Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire veszélyes az én...

Travis83 kérdése:

Mennyire veszélyes az én állapotomban és koromban edzeni egy picit?

Figyelt kérdés
37 vagyok és már több éve mozgásszegény életmódot folytatok. Meg is híztam és néha a vérnyomásom is picit magasabb az átlagnál. Elkezdtem napi 10 perceket intenzívebben edzeni, amolyan fitnessz gyakorlatokat csinálni. Néha nagyon megterhelőnek érzem. A kérdésem, hogy nem-e lehet bajom belőle? Hallottam már esetekről, hogy akár szívrohamot is lehet kapni ilyenkor, ha nem edzett az ember és úgy vág neki.

2020. aug. 19. 01:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az árthat neked, ha tovább hanyagolod.Trombózis,vérkeringés zavarok, cukor betegség, aranyér..

A 10 perc kezdetnek jó, ha megszoktad ezt növeld fokozatosan. Nem kell túlzásba esni nyílván, de mozogj.

Nagy edzések sem kellenek,ha az nem tetszik.séta vagy kellemes kocogás is jó a vérkeringésnek és az izmoknak.

2020. aug. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1#: köszi. A séta szerintem kevés lesz, mert le kell adnom vagy 30 kilót. Ez lenne a cél. Sajnos nem tudom hogyan csináljam helyesen, de az akaraterő az megvan. Tizenvalahány nap edzés után még híztam is egy kilót, pedig enni is kevesebbet kezdtem. Lassan elkeseredés lesz a dologból.
2020. aug. 19. 02:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát az elkeseredés az korai lenne 2 hét torna után. :)

Én is dagadt vagyok, volt 2 infarktusom, 4 szívműtétem, szóval hiteles vagyok. A legfontosabb, h ha bármi komoly tünet jelentkezik, akkor abba kell hagyni, pihenni kell. Nem végleg feladni! Sokan 2 perc tornával, sétával kezdik, nem szégyen az. Pár naponta emelni kell az időt, kicsit több ideig tornázni, egy körrel többet menni. A lényeg a rendszeresség. 30 kiló túlsúlyt 2 év alatt lehet leadni. A szervezeted még észre sem vette az életmódváltást, de ha kitartó vagy, akkor 3-4 hónap múlva már pár kilóval kevesebb leszel, és kicsivel több mozgást bírsz. Én kb 6 hónap után éreztem/láttam fejlődést. A hegymászók sem a parkolóból ugranak fel a hegycsúcsra, hanem lêpésenként küszködik fel magukat. Ja, és ne feledd, h nem 2 hét alatt híztál meg, gyengültêl le. Kitartás, hajrá!

2020. aug. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3: Köszönöm, egy ilyen komment az ami hiányzott! Azt mondod, ha bármi komoly tünet jelentkezik, akkor abba kell hagyni. Sajna nem igazán tudom mi lehet komoly és mi nem. A levegő után kapkodás pl ilyen és a fene tudja, hogy épp az edzéstől vagy a szív túlterhelésétől van.
2020. aug. 19. 07:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Neked kell tudnod, hogy a levegő kapkodásod olyan tünet-e amivel tudsz tovább csinálni valamit vagy sem.

Általában az ember ha elfárad levegő után kapkod önmagában ez nem egy tünete semminek. Maximum annak, hogy kevés ideig bírod még az aktuális edzés tempót.Majd napok múlva meg se fog kottyanni, akkor kell növelni az időt.


Ha fulladsz, légszomjad van, szív körül vagy tüdő körül görcsöt érzel (nem tudsz tőle kiegyenesedni), akkor baj van.

Az oldalad (általában jobb) fájhat a mozgástól, de az nem jelent semmilyen égbe kiáltó gondot.


Ha az segít kövess edzés terveket van rengeteg app is rá már. Kort, súlyt és leadni kívánt súlyt beírsz, össze kombinál neked egy étrendet és/vagy edzés tervet és mehet a menet.


Régebbi CD-k, újabb YouTube edzők, mindenféle a segítségedre lehet.

2020. aug. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!