Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek volt alvási rendellenes...

Akinek volt alvási rendellenessége, nehézsége, de megszűnt, ki mivel tudta kezelni?

Figyelt kérdés
Én 27 éves vagyok és 2-3 naponta alszom pár órákat, kb egész nyáron ez volt. Mindig nagyon álmos és fáradt vagyok, de már nem is tudok aludni. Kísérleteztem sokat, szabadnapomon szándékosan este 9-től másnap késő délutánig ágyban voltam, azzal a reménnyel, hogy most biztosan elalszok, de egy percre sem tudtam elaludni. Már kávézni is csak nagyon ritkán kávézok, hogy biztosan ne az zavarjon be, de ha napokig egy korty kávét se iszok, akkor is ez van. Szóval nem tudom, kissé kezd kiakasztani ez az egész dolog. Amikor valahogyan kiütöm magam, akkor sem tudom, hogy sikerül, de legkésőbb 3 óra múlva ismét felkelek. Nem tudom soha kipihenni magam, híztam úgy hogy kajálni is alig kajálok, folyton remegek és azzal telik el a nap nagyrésze, ha nem melózok, hogy próbálom valamivel elszundítani magam, de nem megy. Elég gáz mostmár. Mirzatent szoktam szedni, de azon kívül, hogy úgy érzem magam tőle, mint egy drogos, semmit sem használ.

2020. aug. 28. 09:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt nem a gyk emberei kell megmondják neked, hanem egy orvos, vagy pszichológus. Lehet hogy az utóbbi, mert a Mirzaten vényköteles és rohadt erős nyugtató. Van akinél hízlalnak a nyugtatók, altatószerek, és alapból a kevés alvás is. Nincs elég energiaszintje a szervezetednek, azt a keveset is elraktározza, amit eszel. Amúgy nem ciki beszélni erről egy orvosnak, vagy felkeresni egy pszichológust, de akár még gyógymasszőr is segíthet. Nekem az sokat segített régebben, ha egy családtag masszírozott (nem is kellett profi legyen), lenyugodtam egyből és perceken belül elaludtam ha már amúgy is végkimerültség szinten álltam.

Egyébként nekem is volt ilyen periódus. Nappal meló, este család, éjjel tanultam, hétvégén szakkörre jártam. Soha nem aludtam ki magam, mindig úgy éreztem magam, mint egy felmosórongy. Szerencsére sok mindent kibír az ember. Jóga is segíthet, vagy mély belégzés-kilégzés, meditációs gyakorlatok?? Próbálj ki mindent, mielőtt felíratsz még valami agyzsibbasztó tabit. Lehet, hogy mentálisan nincs rendben valami, régi sérelmek vagy valami zavar, nem tudod elengedni, emiatt is kialakulhat ez. Beszélj valakivel, jó? Egy orvossal? És főleg ne guberálj gyógyszereket amikről semmit nem tudsz!

2020. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!