Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan ember rajtam kívül,...

Van olyan ember rajtam kívül, akiknek az arcára egyáltalán nem illeszkednek jól a maszkok?

Figyelt kérdés

2 féle van itthon (egyszerhasználatos, gyógyszertári, a zöldes színű) és egy másik, melyet a munkáltatómtól kaptunk, ez házi készítésűnek tűnik.

A lényeg, hogy mindkét típusnál oltári nagy hézagok vannak az arcom és a maszk közt, tehát semmit sem véd jóformán. Nagyok rám, így a funkciójukat erősen megkérdőjelezem az esetemben.

Helyettesíteném sállal, kendővel (több rétegben csavarva a fejemre), de félek, hogy ez ilyen agressziót gerjeszt az emberekben, mert azt hiszik, rabló vagyok, vagy anarchista meg ilyenek.

Most mi a halált csináljak, tényleg?

Többezer forintos szupermaszkokra nincs pénzem.



2020. ápr. 16. 12:38
 1/9 anonim válasza:
56%
Próbálj meg a maszkba varrni valami gumit hátha segít. És sál vagy ilyesmi tökéletesen jó,nem fog senkit érdekelni hidd el ,csak ne menj ki védelem nélkül
2020. ápr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Tippjeim:

- szerezz olyat, amit kötni kell, vagy pedig másképp állítható a pánt (nekem pl gumis a fülre akasztható része, viszont a gumit csomózhatom bárhol, így állítható a hossza)

- ha túl hosszú a pánt, akkor lehet hogy ez a bolti sima maszkoknál is kivitelezhető, a fülre akasztható gumi részt vedd szűkebbre egy csomóval

- sok embert látok boltban kendővel, sállal, magas nyakú pulcsival, senki nem néz rájuk furán

2020. ápr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

A zöldes színű az sebész maszk lehet, az tényleg nem véd, csupán a tüsszentésedből, köhögésedből kirepülő nyálcseppeket fogja meg. Ugyanez az igaz a textil maszkokra, arc elé húzott sálakra. Ezzel nem véded meg magadat, inkább a környezetedet. Tehát hiába fűzöl bele gumit vagy ragasztod az arcodra, semmit sem érsz vele a magad védelmében, mert nincs benne semmiféle szűrő.

Az lenne a jó, amiben az orr résznél drót van, amit rá lehet simítani az orrnyeregre. FFP2 vagy 3.

2020. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

#3

A sebészi maszkban is van drót amivel igazítható.

2020. ápr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

igen, sebészi. a drót segít az orromhoz passzintásban, de az arcomnál (tehát szó szerint ugye a fejem 2 oldalán, az arcomnál) hatalmas bőség tátog :D

köszönöm a gyors választ!

önkéntes karanténban vagyok, dolgozni sajnos szintén nem mehetek, csak boltba járok ki, ha nagyon kell, és most sajnos kell mennem.

Jöhetnek még tippek, kreatív ötletek is!

A gumibevarrás nem rossz ötlet, lehet átalakítok egyet próbaként!

2020. ápr. 16. 13:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is próbáltam többfélét, eddig nem jártam sikerrel, még a legjobb a futós csősál, de az meg ugye nem ugyanúgy véd, bár valamennyire biztosan véd az is.
2020. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

Ez arra való hogyha köhögsz ne köhögd szét a cuccot.


A textilmaszkoknál még ez is megkérdőjelezhető mert még a dezodor is lazán átmegy rajtuk... tehát 10 mikronos részecskék is akár.


Ez tényleg csak arra való hogy te ne fertőzz és esetleg ne fogdosd a szádat vírusos kézzel.

2020. ápr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Védekezéshez amúgy azt ajánlom hogy fogd meg az orvosi maszkodat... az 2 mikronig jó... és azt próbáld meg teljesen ráfogatni egy kendővel az arcodra.


Azon úgyis lehet levegőt venni.


Ki nem szarja le minek néznék? Ne foglalkozz vele.

2020. ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi!
2020. ápr. 16. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!