Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt már olyan a környezetetek...

Volt már olyan a környezetetekben aki átesett a Covidon? Hogy viselte, milyen tünetei voltak?

Figyelt kérdés

2020. nov. 1. 11:01
1 2
 11/17 anonim válasza:
40%

"2-3 nap volt magas láza, erős torokfájása, köhögött,"


Értem.

Ezek a tünetek nagyjából minden télen, de akár nyári influenzánál is kijöhetnek, maximum nem lesz hírértéke.

Nem állítok semmit. Nem kételkedem semmiben. Kérdezek, informálódom.

Illetve annyira kételkedem amennyire nem. Mert azt mindig kell, ahogy hinni is az okosabbaknak, tapasztaltabbaknak.

2020. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
"Ezek a tünetek nagyjából minden télen, de akár nyári influenzánál is kijöhetnek" Sőt! Akárhogy is terjed ez a covid, influenzaszezonban még mindig sokkal több beteg ember van körülöttem, mint most. Nekem az utolsó influenzaszezonban, még a covid előtt közel 2 hónapig tartó légúti megbetegedésem volt, bakteriális felülfertőződéssel, lázam ugyan nem volt, csak hőemelkedésem, herpeszem, hasmenésem, hányingerem, több hétig tartó torokgyulladásom, nátha minimális, viszont nagyon nehezen múló köhögés, mellkasfájdalom, több napig éjjel a köhögéstől azt hittem, hogy meghalok. Mondom, ez még covid előtt volt...
2020. nov. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, lesz ez még durvább is. Egyébként nekem csak az ijesztő, hogy a hivatalos oldalon is látni, teljesen egészséges, 30-40évesek is van olyan elhaláloznak. Ennek mi az oka? Vagy például egy 40évesnek egyetlen egy alapbetegsége volt, a magas vérnyomás? Ennyire nagyot nyomna egy magas vérnyomás? Már majdnem mindenkinek van.

Influenzára tudtommal ez nem jellemző. Egy új vírus, nem tudni hogy kinek hogy fog rá reagálni a szervezete, de tény, hogy a vírusok általában mutáció során gyengülnek, így valószínű hogy az idő elteltével egyre kevesebb súlyosabb eset lesz, és végül tényleg influenza 2.0 lesz, de még azért erősebb. Egy tudós már a legelején aztmondta hogy a vírus tulajdonságai miatt, a föld 60%-a megfog fertőződni. Tudom, még az 1%-ot nem érte el a vírus, de szerintem ez reális lehet, csak úgy, hogy az emberekre már nem igazán lesz veszélyes, annyira le lesz gyengülve.

2020. nov. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
74%
De senki nem mondta, hogy ezek az emberek valóban a covid miatt haltak meg. Csak hogy meghaltak és kimutatták náluk a covidot. Mert senkit nem boncoltak, hogy na, konkrétan mibe haltak bele. Szóval ez is egyfajta félretájékoztatás. És azt, hogy valakinek magas vérnyomása volt alapbetegségként, az egy dolog. Az volt ismert. De lehet, hogy volt neki más is. Senki nem vizsgálta, miután meghalt. Meg aztán fiatalok is halnak meg rákban, értük nem kár? És most ez a járvány miatt teljesen leterhelik az egészségügyi rendszert, ami amúgy is túlterhelt, tehát lesznek olyan emberek, akik majd azért halnak meg, mert az eddigi 1-2 hónapos várólista helyett találkoznak 4-5-6 hónapos várólistákkal és ha időben kivizsgálják, vagy megműtik, még megmenthető lenne, de nem lesz az, mert covid van... Ez sem jó. Meg aztán sportolók halnak meg 20 évesen infarktusban. Akkor miért is ne halhatna meg egy 38 éves covidban?
2020. nov. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több osztálytársam átesett rajta. Volt aki tünetmenetes volt, volt akinek láza volt, ízlés, szaglás vesztés.. Én már kb 1 hónapot hiányoztam a suliból mert többször kerültem karantémba. Jelenleg 4 tanáromról tudom hogy fertőzöttek. Nem tudom hogy milyen tünetek vannak, de remélem hogy minden rendben lesz velük.
2020. nov. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Torokfajas, fejfajas, pozitiv teszt!
2020. nov. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Nekem is pozitív lett a tesztem.

1 napig voltam nagyon rosszul azt senkinek nem kívánom.

Aztán utánna jelentkezett a megfázás tünete a szag és ízlés vesztés.

2020. dec. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!