Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy egy nő...

Létezik olyan, hogy egy nő ennyire hízékony? Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

10 éves koromig normál testsúlyom volt. 12 éves koromra már 7 kiló túlsúlyom lett, így elkezdtem otthon elliptikus tréneren edzeni napi 45 percet, megállás nélkül. Nem értettem, miért híztam, mivel nem ettem többet a kelleténél. Mindenesetre igyekeztem többet mozogni.


Nem fogytam. Gondoltam nem vészes az a pár kiló plusz, akkor sem voltam kövér, csak egy kicsit husis, de tényleg nem volt vészes.


14 évesen már 83 kiló voltam. Addigra már annyira kivoltam, hogy egész nap salátán és csirkén éltem, az elliptikus tréner mellett fél órás súlyzós edzést beiktattam. Erőm lett, de egy deka nem ment le.


Pajzsmirigyvizsgálat megtörtént, semmit nem találtak. Végül abbahagytam a szobabiciklit, súlyzóztam tovább. Kissé belemerültem, 32 kilós kétkezessel, egyenes háttal a tükör előtt bírtam, 1 perces pihenőkkel. Már nem is tudom minek súlyzóztam, de abbahagytam, mert ráuntam. Mivel tudtam, hogy azzal nem lehet fogyni, inkább elkezdtem biciklizni a városban, de sokszor elmentem a legközelebbi faluig és tettem egy 14 kilométeres kört. Ezt heti 4 alkalommal, de a többi napokon sem hagytam el magam, csak kevesebbet mentem.


16 éves koromra már 95 kiló voltam. Abban az időszakomban rossz volt az étvágyam a suli miatt, mert folyton szekáltak a súlyom végett, így csak délután 3-kor ettem, általában levest meg valami húst mellé, és ennyiben ki is merült a napi kaja.


Aztán abbahagytam a sulit néhány dolog végett. 17 éves korom óta napi szinten gyalogolok/biciklizek. Egyik nap 24 kilométert tekertem összesen a városban.


Bár az utóbbi 2 hétben nem bicikliztem, inkább gyalogoltam. Ma 2 órát, tegnap másfelet, azelőtt is másfelet és még sorolhatnám. Nem igazán van olyan, hogy nem megyek sehova. Talán havonta egy vagy két alkalommal.

Csokit szinte egyáltalán nem eszem. Krumplit ritkán. Az étkezéseim nagy részét a levesek teszik ki, másodiknak mindig kisebb adag rizseket eszek. Körülbelül 2 liter vizet iszom naponta. 4 hónapig szedtem ilyen pajzsmirigy kapszulát, de nem használt, így abbahagytam azt is, mert drága ahhoz, hogy a semmiért szedjem. Jelenleg 19 éves vagyok, 167 centi, 114 kiló.


Egyre torzabb vagyok, szinte elfolyok. Hiába figyeltem oda egészen kiskoromtól a mozgásra, étkezésre, semmi értelme nem volt, ugyanúgy híztam.


Ezzel mit lehet kezdeni?


2020. nov. 19. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Minek szedsz pajzsmirigy kapszulát ha anno megvizsgáltak és rendben volt?!Gondolod itt majd megmondjuk a tutit? Ki kellene vizsgáltasd magad, már ha igaz amit írsz. Mert azért ez meg az kissé sántít.
2020. nov. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szedtem, mert nem volt jobb ötletem! Voltam múlthónapban is vérvételen, ugyanúgy egészségesnek számítok. Mégis mi sántítana ebben?
2020. nov. 19. 17:47
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Vérvétel, hormon panel vizsgálat és terheléses vercukor vizsgálat a kezdő lépés


Ha ezek megvannak és normál tartományban van mind, akkor egy dietetikussal való konzultáció, étrend összeállítás és annak betartása fog segíteni.


Rendszeresen étkezel? Mikor és miket eszel általában egy nap? Mennyit? Kbra kérdezem, leves hány merőkanál, kis rizs mit takar?

2020. nov. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Esetleg IR?


[link]

2020. nov. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Általában délben eszem. Egy tányér levest, az körülbelül 3 merőkanál. Rizsből 1 merőkanál, ha ugyanazzal merem, mint a levest (így talán érthetőbb.)


A rizs mellé általában csirkét eszem, legtöbbször sülve. Ha bolti a csirke, akkor 3 comb, ha házi, akkor 2.


Vacsorának tojást, szendvicset vagy a délről megmaradt ételt fogyasztom el. Tojás is házi, szép nagyok, 2-3-at megeszek, mellé 1 kisebb zsemle. Ha szendvicset eszek, akkor ugyanezekkel az arányokkal teszem azt. Van, hogy nem lakom jól, akkor szoktam enni még egy tányér levest vagy csak egy almát, vagy szőlőt. Reggelizni azért nem szoktam, mert olyankor nem bírok enni.

2020. nov. 19. 17:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Pedig a reggeli nagyon fontos.
2020. nov. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fontos lenne a rendszeres, egyensúlyban lévő étkezés, attól hogy a napi 5 étkezésből kihagysz 4et nem lesz jobb a helyzet.


Nekem is volt túlsúly problémám, én mondjuk csak simán lusta voltam, ezért is lenne fontos kizarni bizonyos betegségeket mert pl egy cukros nem feltétlen élhet olyan étrenden mint én.


Pl nálam egy átlag nap így néz ki, étkezés és sport része


Reggeli: turmix (én sem bírok enni, de muszáj némi energia + ha reggelizek kevesebbet ebédelek mint amúgy) a turmix általában nálam spenót, alma vagy banán, kis kollagén por és víz


Tízórai: gyümölcs, vagy tejtermék - joghurt vagy joghurt ital, kefir


Ebéd: 1 merőkanál leves, 1 merőkanál második+1 merőkanál köret. Mindegy mi az, nem feltétlen kell diétásnak lennie, bár azért jobb ha arra torekedik az ember, ma pl zöldbab leves, mézes mustáros csirke és rizs


Uzsi: zöldség martogatossal


Vacsi: leves 1mk, és ami a napról maradt zöldség martogatos, vagy gyümölcs


Illetve 1 nap min 2,5 liter zöld tea-víz


Sport pedig napi 30 perc kardio a szokásos mozgás mellett, tehát ide nem számít a munkába járás.



Az ir bennem is felmerült a jelen esetben, lehet egy olyan vizsgálat is kellene.

2020. nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!