Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire létező dolog ez a, ,...

Mennyire létező dolog ez a, , megszakadt a szíve”-jelenség?

Figyelt kérdés

Olvastam olyast, hogy ha az embert hatalmas trauma éri, akkor a sokkhatás miatt ,,megszakadhat a szíve”, azaz keringésbeli problémák miatt leállhat.

Nos, én nemrég, hirtelen vesztettem el azt az embert, aki a világot jelentette számomra. Soha nem éltem még meg ekkora fájdalmat.

Azóta folyamatosan fizikailag fáj, szúr a szívem, van, hogy alig kapok levegőt, néha úgy érzem, mindjárt összeesek, elsötétül előttem a világ, szédülök is nagyon.

Ez lehet bármi ilyesminek az előjele?


2020. ápr. 21. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:

"Olyast" olvastál? Magyar helyesírás szabályai 12. kiadását olvasd inkább.

Szerintem semmi baja a szívednek csak mentálisan borulták ki, attól produkálsz ilyen tüneteket. Szedj kálciumot és magnéziumot jót fog tenni. Mérd meg a vérnyomásod az is csinál ilyen tüneteket. Nekem szívritmuszavarom lett a traumáktól. De az nem egy ember elvesztése volt hanem 2 écen át tartó traumasorozat eredménye.

2020. ápr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem olyan rég szinte ugyan ezt a kérdést írtam ki. Én az anyukámat vesztettem el fél éve. Azóta szúr, fáj a szívem, szorít a mellkasom, már kardiológián is voltam miatta. Semmit nem találtak. Nekem talán 5 válasz jött a kérdésre, mind olyan aki átélt már ilyet. Úgyhogy van ilyen, hogy megszakad a szív. Sajnálom, és kitartás. Elvileg az idő segít...

37/N

2020. ápr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy szerintem nem halálos, csak fáj. Szó szerint.
2020. ápr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A megszakad a szíve inkább arra vonatkozik szerintem, hogy ha valakinek koszorúér szűkülete van akkor érzelmi trauma hatására szívrohamot kaphat és meghalhat. De ez nem érinti még a ti korosztályotokat. Amit ti éreztek az pszichés dolog. Összeszorítotok izmokat a mellkasotokban akaratlanul és a levegőt is másképp veszitek ezektől van a fájdalom nem a szív okozza.
2020. ápr. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!