Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez így jó, normális?

Szerintetek ez így jó, normális?

Figyelt kérdés

Céges járat visz mindenkit a munkahelyre. Mielőtt beülünk az autóba, megmérik a lázunkat. A munkahelyre való belépés előtt is, egy másik, de ugyanolyan típusú lázmérővel.


Ma reggel a kocsiban 37,8 °C volt a hőm, többször is megmértük, hogy biztos legyen. A sofőr azt mondta, hogy nem baj, ha a munkahelyen is annyi lesz, akkor hazavisz.


Beértünk, a következő mérés kint történt a hidegben, mindenkinél 33-34 °C-ot mértek. Nálam is, így beengedtek dolgozni.


Szerintem lehetetlen, hogy ennyire alacsony legyen mindenkinek a hője, valami biztos el lett rontva.


Amúgy nem érzem magam rosszul, semmi tünetem nincs. Amint lesz rá lehetőségem, megmérem a hőmet egy hagyományos lázmérővel is, kíváncsi leszek az eredménye.


A kérdésem amúgy az lenne, hogy ez szerintetek normális? Így mi értelme van lázat mérni?



2020. nov. 10. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A homlokhőmérő felületi hőmérsékletet mér, egy +7 fok körüli környezeti hőmérséklet esetén ez soha nem lesz lázas állapot.
2020. nov. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Semmi értelme, mivel a bőrfelületet méri, ha forró fürdő után méred magad akkor 39,5, ha 3 perc kinti séta után a +4 fokban akkor meg 32 lesz. Ráadásul felengedett a sofőr a buszra, ha netán fertőzött vagy akkor jól fertőzd tele az egész buszt 😄 észlények
2020. nov. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 Igen, ezért nem tudom, hogy van-e értelme. A kocsiban mért 37,8 °C reális lehetett?
2020. nov. 10. 12:15
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 Csak személyautó, de amúgy teljesen igazad van. A főnök is csak vállat vont, amikor mondtam neki reggel, azt mondta, ha a második mérés jó volt, akkor maradjak. Szerencsére egyedül vagyok az irodában, és van nálam maszk is. Ha otthon is hőemelkedésem lesz, akkor értesítem a főnököt (meg az egyetemet, bár ott szeptember óta nem jártam mert minden online volt eddig is, de azért kötelező).
2020. nov. 10. 12:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, az autóban mért hőmérséklet a jó.
2020. nov. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor remélem, hogy maszkban nem adtam át senkinek semmit...
2020. nov. 10. 12:41
 7/7 A kérdező kommentje:
Remek, eltört a lázmérőm. :/
2020. nov. 10. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!