Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valami ötlet füldugulás ellen?

Almavirágenyém kérdése:

Valami ötlet füldugulás ellen?

Figyelt kérdés
Két napja hajmosás után bedugult és azóta is be van dugulva hittem benne hogy magától elmúlik mert már történt ilyen de általában másnapra helyrejött. Tudok ellene tenni valamit itthon vagy el kell mennem orvoshoz?
2020. dec. 13. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Próbálj minél többször ásítani. Ha kevesebbet szellőztetsz a szobádban, kevesebb lesz az oxigén, ami végül ásításra fog ösztönözni. Hidd el, ha a sokadik is, de valamelyik ásítás egyszer majd kidugítja a füledet végül.
2020. dec. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem vacakolnék ezzel, irány a fülészet, kimossák, felvidulsz, hazamész elfelejted. Persze lehet vele kínlódgatni, de előbb-utóbb visszajön, egyre gyakrabban, aztán egyszercsak begyullad, onnantól már nem móka és kacagás a mosatás sem. Tudom, próbáltam.
2020. dec. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tavasszal már történt hasonló de csak két héttel későbbre kaptunk időpontot. Ezért gondoltam hátha meglehet oldani itthon is mert ha megint annyit kell várnom megőrülök.
2020. dec. 13. 12:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok, én 10+ évig kínlódtam ezzel.

Sajna az első alkalommal én is házi praktikákkal húztam-halasztottam, néhány hónapig segítettek is, amíg egyszer be nem gyulladt, akkor kerültem először fülészetre vele, akkor fájt is már rendesen.

Utána már az első jelre mentem (akkor még nem volt Covid, ambulánsan is lehetett menni bármikor beutaló nélkül), mindig kimosták, egy darabig jó volt, aztán kezdődött elölről, egyre gyakrabban, eleinte kb. évente, a végén már egy-két havonta.

Aztán egyszer nem a szokásos fülészem volt bent, hanem egy idősebb doktornéni, aki a kimosás utáni ellenőrzéskor sokáig vizsgálgatta, mondván, hogy neki nem tetszik még itt valami.

Majd' egy hónapig kellett visszajárnom hozzá hetente kétszer, mindig alaposan megnézte, és tett be gyógyszeres csíkot, amit egy nap után lehetett kivenni, és a következő látogatásig egy fülcseppel kellett kezelgetnem.

Ennek már majdnem öt éve, és azóta semmilyen fülpanaszom nem volt!

Ennyit gondolatébresztőnek.

2020. dec. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1-2 évente én is eljárogatok fület mosatni.Van hogy a felesleges zsír nem kifelé jön.A befolyó samponos viz ugyan lazitott rajt,de a problémát nem oldotta meg. Orvos a megoldás .
2020. dec. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

#5 Nézesd meg te is másik orvossal, nincs-e valami a folyton megújuló dugulás hátterében!

Mondom, én is több, mint tíz évig kínlódtam vele, mire egy lelkiismeretesebb dokit kifogva végleg (legalábbis remélhetőleg) megszabadított tőle. Nálam valami gomba volt egyébként, azért tartott olyan sokáig a kikezelése is.

Azóta nekem is úgy öntisztul a fülem, ahogy a tankönyvekben meg van írva, pedig előtte én is csak a tévéreklámokból tudtam, hogy hogy kéne neki!

2020. dec. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb. évente egyszer van ilyen gondom, teljesen jól tudom kezelni gyógyszertárban kapható fülcseppel.
2020. dec. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ki lehet próbálni, hogy azon a lábon ugrál az ember féllábon, amelyik füle bedugult.

Ha a víztől van, akkor ki fog dugulni.

2021. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!