Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen esetben kellene elkezde...

Milyen esetben kellene elkezdenem aggódni, ha túl sok gyógyszert vettem be?

Figyelt kérdés

Pénteken voltam fogorvosnál, ahol egy ideiglenes tömést kaptam, mert az előző kiesett még csütörtökön. Szombat hajnalban arra ébredtem, hogy fáj a fogam. Azóta megállás nélkül fáj immár lassan 48 órája. Holnap reggel a fogorvosnál kezdek.

Viszont az elmúlt nem egészen 2 napban 27 db cataflam dolot és 3 db nurofent vettem be.

Tudom hogy nem normális. De nem tudom elmondani hogy mennyire fájt és dolgoznom kellett egész hétvégén...

Aztán a talán legnagyobb baromság amit tehettem, hogy a kollégám felajánlott egy kis pálinkát amitől talán jobb lesz. De nem lett. Viszont nem tudom hogy mikor számít valami rosszullétnek a gyógyszer miatt. Nem tudom hogy el merjek e aludni😔



2020. jún. 22. 02:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez aztán nem semmi mennyiség Cataflamból...

Akkor számit rosszullétnek ha fizikális panaszaid lesznek szédülsz,hallucinálsz,izzadsz,szívritmuszavarod van stb

Ha most is sok gyógyszert vettél be és fizikális panaszaid vannak akkor menj és hánytasd meg magad. Ha nem megy a hányás akkor meg menj be a sürgősségire gyomormosásra minél hamarabb mielőt felszívódna a gyógyszer

2020. jún. 22. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ez elég durva adag. Hogy vagy kérdező, alvással nem volt gond?

Egyébként a dolo 25mg-s,a sima 50. Sok évvel ezelőtt egy műtét utan kb 2 héten keresztül én az 50esből szedtem naponta 3x2-t,kicsi szédülésnél többet nem éreztem, cserébe legalább nem fájt.

2020. jún. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát nem vagyok sokkal jobban még, de kaptam dalacint. Remélem hamarosan elmúlik a fájdalom. Megpróbálom a mai napot plusz gyógyszer nélkül kibírni. Kissé szédülök, és a gyomrom fáj inkább. Bár aludni tudtam volna, de sajnos kb 3 órát sikerült csak, így valószínűleg az is közrejátszik a szédülésben.
2020. jún. 22. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!