Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek a lábdagadás ellen?

Mit tegyek a lábdagadás ellen?

Figyelt kérdés
Fiatal nő vagyok, ülő munkát végzek, nap végére mindig bedagad a lábszáram. Próbáltam már hogy feljebb teszem, van egy kis sámli az asztalom alatt, de az sem segít igazán. Egyértelmű, hogy a sok üléstől dagad, de lehet ez ellen tenni valamit?
2020. júl. 28. 16:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Nem csak a sok üléstől dagadhat.


De muszáj, hogy mozogj.

2020. júl. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem ártana kivizsgáltatni az okát, mert az ülés alapvetően nem okoz lábdagadást.
2020. júl. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Óránként 10 percre fel kéne állnod és megmozgatni a lábad, sétálni egy kicsit már amennyire lehetséges ezt megvalósítani egy munkahelyen

De lehet, hogy a rossz cipő választása is okozza a dolgot pl. a magassarkú nagyon nem tesz jót a keringésnek sem a lábnak

2020. júl. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Máskor pedig nem dagad. Pontosan óránként 10 perce fel szoktam állni, de úgy tűnik nem használ. Nem hordok soha magassarkút, semmi nem is szorítja a lábam, kényelmes sportcipőben szoktam lenni.
2020. júl. 28. 16:46
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyébként de, az üléstől dagadhat, ha hajlamos rá az ember.
2020. júl. 28. 16:47
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Munka előtt sétálj egy 15 percet ha van módod rá és csak utána ülj neki a gépnek

Mert ha azt nézzük az ember alig mozog valamit: reggel felkel felöltözik eszik valamit, aztán beül a kocsiba begurul a munkahelyre ahol 8 órát végigül.

Hol marad a mozgás?

Muszáj valamennyit mozogni munka előtt is meg munka alatt is mert keringési problémákhoz fog vezetni a mozgáshiány

2020. júl. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ellenőrizd azt is le, hogy a lábad érje a talajt és a combodat ne szorítsa el a szék

A legtöbb irodai szék állitható magasságú

2020. júl. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Munka előtt kb 20 percet sétálok, mivel nincs autóm, de amúgy heti 4-szer vagy 5-ször tornázom itthon.


Utolsó, köszönöm, ez jó tipp lehet, lehet hogy nyomja a combomat a szék. (Bár ugye írtam, hogy rászoktam tenni arra a kis sámlira a lábam hogy ne nyomódjon el, mert én is erre gondoltam, de lehet egész nap úgy kéne tartanom)

2020. júl. 28. 18:34
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg pont, hogy nem kéne végig ugyanúgy tartanod, akármilyen pozíció is az. Az üléstől önmagában nem dagadhat, akkor itt 5 millió bedagadt lábú ember lenne délutánonként.
2020. júl. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem tartom ugyanabban a pózban. Van hogy leteszem, van hogy felteszem, keresztbe rakom, egyenesen kinyújtom stb.


Hol olvastad hogy folyamatosan egy fajta pózban tartom?

Csak azt írtam lehet egész nap felrakva kellene tartanom. Ez nem azt jelenti, hogy eddig így csináltam. De bocsi ha félreérthető voltam.

2020. júl. 28. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!