Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi időbe míg elmúlnak a...

Mennyi időbe míg elmúlnak a vashiány tünetei? Ugyanúgy szédülök, mellkasi nyomásom, fülzúgásom van, mint eddig?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 napja vagyok vaspótlási kúrán, tudom, hónapok, mire a vasraktárak visszatöltődnek, viszont a tüneteknek nem kéne gyorsan enyhülniük? Mikor lesz már ennek vége? :( nektek mennyi idő után múltak el a tünetek?

2020. máj. 19. 23:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a hajam szokott durván hullani a vashiányomtól, ami állandóan visszatér, ha elhanyagolom. Viszont 2-3 hét alatt megszűnnek a tünetek és 4-5 hét alatt a vas értékem is teljesen normalizálódik (laborral követve), ha hetente 1-2× pecsenye kacsamájat eszem. Abban van a legtöbb vas és sokkal jobban felszívódik, mint a mesterséges vaspótlókból. Nekem az utóbbival még sosem volt türelmem megvárni a hatást, mert hónapokig semmi nem történt, hiába szedtem vényköteles vaskészítményeket, csak emésztési problémákat okozott.
2020. máj. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem fognak a tünetek gyorsan eltűnni, a vas nagyon nehezen szívódik fel. Érdemes mellé folsavat, komplex B vitamint is szedni.
2020. máj. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is minden bűbájt betartottam a vényköteles szerekkel, némelyikben eleve volt folsav is, bár az nem támogatja a felszívódását, csak azért teszik hozzá, mert a vashiány sokszor folsavhiányos vérszegénységgel jelentkezik. B12-t ugyanilyen okból szedetnek, mert a B12 hiánya általában együtt jár a vashiánnyal. Ezen felül nem szedtem be egyszerre kalciummal, magnéziummal, amik gátolják a felszívódásban, reggel szedtem be éhgyomorra és C-vitaminnal, ami (a folsavval és a B-vitaminokkal ellentétben) elvileg tényleg segíti a hasznosulást. És így nem jött a hatás hónapokig, úgyhogy nekem tényleg megéri ez a pecsenyekacsamájas ügy, mert az előbbihez képest gyors és látványos a hatása és a vérképemen is durván meglátszik. A második helyezett a sertésmáj a vastartalom szempontjából. A kacsamájat is igyekszem reggel enni és C-vitaminnal, mint egy normál vaspótlót.
2020. máj. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!