Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Zárt autóban egyedül utazók...

Zárt autóban egyedül utazók miért viselnek út közben maszkot?

Figyelt kérdés
Volt szerencsém közlekedni pár órát gyér forgalomban, ott ahol a gyalogosok és a kerékpárosok száma is elenyésző volt. Más pedig nem liheghet be az ablakon. Minek ilyen helyre felvenni (a már fertőzöttektől szinte semmit sem védő sebészi) maszkot? Kétlem, hogy minden negyedik-ötödik autós pár percenként kiszáll és emberek közé megy. Akkor miért pazarolják? Nem egyszerűbb beszállás előtt fertőtlenített kézzel levenni? Tudnak valamit, amit én nem? Kíváncsi lennék rá.

2020. ápr. 17. 23:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Nemtudom de ezen már én is gondolkodtam 😁
2020. ápr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nagyon sokan túlzásba viszik a dolgot. Maszkot viselnek, ha kell, ha nem, az emberek többsége meg nem tud beszerezni. 1 hónapja próbálok venni, az egyik ismerősöm meg azzal dicsekedett, hogy vett 5 csomaggal (5x10 db)
2020. ápr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Figyeld meg, amikor kiszállnak, és beszélni kezdenek valakihez, mindjárt félrehúzzák a szájukról ugyanezek az emberek :)
2020. ápr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

emagon van

[link]


kérdéshez: mert hülyék, én láttam gumikesztyűs sofőrt is...

2020. ápr. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell egyből lehülyézni az embert, nem tudhatjátok, hogy kinek, mi baja van. Ha például immunbeteg, immungyengítőket szed, transzplantált, vagy transzplantációra vár, akkor teljesen jogos és normális, hogy még az autóban is maszkot/kesztyűt hord.
2020. ápr. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Gondolkodni kéne:


Amíg fentvan a maszk, mondjuk egy FFP2-3, akkor azt jobb egyszer felvenni, és egyszer levenni. Dupla fertőtlenítéssel és alapos kézmosással.


Ha 1x veszed le-fel, akkor elég 1 maszk 1 úthoz, és otthon fertőző anyagként biztosítod.

2020. ápr. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Mert nem szabad hozzányúlni.

Ha leveszi, maga mellé teszi, akkor dobhatja is ki, hol most kezet, hogy mikor kiszáll, a másikat föltegye?

Otthon fölteszi, elmegy dolgozni, vásárolni.

Nem nyúl hozzá, csak akkor, amikor otthon belép az ajtón.


Sajnos, ha olyanokhoz beszélsz, akik nem értik tisztán, amit maszkban mondasz, kénytelen vagy lehúzni kicsit a maszkot. Vagy leírod neki a mondandódat.

2020. ápr. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondok jobbat. Műszaki áruházban dolgozom. Szinte napi rendszerességgel látok legalább 3-4 olyan embert, aki szintén egyedül ül az autóban maszkban, kesztyűben. Majd amikor indul be a boltba (ahol azért általában több ember fordul meg, mint az ő autójában), leveszi a maszkot. Megveszi ami kell (a múltkor úgy számolta a kp-t egy fickó, hogy közben mindig nyálazta az ujját), és még mielőtt kilépne az ajtón visszaveszi a maszkot...
2020. ápr. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Parkolás után felteszem, aztán a dolgom végeztével levétel előtt és után is kézfertőtlenítéssel egybekötve bevágom egy dobozba. Otthon aztán mehet a napra száradni, hiszen az élettartamának még csak a töredékéig hordtam. (FFP3-as.) Napok-hetek múltán a következő használatkor pedig vírus legyen a talpán, ami megmaradt rajta. Nem bonyolult.
2020. ápr. 18. 13:32
 10/14 monen ***** válasza:
58%
Mert azt hiszik veszelyben az eletuk egy koronavirus elnevezesu inkabb magas hegysegekben jelentkezo legszomjjal jaro allapot miatt.
2020. ápr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!