Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kopaszodok 17 évesen, mit...

Kopaszodok 17 évesen, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok 17 éves vagyok, lassan 18. 15 évesen kezdett hullani a hajam. Az egyik oldalon kezdett feljebbhúzodni először, a másik oldalon nem igazán. A hajvonal azóta nagyjából úgy maradt. A további fázisokban elvékonyodtak a hajszálaim. Aztán egyenletesen kezdtek hullani, nekem úgy tűnik, mindenhonnan. Vannak fázisok mikor jobban hullik, van amikor kevésbe, de egy fél éve elég erősen. Reggel van hogy kb. 20 hajszálat szedek le a párnámról. Ami érdekes hogy apám egyáltalán nem kopaszodik, és az anyai nagyapámnak is majdnem annyi haja van mint régen, pedig már nem fiatal. Úgy tudom erről a 2 helyről örököljük a hajjal kapcsolatos géneket. És mégis ilyen fiatalon kopaszodok... Nem vagyok benne biztos hogy a genetika az oka. Most még nem észrevehető, de 1 éven belül már az lesz szerintem, addig kéne csinálni vele valamit. Hová kéne elmennem megnézetni? Esetleg meg lehet állítani valahogy?

2020. okt. 11. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valójában korábbi ősök tulajdonsága is kiütközhet bármelyik ágadról. El kellene menned pl. hajgyógyászhoz vagy góckutatásra, hogy találnak-e valami okot, ami miatt hullik! Ha viszont férfias kopaszodásod van, az ellen nem sokat tehetsz.
2020. okt. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes elmenni a háziorvosodhoz csináltatni vérképet vassal, legtöbbször a vashiány az oka, ha mindenhol erősen hullik, de lehet pajzsmirigy probléma is.

Az erős hullás relatív, napi 100 szál normális, ha hosszabb a hajad látványos tud lenni.

2020. okt. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy kettes irta, egy altalanos kivizsgalas kene. Gyanus, hogy esetleg nem korai ferfi kopaszodas, hanem koros hajhullas. Legalabb kizarhatjak, vagy megtalhatjak, hogy szervi oka van-e.
2020. okt. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Új fésűket már ne vegyél. A genetikával kár futkosni az orvosokhoz, több fiatal kopaszt is ismerek.
2020. okt. 12. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha borotva segítségével állítod meg a kopaszodást. A tökéletesen sima fejnél amúgy sincs jobb viselet. Én már semmi pénzért nem növesztenék hajat újra.
2020. okt. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!