Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy védekezzek a bárányhimlő...

Hogy védekezzek a bárányhimlő ellen itthon?

Figyelt kérdés

Nővérem babája (2éves) velünk lakik és himlős,én még sosem voltam 17éves vagyok.

Már ki jöttek rajta a pöttyök,tudok védekezni?vagy felesleges? meddig tart egy ilyen betegség? :S


2012. máj. 2. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
A bárányhimlő már a kiütések megjelenése előtt is fertőz, egészen addig, amíg a hólyagok el nem tűnnek. Cseppfertőzéssel terjed. A lappangási ideje 12-14 nap. Járjál szájkendőben, és sűrűn moss kezet. Kerüld a gyerekkel való foglalkozást, ha még nem kaptad el.
2012. máj. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm !! egyébként mi az a cseppfertőzéssel terjedés? :S
2012. máj. 2. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha rád tüsszent, vagy rád köhög valaki. Azt hívják cseppfertőzésnek, mert a bacik, vírusok, átugranak rád a nyállal.
2012. máj. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

jah értem, nem nagyon szoktam vele érintkezni,nem nagyon szeretem a gyerekeket,szinte alig látom én gépezek vagy barátokkal vagyok egésznap.xd

de köszönöm a válaszokat!

L/17

2012. máj. 3. 12:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Szinte felesleges akármit is csinálnod, ha elkaptad, már bőven volt rá időd.

Moss kezet fertőtlenítővel, ne nagyon legyél olyan helyen, ahol a gyerek is, és tárgyakat se nagyon fogdoss.

2012. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
rendben! :)
2012. máj. 3. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!