Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A depresszio lehet halàlos?...

A depresszio lehet halàlos? Pl vkinek folyamat nincs ereje nem akar/nem tud felkelni sem. Igy el lehetne vegetalni 80 évig is?

Figyelt kérdés
2020. jún. 27. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet elvegetálni, mert felfekvések alakulnak ki, amik elfertőződnek, jön a vérmérgezés, és vége, de az állandó fekvéstől tüdőgyulladás is kialakul, a depressziós nem kezelteti, és belehal. Etetni-itatni is kellene az ilyet, ivás híján a veséje is leáll, ismét csak vérmérgezés. Ha ilyen van, a rokonoknak elmeszociális otthont érdemes keresniük.
2020. jún. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem szoszerint ertettem

Csak amolyan depresszios szinten.

Szoval azert felkel enni nagy kinnal de kb mint amikor szakitas utan depis vki mint filmekben hogy függönyök behuzva minden szanaszet az asztalon,ö meg ül a kanapen.csak ezt nem atmenetként hanem pl rendszeresen allandoan folyamatosan es latszolag a semmitöl.


Szoval ha ez huzamos az ember azt is tuléli? Hogy vegetàl az életben?

2020. jún. 27. 15:53
 3/10 anonim ***** válasza:

A fizikailag hátrányos helyzetű emberek is elélnek sokáig. Ő is élne, csak lelkironcsként. Egyébként hamarabb lenne öngyilkos.

Egy depressziós ember fejben nincs jól. Nem csak, hogy nincs motivációja, de sokszor keserű gondolatok is gyötrik. Ha mégse tenne ilyet, előbb-utóbb súlyosbodna a helyzet. Lehet, hogy egy idő után már tényleg nem enne semmit, esetleg nem inna, nem mosakodna, stb. Ilyenkor meg tudod mi történne...

2020. jún. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szoval kizarolag fizikai oka lehet a halàlnak amugy?

Es soha nem "kapcsol le" egyebkent az ember?

Szoval szivacs aggyal is el lehetne élni?


Csak mert akkor olyan mintha nem lenne szellem meg lélek meg semmi. Csak az anyag meg a kemia, idegek energia.

2020. jún. 27. 17:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmi... De meghalhat. Ezt úgy értem, hogy ő nem fog tudni róla, hogy él. A szervezet elsődleges feladata a túlélés. Ezért mindent megtesz. Mikor lefejeznek egy embert, a lefejezését követő pár másodpercben még tudatánál van. Az idegek még élnek benne. Rémlik a "zombi" liba?

De a lelki gondok tehetnek a testi gondok jelentős részéről, ez

oda-vissza is megy. Egy depressziós embernél például romlik a vérkeringés, emésztési problémái lesznek, fejfájás, stb. Persze ezek mindenkinél másképpen. Depresszióból kialakulhat például anorexia is.

Aminek sajnos a fogyás a leglátványosabb része. Ebbe belehalhat. De lehet éppen kényszeres evő is egy depressziósból, na itt koleszterin szint megemelkedése, ödéma, rengeteg szövődménye lehet. Arról nem is beszélve, hogy a stressz milyen káros... Sok ember halála visszavezedhető rá. Persze hivatalosan a stressz okozta betegség a halál okozója.

Elég bonyolult téma.

Egyebként, hogy merült fel benned ez a kérdés?

2020. jún. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

" Ezt úgy értem, hogy ő nem fog tudni róla, hogy él"


Kb mint a kóma?


Arrol jutott eszembe, hogy:

1.

A youtube n lattam meghalni valoban meghalni embereket.haldoklokat. es azt a pillanatot, amikor üveges lesz a tekintete. Sokkolt.

Meg néztem pl klinikai halottakrol filmeket, paranormàis jelenségekröl is.(felülröl làtjàk magukat mütét közben stb)

Fekvö testböl kiszàll a lélek és hasonlok.

2.

Kb nincs olyan hétvége hogy fel akarnék/tudnék kelni. Amig tartanak a hétköznapok minden oke, de valojàban nem làtok értelmet semmiben, hétvégente pedig ràmtör,kizàrolag ha egyedül vagyok, de a semmitöl (szép az idö,minden rendben, nincsenek problémàk)ez a depis hangulat és nem én irànyitom. Logikàt sem làtok benne. Mintha "lekötöznének"valami lathatatlan kötelekkel. Elnehezedö végtagok gyengeség, fàradtsàgérzés, full kedvtelenség, aludnék péntektöl hétföig. Ijesztö is néha.ezért kezdtem félni, mi van ha egyik ilyen hétvégén eljön az a pillanat, amit làttam a videokon. Nézem a telot vagy a plafont es egyszercsak...

2020. jún. 27. 18:53
 7/10 A kérdező kommentje:
Kerdeztem erröl amugy pszichologust es gúnyosan körberöhögött. Mi bajom lehet ugyan fitt szép energikus nönek akinek megvan mindene stb."es nem tud felkelni es fekszik? hahaha :D"
2020. jún. 27. 19:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem pont a kómára gondoltam. A kómában lévők 30-40 %-a tudatánál van, csak nem képes ezt a környezetének jelezni. Kicsit összetett.

Tényleg remisztő, mikor az emberből "kiszáll a lélek". Senki se tudja mi jön utána, mindenesetre az ilyen paranormális jelenségek, mint amilyeneket írtál is, érdekesek. Valaki hisz benne, valaki nem. Nyilván aki szerint nincs lelkünk, az szerint ezek csak ügyes trükkök.

Ki tudja...

Amiket írtál magadról, azok lehetnek testi problémától is. Vitaminhiány esetleg. Mindenképp menj el kivizsgálásra!

Mit kerestél pszichológusnál? :D

Ne félj, amitől tartasz az nem következhet be. Nyugodtan megnyugodhatsz.

2020. jún. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10 évet töltöttem így, mire rájöttem, hogy ez nem a normális állapot, kerestem egy jó szakembert, és kimásztam belőle. Egy jó szakember nem röhög ki. Soha. Akkor már ott voltam, hogy vagy a terápia segít, vagy vége. Szóval ja, elég sokáig el lehet stagnálni célok nélkül, csak monoton csinálni, amit muszáj, létfenntartani, mert kell.
2020. jún. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elvesztettél 10 évet az életedből, úgy, hogy még csak nem is tudtál róla? Ha igen, sajnálom!

Szóval a pszichológus aki "körbe röhögött" nem haver volt. Nem kellett volna kiröhögnie. Ez szabály. Sajnos rengeteg rossz "szakember" van. De mivel ő is ember, neki is lehet ilyen-olyan napja, hibája. Ha egyébként megvagy vele elégedve (bár akkor a kérdésed nem kellett volna feltenned, mert elmagyarázta volna), és meglepődtél ezen, mert nem ilyennek ismerted meg, akkor nézd el neki, szerintem. Lehet, hogy legközelebb bocsánatot is kér tőled, persze azért éreztesd vele, hogy rosszul esett neked a múltkori. Ha meg egyébként se segített, akkor hagyd a fenébe!

Jobb szakembert érdemelsz! Ne pazarold az idődet, se a pénzedet!

2020. jún. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!