Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az, ha...

Szerintetek normális az, ha egy felnőtt embernek ennyi az alvásigénye?

Figyelt kérdés

Mostanában aggódni kezdtem a párom miatt, ugyanis (szerintem) irreálisan sokat alszik. Amikor délután hazaér a munkából, kaja majd fürdés után leül a tv elé, de általában elalszik, és 2-3 óra hosszát szundikál. Addigra nagyjából este is lesz, szóval felkel, vacsorázunk stb. és 11-éjfél körül megint lefekszik, majd alszik reggel 7-ig.


Péntek este is ugyanez a menetrend, annyi különbséggel, hogy szombaton 10-nél előbb nem kel fel. Szombaton délután általában mindig csinálunk valami programot, elmászkálunk, utazunk valamerre. Viszont ha 5-6 km-t sétálunk egyhuzamban, akkor már le kell ülnie kicsit, mert kezd fáradni. Este 8-9 körül pedig elindulunk haza, mert addigra elfárad (nyáron tovább maradunk, de ekkor is max éjfél. Nagyon ritkán fordul elő, hogy kimaradunk éjszakára.)


Vasárnap általában dél előtt nem hajlandó felkelni, sokszor úgy kell felébreszteni, hogy kész az ebéd. Ilyenkor délután max. egy rövid kis sétára vagy bevásárolni megyünk, amúgy meg pihenéssel tölti a napot, este pedig megint éjfél körül fekszik, mert hétfőn meló.


Akárhogy is számolom, ez 10-12 óra alvás naponta. Szerintetek normális az, ha egy 35 éves, (elvileg) egészséges férfiembernek ennyi alvásra van szüksége, és így is állandóan fáradt?


Én attól félek, hogy esetleg valami komoly betegsége van, amiatt ennyire fáradékony. Persze ezt már neki is mondtam, de nem hajlandó orvoshoz menni, mert szerinte nincs semmi baja.


Ti mit gondoltok? Túlaggódom, vagy tényleg valami baj lehet vele?



2020. okt. 14. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, mennyire van leterhelve. Engem pl a stressz, a motiváció hiánya is le tud fárasztani.
2020. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel foglalkozik?

Munkában le lehet fáradni rendesen.

Igaza van az 1-nek nálam is előfordul az ilyen.

Depressziós is lehet.

2020. okt. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Orvoshoz kéne menni.
2020. okt. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy van egy enyhe vas- vagy vitaminhiánya.

Próbáljatok multivitamint szedni.

2020. okt. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Útkarbantartó cégnél dolgozik. Papíron gépkezelő, de gyakorlatilag szinte minden csinál, amit épp kell.


Már mondtam neki az orvost, de hallani sem akar róla :(

2020. okt. 14. 20:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez inkább 10 óra alvás, szerintem semmi gond ezzel. Vasárnap meg én is bármeddig el tudnék aludni.
2020. okt. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte szó szerint ezt csináltam, mikor kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, 14 volt a TSH-m. (4-ig jó). A helyében először háziorvoshoz mennék, nekem ott szűrték ki. Az orvos majd eldönti, milyen vizsgálat kell, de ilyen esetben esélyes, hogy laborral, azon belül pajzsmirigy panellel kezdenek. Ne hagyjátok annyiban, ha erről van szó, gyógyszerrel kezelhető, de ha valami más, az is kiderül. Szerintem semmi komoly, leginkább hormonális-anyagcsere probléma. Menjen el háziorvoshoz.
2020. okt. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem sok annyira. Mit dolgozik? Lehet nagyon le van fárasztva a munkahelyén
2020. okt. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!