Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet-e hamis az tény, amely...

MIKLÓS18 kérdése:

Lehet-e hamis az tény, amely szerint az alvás rendszeresen kései kezdete káros?

Figyelt kérdés
(Én 2011 óta,tehát 9 éve úgy vagyok beállva,hogy 2;00,3;00 között térek nyugovóra,mégis teljesen fitt vagyok,és az életem is sínen van.Megjegyezném,hogy;20-30 év között vagyok,és kemény fizikai munkát sosem végeztem eddig.)Mégis,minden oldal szerint ezt rosszul csinálom.Lehet,csak gyógyszergyártók lobbija az egész?

2020. máj. 11. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első dolog, hogy aludni kell. Ez alap, nem kell magyarázni. Mindenki ismeri a megfelelő élettani folyamatokat.

A második, hogy mindenkinek más az alvásigénye. Van akinek 6 óra van akinek 10 van akinek 8.

A harmadik, hogy az éjszakai alvás sokkal hatásosabb, mint a nappali.

Ezek eddig kb tények. Hogy ezzel hogy tudod összeegyeztetni magad az meg a Te dolgod. Nem látnék oda lobbit ahol nincs. Viszont az, hogy mi káros és mi nem az megint más tészta. Ha neked pl 6 óra az alvásigényed, és ezt te 3-9ig letudod minden nap. Frissen és kipihenten ébredsz akkor ezzel szerintem nem sok gond van. (persze éjjel, mesterséges fény nem tesz jót. De nappal is van aki mesterséges fényben dolgozik. Az emésztésre nem feltétlenül optimális az éjszakai evés, de a szervezet meglehetősen alkalmazkodó stbstb.)

Én kb 15 éve nem kerülök ágyba éjfél előtt és kb minden nap 6kor kelek. Ez nekem elég. Lehet, hogy később kevés lesz. Akkor majd változtatok rajt. Én úgy vagyok ezzel az egésszel mint a stresszmentes élettel. Ki tudja megoldani manapság, hogy stressz nélkül éljen? Értem én, hogy az az optimális, de hogyan? Ez nem mindenkinek kivitelezhető.

2020. máj. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Alkattól függő dolog, vannak akik bagoly típusok és reggel nem tudják korán kelni, vagy reggel már hajnalban felébrednek, de este 10-kor már alszanak. Biztos vannak olyan mázlisták is, akik későn fekszenek és korán kelnek, mégis minden rendben van velük. De ez azért nem általános, azért a többség kipihentebb, ha időben fekszik és kel.
2020. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szamo77db ***** válasza:
Én nagyon korán fekvő vagyok. 8-9 körül aludni térek. Nem szeretek sokáig fenn lenni. Akkor reggel nincs belőlem semmi.
2020. máj. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!