Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdülés kezelése?

Gerincferdülés kezelése?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok. Elmennek magán gyógytornászhoz. Az itteni kisvarosi rendelőben meg sem röntgeneztek újra csak beírták a legutóbbi eredményt. Ez kb 1-1,5 éve volt. A tornafeladokat gyors megmutatták 10p alatt és mehettem a dolgomra. Nem személyre szabott feladatokat adott, csak egy általánosat leszedett a netről. Hirtelen nőttem 189 cm-re és csak 63 kg vagyok. Talán 12 fokos a ferdülésem ha jól emlékszem, amikor meg is nézték még előtte (2 éve). Mennyi idő alatt lehet a gerincet helyrehozni? Ha kihúzom magam fáj a lapockám körül. A hely amit kineztem dorn terápiával és breuss masszázzsal is foglalkozik. (Nem tudom, h kell-e gereincferdülésnél alkalmazni). Mivel elszeretnék kezdeni edzeni (tömegnövelni), ezért a gerincemet helyre rakni, hogy ne rontsam el még jobban és egyenes tudjam végre hajtani a gxakorlatokat, miután helyreállt a gerincem. Mi a te történeted a gerinceddel?
2020. okt. 12. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Kellene hogy járhass ingyenesen gyógytorna foglalkozásokra, én Szegeden jártam pár hónapig.

Az úszás nagyon jót tesz neki.

Menj el sport masszőrhöz, ők is sokat tudnak segíteni, ha egy hozzáértő szakértőt fogsz ki.

2020. okt. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már nem sulizom, így nem hinném, hogy lenne ingyenes. Szegedi gyógytornászt néztem ki.
2020. okt. 12. 14:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Keress mély hátizom gyakorlatokat. Youtube-on is van sok gerinctréninges videó. Próbáld minél gyakrabban korrigálni a tartásodat. Edzeni nyugodtan elkezdhetsz így is, csak eleinte kis súlyokkal dolgozz hátra, vállra, és fokozottan figyelj a helyes testtartásra. Inkább csinálj kevesebb gyakorlatot, de azt nagyon szépen. Idővel felerősödsz. Nekem a komolyabb edzés kezdte el rendbetenni a gerincferdülésemet. Minél erősebbek az izmok, amik képesek korrigálni a tartásodat, annál jobb, és szebb lesz az eredmény. Illetve fokozottan figyelj a nyújtásra. Hátad, karod, vállad, mellizmaid, derekad mindig nyújtsd le, akkor is, ha nem edzettél kifejezetten rájuk.
2020. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Személyi edzővel szeretném elkezdeni az edzést. Biztosan elmagyarazza majd ő is a nyújtást meg hasonlókat.
2020. okt. 12. 15:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jót fogsz ki biztosan. Azonban sajnos nem minden személyiedző jó szakember. Érdemes emiatt előre informálódnod, hogy tudd, miket kérdezz, mikre figyelj, mikor mondd, hogy köszönöd, nem.
2020. okt. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!