Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezzel érdemes orvoshoz menni...

Ezzel érdemes orvoshoz menni vagy mentőt hívni?

Figyelt kérdés
A mellkasom felső részén (nem sokkal a nyak alatt) fájdalmat érzek, és közben nehezebben tudok levegőt venni. A vérnyomásomat az imént mértem, és az egyik értékkel sincs gond.

2020. nov. 5. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Hat, ha mar megfordult a fejedben, nem vesztesz vele semmit, ha felhivod oket. Elmondod mi a baj, es ok majd eldontik kell e a mento/ugyelet.
2020. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagy panikbeteg amugy? 1. vagyok
2020. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De, az vagyok, viszont ez már második napja tart, az elsőnél azt hittem hogy majd elmúlik idővel, aztán még mindig nem sokat javult, van hogy jobb, van hogy rosszabb.

Volt már pánikrohamom, de az nem ilyen, azt kiváltja valami, és akkor a vérnyomás és a pulzus is fentebb ugrik, de ezt most mértem és nincs semmi baj velük.

2020. nov. 5. 20:24
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Na mi a helyzet? Jobban vagy? Vagy hívtál mentőt?
2020. nov. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Majd csak holnap tudok mentőt hívni vagy orvoshoz menni, mivel jelenleg nincs TB-m, és amit majd csak holnap fogok tudni elintézni.
2020. nov. 5. 20:35
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

A panikrohamot nem valtja ki legtobbszor semmi, mint derult egbol villamcsapas jon. Ezek a sziv vagy gyomortajekon szurkalo erzesek, mind kiserotunetei a szorongasnak, ami egyutt jar legtobbszor a panikbetegseggel.

Valoszinuleg, ha tenyleg komoly baj lenne nem tudnal itt irni.

A szivroham az szorito erzes, es inkabb a mellkas kozepen jelentkezik, bar kisugarozhat ugye karba/vallba/allkapocsba stb.

Jarsz pszichiaterhez vele?

A sajt megnyugtatasodra viszont nyugodtan felhivhatod a mentoket, igy legalabb a legkozelebbi ilyennel mar tudni fogod, hogy nincs semmi komoly baj!:)

2020. nov. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem hinném hogy az lenne, mivel ennek inkább a tüdőhöz lehet köze, mivel a vérnyomásnak nincs baja, viszont a mellkasom fáj, és légszomjam is van.


Szívrohamnál pedig ugye bár pont hogy felugrik a vérnyomás.

Pszichiáterhez pedig sose jártam.

2020. nov. 5. 20:46
 8/11 A kérdező kommentje:
A szúró és nyomó érzés pedig a mellkasom felső részénél van ahogy leírtam, pánikrohamom pedig többször volt, viszont csak nem az a bajom, mivel ez eddig nálam sose tartott sokáig.
2020. nov. 5. 20:54
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Ráérsz reggel elmenni a háziorvoshoz.

Ja, hogy nincs TB. Mióta?

2020. nov. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Kérj egy kardiológiai kivizsgálást. Nem ciki, ha negatív lesz az eredmény, de legalább megnyugvást hoz... Vagy kiderül, ha mégis van valami baj.
2020. nov. 6. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!