Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az egyik fülemre tompábban...

Az egyik fülemre tompábban hallok a fülzsírtól, itthon mit tudok ez ellen csinálni?

Figyelt kérdés

Eddig mindig elmentem kimosatni ha úgy volt,most ugye nem tudok,legutóbb ősszel voltam,mostanra megint kezdett "elszabadulni".


Nem vészes egyáltalán,csak zene hallgatáskor már pont észrevehető és idegesít,ahogy az egyik oldalon tompább a hangzás

A külső részt tisztítottam zsepivel és hát,véletlen jobban benyúltam és beljebb toltam egy kis cuccot,azóta ilyen.

Láttam ezeket hogy gyertya,meg paraffin,nem tudtam dűlőre jutni,hogy most jók vagy nem,mindenki mást ír

Meg ezeken kívül van még valami?


2020. ápr. 13. 00:30
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Én is utálom főleg hogy nem bírok meglenni zene nélkül ez meg teljesen elrontja


És jobb ha magamnak csinálom vagy mondjuk ha anyámra bízom?

2020. ápr. 13. 10:34
 12/26 anonim ***** válasza:
53%
Anyukád segíthet. Óvatosan beilleszted a fecskendő végét a füledbe, nem tolod mélyre a hegyes részét (!), s lassan, folyamatosan nyomjátok bele a langyos vizet. Te közben egy tálat odafogsz a füled alá, úgy mint a fülészeten, hogy abba csorogjon a víz. Mivel kis fecskendő, lehet többször meg kell ismételni. Nincs mit veszítened, s ha óvatosak vagytok, semmi baj nem lesz! Majd írd meg, hogy sikerült!
2020. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Ok ok köszöntem
2020. ápr. 13. 11:05
 14/26 anonim ***** válasza:
52%

csak úgy szólok hogy nekem nemrég a víztől volt középfültő gyulladásom.

ezt figyelembe véve rakjatok a füledbe vizet.

2020. ápr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 1 évben háromszor voltam kimosatni és nem lett baja,ebből indulok ki persze más ha nem orvos csinálja
2020. ápr. 13. 12:08
 16/26 anonim ***** válasza:

#14 Szerinted az orvosnál mivel mossák ki a füled???

Elárulom: Sima csap vízzel!

2020. ápr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
52%

"nagyon óvatosan te is megpróbálhatod gyógyszertárban kapható kis műanyag fecskendővel átmosni"


Igen. Viszont az orvos belenéz előtte. Ha lyukas a dobhártya nem lehet vízzel. Akkor más módszert használnak. És utána is belenéz miután kimosta, hogy teljesen eltávolitotta-e, különben gyulladás lesz. Ráadásul ők nem kos fecskendővel csinálják. A kis fecskendővel nem érsz el akkora erőt, hogy a víz a fülzsírdugó mögé menjen és kilökje azt.


Nem szabad otthon próbálkozni, mert komoly károsodás is lehet.


Parafinolajat csepegtess az tudja csak feloldani. Ha felhívnád a fülészt ő is ezt mondaná, felesleges lepontozni.

2020. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
52%

"Nincs mit veszítened"


Van. Hallás károsodás. Megsüketülés.

2020. ápr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Dehogy süketül már meg! Sokan mossák otthon, gyakorlat kell hozzá! Persze, ha valaki fél, ne mossa ki!!! Amúgy én is mosatom inkább a fülészeten, de mivel most lehetetlen, marad az itthoni mosás. A paraffin csak jobban beleragasztja a fülzsírt, egy tévhit, hogy feloldja! Csak erősebben eldugul tőle a fül. Egy masszív zsírcsomó ami már beleszáradt, vagy fülmosás, vagy amit szintén a fülészeten csinálnak csak, szívással jön ki.
2020. ápr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Amúgy tessék, más sem "süketült" meg az otthoni fülmosástól:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__103..

2020. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!