Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt igazi orvos?

Van itt igazi orvos?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kivancsi hogy van itt igazi egyetemet végzett orvos, esetleg orvostanhallgató illetve nővér vagy egyéb egészségügyis dolgozó.

A kivancsisagomat az keltette fel, hogy nagyon sok az egészség, betegség témakörű kérdés és a sok laikus válasz között neha igazán szakmailag korrekt válaszokat olvasok. Vajon google, saját tapasztalatok segítenek a válaszolóknak vagy tenyleg értenek hozzá?

Te hogy látod?

Mik a tapasztalataid?

Te szakmabeli vagy?



2020. szept. 17. 07:06
A kérdező szavazást indított:
Végzett orvos doktor vagyok
1-2. éves orvosi egyetem hallgató vagyok
2-3. éves orvosi egyetem hallgató vagyok
4-5-6. éves orvosi egyetem hallgató vagyok
Egészségügyben dolgozó vagyok
Nővér vagyok
Nem vagyok egyik sem
Rokonom egészségügyben dolgozik.
22 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Több orvos és orvostanhallgató is van. Én háziorvos vagyok.
2020. szept. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Én biológus vagyok és állatorovos mellett is dolgoztam asszisztesként. De nem csak végzettséggel rendelkezők tudnak segíteni. Sok eset van amit valaki átélt és a saját tapasztalatait osztja meg másokkal ami hasznos lehet. Nekem pl volt egy komoly betegségem ami kapcsán minden szakirodalmat elolvastam a témában. Sok olyan dolgot is amit pl a műtőorvosom sem tudott. Így tudok segíteni azoknak akik ugyan ezzel a betegséggel küzdenek.
2020. szept. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Én nem vagyok szakmabeli, de van egy pár ezer fős csoportunk, ahol megosztjuk egymással a tapasztalatainkat életmóddal, táplálkozással, vitaminokkal, táplálékkiegészítőkkel kapcsolatban.

Ezeket a tapasztalatokat szoktam néha itt megosztani, anélkül hogy belemennék a szakmai részletekbe. Hátha hasznos lehet a kérdezőknek is.

2020. szept. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó és pontosan így terjednek az orbitális baromságok és a tévhitek.
2020. szept. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

#4

Ez attól függ, hogy mit nevezünk baromságnak és tévhitnek. Talán azt, ami nem egyezik a te ismereteiddel? vagy azt, ami nem egyezik a te hiteddel? vagy ami nem egyezik valamelyik hivatalos állásponttal, esetleg az összessel, vagy azzal ami ugyan hivatalos, de még nem terjedt el a köztudatban?


Mi alternatív módszereket használunk. Azért hívják alternatívnak, mert nem konvencionális. Ha lenne tudományosan széles körben elfogadott bizonyíték a hatásosságára, akkor beépítenék a konvencionális orvoslásba és nem lenne többé alternatív.

Ilyen alapon ugye nagyon nehéz lenne vitába szállni tudományos alapossággal az alternatív módszerek hatékonysága mellett, mivel ugye (még) nincs rá tudományos bizonyíték. (még egyszer: ha lenne rá tudományos bizonyíték, akkor az már konvencionális lenne)

Legtöbb emberek nagyon ciki kiállni a nem konvencionális módszerek mellett, mert azonnal megbélyegzik. (nem csak eü kérdésekben, hanem más területeken is)

Ezért nem is szoktam belemenni ilyen vitákba. Semmi értelme olyan emberekre fecsérelni az időt, akik csak bizonygatni akarják, hogy ők ismerik a konvencionális módszereket. Elhiszem nekik. E helyett azoknak próbálunk segíteni, akik valóban meg is szeretnék oldani a problémájukat, de eddig még nem találtak rá megoldást.


Elmondok egy példát, a mi esetünket. Van 3 kicsi gyerekünk. Az első kettő , amikor elkezdtek közösségbe járni, iskolába, óvodába, akkor ugyanúgy elkaptak mindenféle betegséget, náthát, ahogy a többi gyerek is szokta. pár hét ovi, pár hét otthon, gyógyszerek, lázcsillapító, ATB. Ez teljesen természetesnek számít manapság, elég csak itt a GYK-n megnézni az ide vágó kérdéseket.

A konvencionális orvoslás minden alkalommal szépen megoldotta a problémákat, meggyógyultak a gyerekek.

Viszont egy idő után megelégeltük és elkezdtünk keresgélni olyan megoldásokat, hogy ne kelljen ez állandóan végig csinálni. Találtunk olyan szülőket, akiknek a gyerekei nem hiányoznak az óvodából SOHA. Megkérdeztük őket, hogy hogyan csinálják és megfogadtuk a tanácsaikat, akkor is, ha ellent mondott a konvencionális módszereknek. Pl. kiiktattuk a tejet az étrendből. (ebbe a vitába sem akarok belemenni). Úgy gondolkoztunk, hogy ha nekik ez működik, akkor nálunk is beválhat. És be is vált. Most ott tartunk, hogy a kicsi gyerekeink 5 éve nem hiányoztak az óvodából, iskolából betegség miatt. A legkisebb még soha nem kapott patikai készítményt. És nem csak mi tapasztaltuk ezt, hanem a csapat nagyon sok más családja is. Lehet erre azt mondani, hogy véletlen, vagy szerencse, vagy genetika. De statisztikailag is inkább annak a nagyobb a valószínűsége, hogy egy módszereket választottunk.


Az én helyzetemben ti mit csinálnátok? Ne higgyünk az eredményeknek és térjünk vissza a régi módszerekhez? Kérjünk tanácsot attól a háziorvosunktól, akinek a gyereke gyakran meg van fázva? Ha valaki hasonló problémákkal küzd, akkor tartsuk titokban a tapasztalatainkat, hogy ne terjedjenek az orbitális baromságok és a tévhitek ?


Félreértés ne essék, nekem nincs semmi bajom a konvencionális orvoslással. Tisztelem-becsülöm. Nagyon sok esetben ez az egyetlen járható út. Viszont én úgy gondolom, hogy még vannak korlátai. Sok dologra MÉG nem tudnak megoldást nyújtani. Nem hiszem azt, hogy a nyugati orvoslás mára már elérte a maximumát és mindent tud kezelni.


Van itt olyan szakember, aki határozottan ki meri jelenteni, hogy a konvencionális orvoslás már 100%ban érti az emberei szervezet működését a legapróbb részletekig?


Van itt olyan szakember, aki határozottan ki meri jelenteni, hogy MINDEN alternatív módszer minden kétséget kizáróan hatástalan?

2020. szept. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Korrekt válasz. Köszönöm.


Az alternatív orvoslással egy hatalmas probléma van. Az, hogy nem kevés ember hal meg miatta! Az alternatív medicina sajnos tele van olyan emberekkel (orvosokkal is) akik eszméletlen gátlástalanul iszonytató hasznokat húznak le az emberektől, teljesen hatástalan módszerekkel vagy részben hatásos de iszonyat túlárazott módszerekkel. Érdemes megnézni a nagy koronavírus tagadókat, testépítő, alternatív orvos, vitaminguru... mind alternatív vonalon utazik így vagy úgy.

Másik példa, nem egy betegem halt meg amiatt, mert nem akart kemó, vagy radioterápiát pedig tök jó esélyei voltak. Helyette minden alternatív sz.rra elment amik semmit sem segítettek neki... Vannak alternatív terápiák között is jók. Tipikus ilyen az akupunktúra, ami tök jó különböző fájdalmak kezelésében. De ez csak egy kis szelete az alternatív orvoslásnak. Egy másik kis szelet miatt (kínai orvoslás), védett fajokat irtanak ki és virágzik az orvvadászat.


Szóval jelenleg az alternatív medicina egyenlege erősen a kártékonyba húz.


Apropó tej. A tej a konvencionális medicina szerint sem egészséges. Allergén és a felnőtt emlősök többsége nem tudja megemészteni.

2020. szept. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Én 3 éve fogyasztok tejet. Előtte lenyelni sem tudtam undorodtam tőle. Egy betegyég után elkezdten kívánni a tejet. Azóta nem voltam beteg.

Nem azt mondom, hogy a tej miatt nem betegedtem meg. Csak szerettem volna rácáfolni a lehúzókampányra.

2020. szept. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!