Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez táppénzcsalás lenne?

Ez táppénzcsalás lenne?

Figyelt kérdés

Ebben az évben 2 napot voltam szabadságon, mert orvoshoz kellett mennem. Többet nem vehetek ki, max vészhelyzet esetén, mert decemberben leállunk, akkor kell kivenni a szabadságokat. Persze X nappal én rendelkezek, de decemberben nem lesz céges járat, és a legközelebbi buszmegálló az irodától kb. 5 kilométerre van, jogsim meg nincs, így nem tudnék bejönni.


Egyre rosszabbul érzem magam. Minden nap fáj a fejem, a nyakam, görcsöl a gyomrom, hányingerem van, stresszes vagyok, úgy érzem, nem bírom. Már azon is komolyan elgondolkodtam, hogy el kéne esnem a lépcsőn, hogy törjön el a kezem és otthon maradhassak.


Ha a háziorvosom kiír táppénzre a fizikai tünetek miatt, az táppénzcsalás? Nem tudom, hogy az-e, mert nem vagyok beteg, de tényleg fizikailag rosszul vagyok egész nap, hétvégén se tudom kipihenni magam, akkor is jelen vannak ezek a tünetek. És nagyon megijesztett, hogy ilyen gondolataim vannak, hogy el kéne törnöm a kezemet és komolyan is gondolom.


Amúgy utoljára tavaly nyár középén voltam táppénzen (vagyis betegszabin) 4 napot arcüreggyulladással, előtte már nem tudom, hogy mikor.


23/L, irodában dolgozok



2020. aug. 3. 13:32
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Végül szerencsém volt, elmondtam a dokinak a problémámat, és kiírt egy hétre, augusztus 11-16-ig otthon voltam. Egy picit jobban lettem, 17-én mennem kellett dolgozni, de semmit nem tudtam csinálni. A három napot végigszenvedtem, utána a hosszúhétvégén próbáltam kipihenni magam. Nagyjából sikerült, most jobban vagyok. Még mindig sokszor fáj a fejem, és most is többet kell aludnom, de már tudok rendesen dolgozni.

2020. aug. 26. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!