Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hirtelen elkezdtem most...

Hirtelen elkezdtem most mindent nagyon hangosnak hallani és élesen, mitől?

Figyelt kérdés

Nem viccelek, nem trollkérdés vagy valami teljesen komolyan mondom és valami komoly válasz is érdekelne. Nem mondom hogy valami hűde különleges, de nagyon érdekes számomra és fura és nem tudom mi változhatott. Eddig is jól hallottam, teljesen átlagosan. Most este talán 1 órája valamiért minden hang olyan hangosnak és élesnek érződik, minden sokkal hangosabb mint eddig. De a mai nap teljesen rendben volt minden, csak most estefele talán az elmúlt 1-2 órán belül.

Nem tudom mennyire komolyak vagy megbízhatóak ezek de Youtube-on van fent ezernyi hallástesztelős videó, megnéztem többet is. Kb 18830-840Hz-től biztosan de két másik videóban egészen a végéig 20000Hz-ig hallom a hangot és eddig szerintem nem ennyi volt de eddig nem is lehetne. És teljesen biztos vagyok ebben, külön külön mindkét füllel kipróbáltam úgy is hallom és ha nincs teljesen csend mert közben itt megy mellettem egy kis ventillátor még úgy is hallom.

Valami ötlet valaki? Tényleg nem hülyéskedés ez a kérdés. 21/F

Nem baj meg nem zavar nem azért írom, én csak max örülök ennek csak nem tudok arról, hogy ilyen lehetséges hogy egyik pillanatra vagy egyik óráról a másikra megváltozzon az ember hallása és halljon olyan frekvencián amin eddig egyáltalán nem hallott.

A videókban mindig írnak a frekvencia mellé valamit, hogy "nagyon jó", "szuperhallás", "denevér, kutyák, stb" én most jelenleg a maximumig hallom a hangot és ez nem vicc.



2020. máj. 29. 23:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez orvosi kérdés.
2020. máj. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer volt valami picit hasonló: lázas voltam, anyám adott kalmopirint+ gyógyteát, mire nemsokára minden hang kiélesedett és felhangosodott. A függöny egészen halk, szinte hallhatatlan susogása is szörnyen bántotta a fülem. Reggelre aztán elmúlt.
2020. máj. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De mi áll emögött? Én örülnék ha nem múlna el. Vagy ha el múlik hogyan hozom vissza? Én nekem tök jó lenne ha egyébként is így hallanék hiszen ez csak jó. Eddig se hallottam rosszul de most tökéletesen. Inkább jobban halljak mint rosszabbul. Nem azért tettem fel a kérdést hogy ez most hűde rossz nekem, egyszerűen szokatlanul hangos csak minden, mintha az éjjeli csendhez képest ordítanék vagy nem tudom hogyan mondjam, attól függően hogyan hallom, a tényeket objektíven kezelve valószínűleg eddig is ugyanolyan hangos volt a beszédem, a lépésem vagy a köhögésem vagy a billentyűzeten gépelés, de ettől még hogy szokatlan ez nem feltétlen rossz. Ha mindig így hallanék akkor ez lenne nekem a normális.

Szóval nem bánom ha így marad, csak nem értem mi változott, mi idézte elő? Nem tudok olyanról, hogy valakinek a hallása megváltozzon egyik pillanatról a másikra a semmitől.

2020. máj. 30. 00:55
 4/9 anonim válasza:

Basszus nekem akkor van ez mikor kipattan a fülem pl erősebb orrfújásnál. Én nagyon utálom...

Nem volt fölszúrva régebben a füled esetleg? Bár azt éreznéd ha kipattanna és nem is tart sokáig

2020. máj. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tényleg, nem vettél be valamit?
2020. máj. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De most nem zavaroan hangos minden?

Nem vagyok szakerto, csak olyan, mintha nem a fuledben, hanem az agyadban allitodott volna el valami. Passz.

A sajat peldam mas, arra konnyebb magyarazatot adni. Hogy olvasoszemuveggel latok csak kozelre, de menstruacio elotti napokban hirtelen le kell vennem, es anelkul latok jobban. Oke, szemizmok...

2020. máj. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ez nagyon érdekes. Apum régebben rendelt egy lámpát amit akárhányszor felkapcsolunk, mindig hallok egy sípoló hangot, ezért nem használjuk, tesóm ugyanez, viszont mindenki más azt mondta eddig, hogy nem hallja ezt a hangot. Én is gyorsan kipróbáltam egy ilyen tesztet és szinte teljesen megegyezik ez a sípoló hang a videóban hallottal, nyilván csak egy bizonyos frekvenciánál.

Nekem 17Hztől (innentől hallottam) 17600Hz-ig (idáig, vagy már innentől, mert többet is kipróbáltam és valahol máshogy volt) lett az eredmény. Egyébként durva, ha hallod 20000Hz-nál.

2020. máj. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na ami leginkább érdekelt, aludtam közben egyet most keltem fel és még mindig ugyanez a helyzet. De én amúgy örülök neki meg tök érdekes csak szokatlan.

Egyébként nem történt semmi aznap, nem ettem vagy ittam semmi olyat amit eddig nem, nem vagyok allergiás semmire és soha nem szedtem semmilyen gyógyszert. Kivéve persze megfázásra ezek a porok de az alap.

Az esetleg nem lehet, hogy eddig hallottam "rosszul" bár azt se mondanám rossznak mert hallottam mindent, és esetleg most hallok rendesen úgy ahogy kellene? Bár így se értem a dolgot, de ahogy mondtam ha ez így marad én csak örülök.

Benne lennék hasonlóban a látásommal vagy szaglásommal kapcsolatban is. Milyen király lenne ha hirtelen képes lennék 1km távolságban olvasni, biztos nem bánnám.

2020. máj. 30. 11:09
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
Jó' van, egy superman lettél. Még ilyen baromságot....
2020. máj. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!