Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől ritkul ennyire a hajam...

Mitől ritkul ennyire a hajam és miért nem áll meg a hullás,ha a vérvétel semmit nem mutatott?

Figyelt kérdés

Azt hittem hogy valami gyulladást ki fog mutatni mert volt egy fogam ami begyulladt,még a fülem is fájt tőle.

Kihúzattam amilyen gyorsan lehetett.

Aztán elmentem bőrgyógyászhoz is,mondta hogy ekcémás is a fejbőröm,néhol ekcémás gyulladás van vagy valami ilyesmi(de nem vészes) és ez a kettő együttes erővel kidobta a hajakat.

Igen kiskorom óta jelen van az ekcéma,de a fejbőrömre sose hatott ki csak most

És akkor írt fel erre dolgokat,használom is őket,vitamint is szedek de nincs változás sőt olyan helyen is megritkult ahol ezelőtt még jó volt,valahol a fejtető és az oldalsó rész találkozásánál.

Igaz,hogy még csak 2 hete használom a samponokat és 1 hete szabadultam meg attól a fogtól,csak az aggaszt,hogy nem áll meg a hullás például mosásnál is jön pár szál meg az a megritkult rész amit említettem.

Most mi van ilyenkor? Ugye nem végzetes hajvesztés ment/megy végbe nálam?

Még csak 21 vagyok :/


2020. okt. 18. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Férfi vagy ?
2020. okt. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
rossz fogak is okozhatják a hajhullást
2020. okt. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Még mindig nem tudjuk, hogy fiú vagy-e vagy lány.

Ha a fejtetőn ritkult meg, körben nem, könnyen lehet, hogy örökölted.

Ha foltosan ritkul, és mindenhol, lehet rossz fog is.

Én 18 voltam, amikor el kezdett ritkulni. Most 30 vagyok, a fejtetőmön már alig van haj :D Nálam ez genetika

2020. okt. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Lemaradt

Fiú vagyok


Öröklés,nem hiszem


Hirtelen jött az egész,kb 3 hét alatt lezajlott

És pont akkor jelentkezett mikor volt a begyulladt fogam,és eltartott vagy 5 napig míg elmúlt a fájás. Aztán mentem is kihúzatni

Szóval ezért gondolom,hogy inkább a fog miatt és nem genetika meg ilyesmi,mert ekkora véletlen "egybeesés" csak nincs

2020. okt. 18. 18:04
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja meg amúgy hátrébb is van 1-2 foltocska a szinte csak a fejbőr van
2020. okt. 18. 18:26
 6/12 anonim ***** válasza:
A fog gyulladás, önmagában nem, de a szuvas fog (gondolom van még), az gócpont, és akár hajhullást is tud okozni.
2020. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát igen van még felül-hátul 2 rossz fogam,de azok évek óta úgy vannak. Akkor miért csak most,és ilyen hirtelen okozták ezt és nem sokkal előbb? Mert ezelőtt semmilyen jele nem volt a hajvesztésnek.(igen nem mentem el azokat megcsináltatni,mert nagyon durván tű meg minden ami fogászat fóbiás vagyok)

Ez amit most kihúzattam egy újonnan kialakult rossz fog volt. És ez már fájt is nem úgy mint a másik 2, ez valahogy motivált arra hogy elmenjek és leküzdjem a "félelmem"

2020. okt. 18. 20:06
 8/12 anonim ***** válasza:
Életkort is írj, illetve emlékezz vissza a családodban milyen hamar volt apukádnak kopaszodása, amúgy 90% hogy genetika, de azért a fogadat csináltasd meg...
2020. okt. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hoppá elsiklottam az életkor felett, amúgy nem ritka hogy ilyen idős korban már kopaszodsz, egyik gimis haverom már 80%-ban kopasz lett 25 éves korára.


Én is 25 éves vagyok és már minimálisan elkezdett ritkulni.

2020. okt. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Apámnak sosem volt ilyennel baja,még most 60 évesen is jó mennyiségű haja van


A bőrgyógyász azt mondta,hogy enyhe erythema van a fejbőrömön(ezt a szót se hallottam még),és ez is okozhat.


Amúgy még annyiban szerencsés vagyok,hogy hosszabb,sűrűbb a hajam,kb mint a Prince of Persia főemberének :D És a ritkult részeket még el lehet fedni de nem tudom meddig tart még ki :/

2020. okt. 19. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!