Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám gyorsan és...

Hogyan tudnám gyorsan és egyszerűen helyrebillenteni az alvásidőm?

Figyelt kérdés
Elég zsúfolt, stresszes, nehéz héten vagyok túl, rengeteg munka miatt egész héten reggeli órákig dolgoztam, ami nálam egyáltalán nem megszokott, általában legkésőbb éjfél-egy körül már alszom, viszont jelenleg is még arra a pihenésre készülök, amit éjjel kellett volna megejtenem. Valahogy igyekeztem betartani a napi 6 óra minimum alvást, de erre leginkább nappal volt esélyem miután pár nap alatt totál felborult a ritmus és éjszaka nem bírtam aludni, már teljesen ott tartok, hogy éjjel akkor se tudok aludni, ha minden erőmmel azon vagyok. Jövőhetem se lesz kevésbé stresszes, viszont ma-holnap kicsit több a szabadidőm, gondoltam megpróbálok foglalkozni ezzel és visszabillentem magam a normális kerékvágásba, mert kezdem úgy érezni,nem fogom sokáig bírni. Gondoltam arra, hogy megpróbálok ma valahogy fennmaradni estig, aztán este jól kialszom magam, de lassan 16 órája ülök a gép előtt minimális szünetekkel és ehhez hozzájön az egész heti fáradtság, kétlem, hogy kibírom, vagy hogy picit is jó ötlet még jobban terhelni a szervezetem :) Tudtok erre valami tuti módszert?
2020. nov. 28. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Lefekvés előtt 1 órával már ne nézz képernyőt, nekem az olvasás segít, ha fáradt vagyok, 5 perc alatt bealszok egy könyvön xd Próbálj ki nyugtató teákat, ne igyál koffeintartalmú italokat.
2020. nov. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3-5 mg melatonin a tervezett lefekvési idő előtt 1 órával
2020. nov. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2

Orvosi vélemények alapján kezeljük úgy, mint egy gyógyszert, tehát csak akkor szedjük, ha nagyon muszáj. Napi szinten nem javasolt, így ez hosszútávon nem fogja megoldani a problémát.

2020. nov. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jetlag-re simán jó, amikor szabik után vissza kell állni, én mindig ezt használom.
2020. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!