó.

2020. ápr. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Fülzsír megdagad*
2020. ápr. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
27%
Amúgy a fülészet telefonon hívható. Ott is parafinolajat fogják ajánlani. Alapból ha fülmosásra mész, sok helyen először azt mondják csepegtess és csak utána menj.
2020. ápr. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a cipőben járok, nekem is kezd eldugulni az egyik fülem. Én fél évente jártam mosatni, mert muszáj volt. Semmit nem tennék bele a helyedben, ilyenkor már ha kicsit dugult is, az egyéb olajok csak még jobban eldugítják, a fülspray pedig inkább megelőzésre jó. Ilyenkor már nem használ. Egyedül a fecskendős mosás a hatásos, hívd fel a fülészetet ahova jártál, s érdeklődj nincs-e ellátás, vagy keress egy magán fül-orr-gégészt aki rendel s kimossa, vagy nagyon óvatosan te is megpróbálhatod gyógyszertárban kapható kis műanyag fecskendővel átmosni, hátha kijön a zsírdugó. De tényleg óvatosan, a fecskendőt ne dugd mélyen a füledbe, mert megsértheted a dobhártyát!
2020. ápr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Na bát képzeljétek így reggelre sokkal rosszabb lett,most már eldugult kb..

De jó

Hát így tényleg nem tudom mit csináljak

Gondoltam a fecskendőre is de kockázatos

Nem tudom hol találhatnék egy orvost aki ilyenkor is megcsinálná

2020. ápr. 13. 10:13
 10/26 anonim ***** válasza:

Nem kockázatos a fecskendő, ha nem dugod mélyre a hegyét. S egyenletes, lassú nyomással nyomod a végét.


Amúgy részvétem, nincs borzasztóbb, idegesítőbb dolog, mint hogy eldugul a fül :(( Legalábbis számomra.

2020. ápr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!