Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A sok viz rossz hatassal van...

A sok viz rossz hatassal van a szervezetre?

Figyelt kérdés
Mi errol a véleményetek? Ahány helyen olvastam eddig errol, mindehol mast allitanak. Van, hogy azt irjak minél tobbet igyunk. Van, hogy az anyagcserere, a borre, az emésztésre stb. rossz hatassal van? Mi az a mennyiség amit egy nap be kell juttassunk a szervezetunkbe?
2020. jún. 21. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

1,5-2 litert mindenkinek legalább (de ez állittólag testsúlyfüggő is)

Nekem 100 kilósan állitólag 4,5 liter vizet kéne meginnom az internet szerint mindennap, hát a nagy lóf.szt,nem birok annyit inni

Muszáj vizet inni mert az anyagcserére meg az emésztésre is kell

2020. jún. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A magasságodhoz, súlyodhoz, életviteledhez képest arányosan változik, hogy mennyi víz az ideális, nagyjából 2-3 liter. Meg az sem mindegy, hogy milyen a hőmérséklet.

A kevés víz meg a sok víz is rossz hatással van a szervezetre, és mindegyik veszélyes lehet, de ez mindennel így van.

Nemtudom miért nem képesek megérteni az emberek, hogy semmi sem egészséges ha túlzásokba esünk és ez a túl kevésre meg a túl sokra is igaz.

2020. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A szervezet folyadékszükséglete nagyon sok mindentől függ ( évszak,hőmérséklet,fizikai igénybevétel),ezért nehéz megmondani,hogy mennyi az a mennyiség amennyit meg kell inni. De általánosságban elmondható,hogy télen,hidegebb időben a minimum 2-2.5 liter, melegben 3-4 liter.És igen, a túlzott mennyiség főleg idősebb korban, szív-, vesebetegségben szenvedők esetén megterheli a keringést, vagy a veséket. De arra is oda kell figyelni,hogy ha valaki sok vizet iszik,akkor szükség van nyomelemek,elsősorban Na és K pótlására,mert ezek a vizelettel kiürülnek a szervezetből.
2020. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Volt még régen egy vízivó versenyt. A győztes annyit ivott, hogy felpuhultak a szervei és belehalt.
2020. jún. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Idióta egy verseny lehetett, ott nem hallottak meg a vizmergezesrol??
2020. jún. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A túl sok víz igen, de azért ne hagyd abba az ivást. :D Azt kellene mindenkivel megértetni, hogy nem csak két véglet létezik, hanem mindent lehet fogyasztani optimális mennyiségben. Már kikiáltottuk egészségtelennek a zsírt, a szénhidrátot, a sót, a gyümölcsöket... Holott mindegyikre szükség van, csak nem embertelen mennyiségekben. Most a víz lesz az új mumus? :D Jön a vízmentes étrend?
2020. jún. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5 gondolom nem. De olyan táncversenyt is rendeztek már, amibe többen bele is haltak, a kimerültség miatt. Szóval...
2020. jún. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az ajánlás 4-5dl/10kg.
2020. jún. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem a rekordom 10 liter viz/nap, épp gyógyszerkúrán voltam muszáj volt annyit inni de egész nap ittam és ittam
2020. jún. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
3 liter körül iszok egy nap, hogyha megyek kondiba, akkor aznap 5 liter is megvan.
2020. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!