Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért lehet ez délutáni alvásnál?

Miért lehet ez délutáni alvásnál?

Figyelt kérdés

Ha délután lepihenek egy kicsit (pl hétvégén) és közben el is alszom, akkor amikor felébredek, szinte mindig egy pánikrohammal kelek (remegés, erős félelemérzet, hiperventilálás). (Pánikbeteg vagyok amúgy.) Reggelente nincs ilyen amikor felkelek, akkor sem, ha ébresztőre, akkor sem, ha magamtól.

De ugyan ez történik akkor is, ha nagyon álmos vagyok, késő van, de még pl olvasni akartam volna egy kicsit vagy bármi, és nem fekszem le aludni, csak lepihenek, és elalszom. Ébredésénél ilyenkor is rossz.

Olyan, mintha azon pánikolnék be ilyenkor, hogy nem "tudatosan" aludtam el, azaz nem konkrétan aludni feküdtem le.

Bocsánat, ha teljesen érthetetlen, csak nagyon fura az egész, és kíváncsi lennék, hogy más is van-e így, meg hogy mitől van ez és mit lehetne tenni ellene.

23/L



2020. máj. 7. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez ilyen idegi, pánikszerű dolog. Ne foglalkozz vele. Nekem hasonló. Ha ritkán délután elalszom, olyan rosszul vagyok utàna mint te. Nekem is remegés, erős-gyors szív dobogásom van. Az orvos sem tudott rá mit mondani.
2020. máj. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tejallergia? Hagyd el egy darabig a tejes ételeket. Én ugyanígy voltam. Ráadásul a kezeletlen tejallergia pánikbetegséget is produkál.
2020. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak eros remegesem van delutani alvas utan, foleg ha hirtelen kelek fel, valami zajra peldaul. En is panikbeteg vagyok par eve, de korabban is volt ilyen. Sot en ilyenkor olyan vagyok, mint akit osszevertek, taknyom-nyalam egyben, faj a fejem, olyan erzesem van, mintha lazas lennek vagy meg lennek fazva. Egy bo felora alatt ez normalizalodik. Jozan paraszti esszel es ha probalok logikusan belegondolni, akkor talan az az egyik oka, hogy a normal alvashoz, ami kb 8 ora, ez a delutani alvas keves es a faradtsag okozza ezt. Masreszt lehet pont olyan alvasi fazisbol riadsz fel, ami ilyen testi tuneteket okoz. Melyalvasra gondolok peldaul. A mentalis dolgok, mint a felelemerzet, mar azert alakul ki, mert a testi tuneteidtol megijedsz.
2020. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Látom nem nagyon reagáltál a tejallergiás írásomra, pedig én többszöri orvosi vizsgálat után jutottam ide A tüneteim hasonlóak voltak a tiedhez. Elmentem a háziorvoshoz, aki kivizsgáltatott, és minden negatív lett. Végül elküldött egy Synklab laborba, ahol megállapították a tejcukor érzékenységet. Közben átestem egy pár pánikrohamon is. Végül leálltam a tejfogyasztással, és szép lassan megszüntek a pánikos tüneteim, és a délutáni rosszulléteim is. És így tudtam meg, hogy milyen nehéz betartani a tejtelen diétát, hisz majdnem mindenben van tej. Próbáld meg...

2020. máj. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 8. 09:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most ?
2022. márc. 12. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!