Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kötelező lesz-e levenni a...

Kötelező lesz-e levenni a szájmaszkot az érettségi vizsgán?

Figyelt kérdés

Jelenleg azt mondják hogy nem lesz kötelező szájmaszkot viselni a vizsgák közben, de mivel van jelentősen veszélyeztetett családtagom, ezért elengedhetetlen lesz a szájmaszk viselete.

A fent említettek miatt, van 3M-es légzésvédő maszkom, viszont az csak akkor véd, hogyha nem kell levennem a fejemről.


A kérdésem az lenne, hogy kötelező lesz-e levennem a maszkot személyazonosság azonosítás miatt? Van-e erről valami jogszabály ami kötelezne rá?


A saját iskolámban gondolom ezzel nem lesz baj, de két tantárgyból is emeltezem, ahol nem ismernek.


Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2020. ápr. 30. 19:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

Azért 2 percre csak le tudod venni, míg összeegyeztetik az élő arcképedet az igazolványon lévővel, nem?

Enni-inni hogyan fogsz az érettségi alatt?

2020. ápr. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
41%
Le tudja. Nem akarja. De lehet, hogy elméleti a kérdés.
2020. ápr. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
1,5 m-nél nem lesz közelebb senki - azért nem a látvány fertőz... nem kell ennyire félni.
2020. ápr. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nem azt szeretném megvitatni hogy mennyire fertőző a vírus, de mivel pont emeltszintű biológiából fogok menni, nincs kétségem azzal hogy mivel állok szemben.


De válaszolva a ti kérdéseitekre, nem fogok enni-inni, a vírus gazdatest nélkül is képes "életben maradni" a levegőben akár 3 óráig is. Mint említettem sajnos van olyan családtagom aki nem élné túl, és nem szeretnék kockáztatni. (Külön karanténba menni nincs lehetőségem.)


Köszönöm a válaszokat!

2020. ápr. 30. 20:10
 5/23 anonim ***** válasza:
63%

"nincs kétségem azzal hogy mivel állok szemben."

- oda ne rohanjunk, meg vissza, az emeltszintűddel.

2020. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Ez még mindig nem az amit kérdeztem, de azért köszönöm.

Légyszi ha nem tudod a választ inkább ne írj. :)

2020. ápr. 30. 20:38
 7/23 anonim ***** válasza:
43%

1-es?

Enni-inni? Mert reggeltől estig tart? A mi időnkben délre mindig vége volt.

2020. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

#7 hát, ha te 4 órán keresztül kibírod egy korty víz nélkül egy olyan élethelyzetben, ahol eléggé figyelni és koncentrálni kell folyamatosan...


Egyébként aki ennyire fél vagy félt valakit nyugodtan vissza is léphet az érettségitől. A lehetőség meg van rá, ki lett hangsúlyozva. Még akár hétfő reggelig el lehet dönteni. Ja, hogy akkor egy év csúszás...

2020. ápr. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

3-4 óra, vizsgától függően, oda meg hazafele tudok simán enni (igen kocsival megyek), másrészről meg nekem személy szerint könnyebb ha nem szakítom meg a vizsga írását, de lehet másnak kelle ez. Azért köszönöm.


Egyetem és szülők miatt nem halaszthatok, de nem ez volt a kérdés. Légyszives ne kritizáljatok engem, vagy a döntéseimet, azzal nem leszek előrébb.


Van olyan törvény ami kimondja hogy le kell vennem a maszkot?

2020. ápr. 30. 21:14
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

Nincs ilyen törvény.

Nincs rá precedens, hogy mi történik ilyenkor.

A lényeg az azonosítás. Szerintem felismernek maszkban is a fényképről. Ha le akarják vetetni, mondd el, mi a helyzet.

2020. ápr. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!