Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covid után fennmaradt tünet...

Covid után fennmaradt tünet vagy teljesen más az oka? Normális egyáltalán?

Figyelt kérdés

Még szeptember elején volt olyan szerencsém, hogy jelentkeztek rajtam covid gyanús tünetek, melyről kb. egy hét múlva ki is derült, hogy bizony az, pozitív lett a tesztem. Semmi extra tünet nem volt, orrfolyás, köhögés, és nagyon minimális légszomj, ami annyit takart, hogy sűrűbben kellett szellőztessek, mert nagyon megéreztem, ha állott a levegő. Már jó pár hete, hogy kihelyeztek a karanténból, mert hogy ,,tünetmentes” voltam, azonban a fent említett bizonyos légszomj az továbbra is maradt, illetve nem bírom már annyira a megterhelő mozgásokat (pl.: testnevelés órán a futás és egyebek)

Ez mi miatt lehet? Feltétlen a covid ,,hibája” vagy lehet másnak is a jele? Naponta van hogy többször is jelentkezik ez a tünet (plusz mellé enyhe köhögés), próbáltam utána olvasni, de nem igazán találtam róla infót.

Házi orvos szóba sem jöhet, mert mikor covid gyanús tüneteim voltak (úgy hogy pozitív kontakt személyem is volt) elküldött a fenébe, hogy ez 10000% nem az. :/



2020. okt. 11. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Hívd fel az ingyenes koronavírus vonalat.
2020. okt. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak vizsgálatok a Covid utóhatásáról, és ezek azt találták, hogy maradhat hosszabb távú tüdőkárosodás a Covid után. Bővebbet csak tüdőgyógyász tudna mondani.
2020. okt. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A Covid hosszanbtavu kimerultseget okoz. Siman lehet ilyen roviddel utana, hogy meg gyenge vagy, jobban kene kimelni magadat.
2020. okt. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel igazolódott, hogy Covid volt, ezért nyugodtan hívd fel a háziorvost, hogy megmaradt a fáradtság, nehézlégzés, mert neki kell adnia tüdővizsgálatra beutalót.
2020. okt. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Éppen most olvastam az Indexen, hogy "Hiába távozik a koronavírus, még hónapok múlva is jelentkezhetnek a tünetek", ilyenkor szerintem nem árt majd újra orvoshoz fordulni.
2020. okt. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, idő közben úgy néz ki mérséklődni látszik ez a bizonyos tünet. ,,Nyugalmi állapotban” már csak napi 1-2x jelentkezik, plusz már a köhögés is tényleg rettenetesen minimális és enyhe. Ezek is inkább este jellemzőek, ha előjönnek. Ami viszont maradt, az a megterheléskor létrejött szokásostól eltérő légszomj. Még egy kicsit lehet várok vele, hátha tovább csökkennének ezek a tünetek (mivel maga a megfázásos szakasz is tovább kitartott mint normál esetben), de ha mégsem vagy rosszabbodik, mindenképpen orvoshoz megyek vele! Nagyon szépen köszönöm még egyszer a választ mindenkinek! :)
2020. okt. 14. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!