Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális ez az életmód?

Normális ez az életmód?

Figyelt kérdés
20 évesen úgy érzem magam, mint egy krónikus fáradt 70 éves. Egész nap fáradt vagyok, állva el tudnék aludni a nap bármely pontján, kivéve éjszaka. Akkor is fáradt vagyok, csak akkor nem tudok aludni. Egyetlen "pörgős" órám van, olyan este 10 körül, de amúgy mindig fáradt vagyok. Hétköznap alszom 5 órát, hétvégén 14-et. 5. féléves egyetemista vagyok és reggel 8-tól éjjel 11-ig összevissza vannak hétköznap óráim (igen, van ami 11-kor végződik), így napi rendszerem nincs. Hétvégét csak végigalszom, fekszek az ágyban egész nap, meg beadandókat írok, néha videojátékozom a gépen, de ennyi. Összevissza élem a mindennapjaim, összevissza eszek, van amikor vacsoráig semmit de van amikor egész nap zabálok megállás nélkül. Semmi energiám nincs. Voltam vizsgálaton, semmi hiányosságom nincs, se vas, se hormonális, se semmi. Normális ez?

2020. nov. 30. 00:01
A kérdező szavazást indított:
Igen, normális
Semleges, jó is meg rossz is
Nem, azonnal válts életmódot
19 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Az életmódodat figyelembe véve teljesen normális.


Fel kell állítanod egy rendszert.

Kezdetnek rendbe vágni az alvást, táplálkozást.


Plusz mozgás sem ártana. Hétvégente nagyobb kimozdulás, kiránduláss, bicikli valami ami egész napos, vagy legalább több órás. Illetve naponta is valamennyi mozgás. Fél-egy óra.

2020. nov. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nagyon rendszertelen az életmódod sajnos, érthető ha kimerült vagy. Tanárral nem lehetne beszélni, hogy ne tartson már olyan későn órát? Az evést meg tedd rendszerezettebbé, ha kell állíts a mobilodon figyelmeztetést. Igyál sok folyadékot, és néha menj el egyet sétálni (de azért 8-ra érj haza). :)

Nekem is ilyen volt az egyetem, sőt volt hogy napokig nem aludtam csak 1-2 órát. Aztán amikor elkezdtem halucinálni, alvajárni ettől az össze-vissza alvástól akkor úgy döntöttem hogy ideje normálisan élni.

Próbáld meg visszaállítani a bioritmusodat egy 7:30-as keléssel és 23:30-as fekvéssel. Egyél rendesen 3x, sok rostosat, igyál sok vizet, sétálj egyet délután és biztosan több energiád lesz meg a kedved is jobb lesz.

2020. nov. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kiszoktam menni sétálni naponta fél órát. Ennyi a mozgásom. Meg 2-3 naponta a boltba 2 perc séta, meg vissza. Kéne mozogni, de lusta és kimerült vagyok. Emellett pénzem sincs sajnos konditermet kifizetni havonta, sportok meg nem érdekelnek. Biciklim nincs és utálom is. Kb 130 kg vagyok, szétfolyok a hájtól amúgy.

Ja a táplálkozás. Pizza, hamburger, lasagne, szendvics, grillcsirke. Mást nem igazán eszek, anyám etet és ezek a leglustább, gyorsabb és olcsóbb kaják, amiket tud csinálni.

Nem lehet váltani időpontot, mert csak akkor ér rá. Van aki meg csak reggel 8-kor.

Sose keltem magamtól reggel, magamtól nem ébresztőre 13-14 között kelek fel. Lefeküdni általában 2-3 között.

2020. nov. 30. 00:25
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez elég borzasztóan hangzik, még időbe változtass. Páromnak hasonló életmódtól (csak ő még koffeinnal is tömte magát) zsírmája lett. Ő is meghízott, sokat lustult meg játszott.

Nem hiszem hogy kell kondibérlet, elég ha tornázol. Nekem ez a 100 hasizom, 100 hátizom, 100 guggolás, 100 karhajlítás + kalória számlálás szépen leszippantott 8 kilót másfél hónap alatt. A kaját meg inkább old meg magad, az is egészségesebb ha elmész/rendelsz kifőzdéből vmi egészségesebbet (főzelék, párolt zöldség fehér hússal, saláták, stb.).

Ha nem lehet átrakatni az időpontot, akkor te pizsamában hallgasd végig. :) Azt a végén kidőlhetsz.

2020. nov. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, amúgy nekem is vannak online óráim, simán kajálok meg felállok a gép elől ha úgy tartja kedvem (kivéve ha feladatokat kell csinálni, bár múltkor főztem mellette). Szóval kamera kikapcs, mikrofon némít, a bluetooth füles pedig 10 méterre a géptől is működik. :)
2020. nov. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy tűnik a leírásból, hogy magnéziumhiányod is lehet, ez oka lehet a krónikus fáradtságnak. Napi magnézium pezsgőtabletta javasolt. Én is éjjelibagoly vagyok, de arra mindig szakítok időt, hogy kialudjam magam és rendszeresen sportolok.
2020. nov. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ellenőriztesd a szintjeidet, ez bármi lehet vitaminhiánytól kezdve, depresszión át, akár a legsúlyosabb megbetegedésekig.
2020. nov. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Sose tudnám magam elképzelni sportolni, annyira undorodom a gondlatától is, hogy meg kell mozdítani az ujjamat is sajnos. Nem tudom elképzelni, hogy 100 felülés, meg fekvőtámasz. Egy fekvőtámaszt sem tudok megcsinálni, olyan vékony a karom mint egy bébinek.
2020. nov. 30. 01:08
 9/15 anonim ***** válasza:
Ebbe bele fogsz halni, ráadásul nem is akármilyen szenvedéssel.
2020. nov. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Azta, ugyanilyen vagyok. Annyi, hogy en lany vagyok es 50 kilo. Nekemis rendszertelen a napom, allandoan a szenhidratot zabalom, csokit chipset ami nem keves penz sem.. allandoan faradt vagyok en is, ejszaka 3-4ig siman fenn vagyok, felkelni meg 2kor szoktam ha nincs elfoglaltsagom meg nem ebreszt senki. Vitaminokat probaltam szedni de elfelejtem meg rosszul is vagyok toluk. Teljesen felcserelodtek a nappalok es az ejszakak nalam. Hiaba fekudnek be 6kor az agyba, ugyanugy 3 korul aludnek el. Mar gondolkoztam jogy valami alvasparam van lehet. Mozogni en se mozgok, boltba megyek meg setalok az erodben de ilyen rendes sport vagy edzes az nem.
2020. nov. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!