Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hasmenés úszás után?

Hasmenés úszás után?

Figyelt kérdés

Barátommal késő délután találkoztunk, úszásról jött. Beültünk egy sörözőbe. Egy gyömbéres Kinley-t kért, gondoltam majd később fog sörre váltani. Ehhez képest kb. 1 decit ha ivott belőle. 10 percre rá elkomorodott az arca, feszengeni kezdett majd kirohant a mosdóra. Gondoltam biztos nem pisilte ki a sok vizet amit úszás közben megivott.


Ehhez képest jó darabig benn volt. Már kezdtem aggódni. Amikor kijött mondta hogy hasmenése volt, de elég nagymértékű. Már nem is volt semmi kedve folytatni az italozást meg láthatóan rossz volt a közérzete. Így hazamentünk. Engem nem hagyott annyiban a dolog, út közben kikérdeztem mit evett.


Ezeket tudtam meg. Fél 1-kor végzett az ebéddel (sertés pörköltet evett galuskával). Úszásig nem evett. Kb. egy órát úszott. Mondta hogy a szokásosnál kissé aktívabban de azért nem életre-halálra menően.


Úszás után ezeket ette: két kis alma, egy Balaton szelet, egy zab szelet. Majd egy kínai vegyesboltból vett egy másik müzli szeletet. Egyik se járt le, állítása szerint mindegyiken min. fél évvel későbbi lejárati dátum volt.

Ja, és úgy tudja korábban ezek közül bármelyiket gond nélkül megette, tehát feltételezem nem allergiás rájuk.


Szerintetek mitől lehetett hasmenése, méghozzá ilyen mértékű? (Úgy mondta hogy szerinte minden ami benne volt az kijött belőle...)

Mennyire normális ez (szerintem nem, de lehet van más vélemény)?

Illetve mit tegyen vagy ne tegyen hogy ilyen máskor ne forduljon elő?

Estére még terveztünk kinti programot de így inkább lefújtuk. Eléggé rossz közérzete van. Semmi étvágya és inni se nagyon akar... :(

27 éves ha ez számít



#úszás #mozgás #hasmenés #közérzet #semmi étvágy #romlott étel?
2020. jún. 19. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valami vírus is, vagy az uszodában összeszedett valami fertőzést. Simán előfordul hogy valaki úszás után hány vagy hasa megy, sok mindent össze lehet ott szedni. Az is elég ha benyel a klóros vízből.
2020. jún. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is úgy lehet, ahogy az első mondja.


(Úgyis anonim egyébként az oldal, nem kell "egy barátodra" hivatkozni :D )

2020. jún. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1: Szokott máskor is úszni és azt mondta eddig sose történt vele ilyen. De ha onnan kapott el valami fertőzést, nem később jönne ki rajta?


#2: Ha a te barátodról lenne szó, akkor is ezt mondanád? Biztos neten keresztül mindent meg tudsz mondani (nem, nem pontoztalak le)

2020. jún. 19. 20:17
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Nem egészen értem az összefüggést. Ha jól értettem, azért nem szorul kórházi ápolásra a barátod, már ha tényleg nem rólad szól a kérdés, és nem is kérte gondolom, hogy kérdést írj ki helyette.


Köszönöm hogy nem pontoztál le, azon ritka emberek egyike lehetsz, aki elviseli a kritikát.

2020. jún. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#2: Olyanról nem hallottál hogy aggódunk valakiért? Igen, adott esetben jobban mint ő saját maga... Láttam rajta hogy őt is zavarja csak szerintem szégyelli előttem :(

De sikerült elterelned a témát

2020. jún. 19. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!