Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez táppénzcsalás lenne?

Ez táppénzcsalás lenne?

Figyelt kérdés

Ebben az évben 2 napot voltam szabadságon, mert orvoshoz kellett mennem. Többet nem vehetek ki, max vészhelyzet esetén, mert decemberben leállunk, akkor kell kivenni a szabadságokat. Persze X nappal én rendelkezek, de decemberben nem lesz céges járat, és a legközelebbi buszmegálló az irodától kb. 5 kilométerre van, jogsim meg nincs, így nem tudnék bejönni.


Egyre rosszabbul érzem magam. Minden nap fáj a fejem, a nyakam, görcsöl a gyomrom, hányingerem van, stresszes vagyok, úgy érzem, nem bírom. Már azon is komolyan elgondolkodtam, hogy el kéne esnem a lépcsőn, hogy törjön el a kezem és otthon maradhassak.


Ha a háziorvosom kiír táppénzre a fizikai tünetek miatt, az táppénzcsalás? Nem tudom, hogy az-e, mert nem vagyok beteg, de tényleg fizikailag rosszul vagyok egész nap, hétvégén se tudom kipihenni magam, akkor is jelen vannak ezek a tünetek. És nagyon megijesztett, hogy ilyen gondolataim vannak, hogy el kéne törnöm a kezemet és komolyan is gondolom.


Amúgy utoljára tavaly nyár középén voltam táppénzen (vagyis betegszabin) 4 napot arcüreggyulladással, előtte már nem tudom, hogy mikor.


23/L, irodában dolgozok



2020. aug. 3. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha így szépen sorban mindent elmondasz a háziorvosnak, akkor szerintem ki fog írni, hogy kipihend magad, nem táppénz csalás, hiszen vannak tüneteid.
2020. aug. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

És ha egyszer úgyis leálltok, akkor miért nem mindegy hány km-t kéne gyalogolni? Vagy be akarsz menni a bezárt üzembe?

Egyébként meg ez szimplán hülyeség, 7 napot vegyél ki, aztán akár milyen hosszú leállás van, ha a maradék szabi nem fedi, akkor állásidőt kell fizessenek.

2020. aug. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem üzem vagyunk, hanem mezőgazdaság. Télen a fizikai dolgozók nem tudnak mit csinálni, ezért kell akkor kivenni a szabadságokat. Én az irodában dolgozok, papírmunka az éppen lenne, de kocsi nélkül nem nagyon lehet eljutni az irodáig, nem szeretnék hajnalban felgyalogolni a hegyre, amin dolgozunk, főleg nem úgy, hogy 6:45-re ott kell lenni. Állásidőt nem fizetnének, mert kocsival be lehetne menni ha lenne jogsim (meg autóm), a biztonsági őrök egész évben ott vannak, el lehet kérni a kulcsot reggelente, áram van, net van, dolgozni lehetne, csak éppen bejutni nem tudok.

2020. aug. 4. 03:50
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak jár más is autóval. Vigyen el, aztán kész. Elég perverz hely lehet amúgy, ahol azt gondolják, hogy reggel 7-kor kell irodai munkát csinálni, mert máskor nem működik az excel.
2020. aug. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A fizikai dolgozókhoz igazodik a munkaidőnk, novembertől áprilisig reggel hétkor kezdünk, májustól októberig reggel hatkor. Ilyen a mezőgazdaság, ezt vállaltam, amikor ide jelentkeztem. Közben tanulok, de amíg elvégzem az egyetemet, addig itt fogok maradni, más lehetőség nincs a környéken.


Decemberben csak a biztonsági őr lesz itt, de ők fél hatra járnak be, és 24 órás műszakban dolgoznak. Más meg tényleg nem jár erre, a semmi közepén van az iroda egy hegyen, a legközelebbi település kb. 5 kilométerre van, az is egy pici falu ahová ritkán megy be busz.


Beszéltem az egyik ismerősömmel, aki hasonló helyzetben volt. Őt csak akkor írta ki ilyen miatt a doki, amikor már kis híján négykézláb mászott be a munkahelyre. Ugyanaz a háziorvosunk, máshoz nem is tudok menni, mert ő az egyetlen.


Nem tudom, mit csináljak. Lassan elgondolkodok azon, hogy megiszok egy liter tejet, az tuti kiüt pár napra...

2020. aug. 4. 09:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Dehát azt mondtad télen nem dolgoznak a fizikaiak. Akkor kihez kell igazodni?
2020. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A főnök szabályaihoz leginkább. :/
2020. aug. 4. 16:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Mivel nem tudnál bejutni,így kötelesek fizetni vagy a jogsi árát,vagy fuvart biztosítani
2020. aug. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy kötelesek-e, de nem hiszem, hogy engem külön fognak szállítani, azt meg kizártnak tartom, hogy jogsit fizessenek. Friss jogsival szerintem oda se adnák az egyik céges kocsit (én se adnám oda magamnak).


Mindegy, megpróbálok beszélni a főnökömmel, hátha megengedi, hogy decemberben otthonról dolgozzak. Minden eszköz adott, csak rá kéne bólintania. Bár nem fűzök hozzá sok reményt, tavasszal is be kellett járnunk, amikor a környéken szinte minden irodista otthonról dolgozott.


Remélem augusztus 20-ig kibírom, akkor lesz négy napom, hogy összeszedjem magam.

2020. aug. 6. 04:59
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nem tp csalás, egyszerűen mond el az orvosnak hogy mi a baj.

Esetleg ha nem érzed elégnek, mond azt hogy hánytál és lázas is vagy/voltál. Hiába szeded a láz csökkentőt.

Mindig ezt mondom, 100% hogy kiír.

2020. aug. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!