Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a vérnyomásom rendszerint...

Ha a vérnyomásom rendszerint 100/60 körüli értékeket vesz fel, az nagyon rossznak/kórosnak számít?

Figyelt kérdés
Az alapján, amit a neten sikerült összeolvasgatnom a témában, kb. határeset, de nem tudom, ki kellene-e vizsgáltatnom magam ezzel. Egyébként nincs tőle rossz közérzetem, annyi, hogy ha hirtelen állok fel, akkor kicsit megszédülök.
2020. máj. 7. 02:36
 1/4 Vacuolum ***** válasza:
35%

Nem hiszem, hogy bármi bajod lenne, de menj el a háziorvosodhoz azt, ha úgy érzi beutal kardiológiára. Amit ismerek ezzel a "tünettel" az a POTS

( [link] ) , de nem tudom, hogy itthon mennyire ismerik meg foglalkoznak vele, nem is halálos kimenetelű csak megkeseríti az ember életét. De ha romlik akkor ne hagyd magad és mindenféleképpen szerez egy kardiológiai beutalót meg mondjuk csináltass egy szív ultrahangot.

UI.: Ha egészség ügyi tanácsot kérsz írd le a korod, mert sokat segít az embereknek. A Vérnyomás mellé nem árt leírni a pulzusod, meg megnézni a pulzus vérnyomást terhelése alatt és nyugalmi pozícióban is.

2020. máj. 7. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok, egyébként lány/nő, ha ez számít. Amit jelenleg el tudok árulni, az az, hogy napközben 70 és 80 közé szokott esni a pulzusom (néha-néha 85 környékére, látszólag minden különösebb ok nélkül), elalvás előtti percekben lemegy 58-60-ra. Úgy tudom, ez átlagosnak tekinthető.

Köszi a tippet.

2020. máj. 7. 05:14
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon jó ez a vérnyomás! Talán egy picit alacsony! Igyál sokszor és a panaszok is megoldódik!
2020. máj. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Nincs vele semmi gond 😁

Nekem még a 100/60at is ritkán éri el, felette meg már szabályos magas vérnyomás tüneteim vannak. 😁

Háziorvos csak azt tanácsolta kávézzak. Nem a legjobb amúgy rá szerintem. Sok víz, zöld tea, mozgás elviselhetőbbé teszi. :)

A szervezetnek sokkal jobb, kímélőbb az alacsonyabb vérnyomás. A tiéd a korodhoz képest elfogadható.

A felállást próbáld lassabban, reggel ágyból is óvatosabban kelj.

De viszont ha úgy is panaszod van, sokat elszédülsz, fáj a fejed, rossz a közérzeted, akkor persze mond a házi dokidnak.

2020. máj. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!