Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Úgy èrzem sosem alszom ki...

Úgy èrzem sosem alszom ki magam rendesen. Sokat álmodok. Veletek volt ilyen ?

Figyelt kérdés

Már règóta keresem az okot arra, hogy miért érzem magam folyton fáradtnak, bágyadtnak erőtlennek, holott fiatal vagyok. Tavaly vèrvètelen is voltam, ahol megvizsgálták a lehetséges okokat, de sem vèrszegèny, sem vashiányos nem vagyok, pajzsmirizggyel sincs gond.


Mostanában kezdtem arra gyanakodni, hogy lehet az alvással van gondom. Próbáltam már mindent, akár korábban feküdtem le ,akár később akkor is így éreztem magam. De általában sokkal èberebb vagyok estefelé mint reggel. Főleg ha itthon vagyok, úgy érzem mikor megpróbálnèk elaludni akkor a legaktívabb az agyam ,mindent csinalnèk és sokat gondolkodom. Sokszor mèg akkor sem tudok elaludni időben, ha napközben lefárasztom magam. Néha olyan sokat forgolódom, hogy éjjel 3 kor sem alszok mèg.

Reggel általában megèbredek amikor a párom munkába indul. Ha vissza alszom utána folyton rèmálmaim vannak, amibe aztán felèbredek majd ha visszaalszom újra előjönnek. De alapból is sokat álmodom és főleg ha ezek rèmálmok, egész nap a hatásuk alatt vagyok. Fáradt, lelassult a gondolkozásom, mint aki nem aludt 3 napja.

Már azon gondolkozom, hogy valami nyugtatót vagy altatót használjak , de picit tartok tőlük. Barátnőm azt mondta vigyázzak velük mert rászokok aztán mindig kelleni fog.

Remèltem hátha van itt olyan, aki tapasztalt ilyesmit és megosztaná velem is a megoldást.

23n


2020. dec. 14. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Mintha csak magamat olvasnám.. Teljesen ugyanez a problèmám. Engem a háziorvos beutalt pszichiáterhez ahol azt állapították meg,hogy kevert szorongásos depresszió a probléma,inszomniával társulva. Kaptam rá antidepresszánst ès èjszakára nyugtatót. 1èvig szedtem de nem szoktam rá. Aztán egyszer csak gondoltam egyet ès nem szedtem egyiket se tovább. Tudtam már utána aludni. 1 èvig. De most újra visszaestem ugyanebbe. Hajnalokig èbren vagyok ( hajnali 3-4-5 ) nèha már meg sem merem nèzni az időt.. közben meg vizsgaidőszak.. én úgy döntöttem visszamegyek,csak egy másik orvoshoz. Szerintem neked is ez tudna segíteni mert biztosan pszichès. Nem feltètlen fognak gyógyszeres kezelèst javasolni,nekem csak azért adtak mert már elèg súlyos volt az inszomniám. De lehet egy pszichoterápia ís segítene felfedni a lelki okát.
2020. dec. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál!

Azt mèg megkèrdezhetem, hogy mielőtt felállították ezt a diagnózist, de gyanakodtál a szorongásra, depresszióra? Tudtad magadról, hogy az lehetsz ?

Egyébként én alapból is szorongó vagyok, mindig aggódom valamin, próbálom tervezni a jövőmet több kevesebb sikerrel, mindig angyalok,hogy mit csináljak a jobb megèlhetèsèrt. A depresszió is eszembe jutott már de próbálom azt hinni, hogy nincs nekem. Gondolok a jó dolgokra, hogy van hol laknom, szeretnek és van párom akit szerethetek, nem kellene okom legyen a depresszióra.

Az a baj èn Erdèlyben èlek és itt nem találnèk magyarul beszèlő orvost... Másképp meg nem tudok ezekről beszélni. Létezik olyan, hogy online beszèlhessek akár egy magyarországi pszichológussal?

2020. dec. 14. 13:42
 3/6 A kérdező kommentje:
De=te *
2020. dec. 14. 13:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen èn sejtettem. Ès sajnos a depressziónak nem mindig van kiváltó oka. A szorongásnak már lehet. Ès a szorongás okozza az alvászavart. Èn magamon azt èrzèkelem hogy állandóan agyalok,állandó kèszenlèti állapotban vagyok. Túlaggódok mindent. Örjítő. Ès emiatt este sem áll le az agyam.

Igen,főleg most a covid idejèn biztosan van online rendelès. Mindenképpen èrdemes lenne megpróbálnod.

2020. dec. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mèg egyszer !

Igen, az állandó agyalást,kèszenlèti állapotot én is tapasztalom. Mindig gondolkodom valamin, ha emberekkel beszélek közben magamban mindig lejátszom azt hogy" most ezt meg ezt kène mondjam, de ha azt mondom lehet hulyènek néz..szóval inkább nem mondom" vagy magamban ha közösségben vagyok akkor "ő túl hosszasan nèzett rám, vajon hülyén áll a ruhám? Van valami az arcomon? Ah most biztos mindenki látja mennyire bamba vagyok"


Találtam egy magyar pszichoterapeutát innen nem messze, szerinted ez is hatásos lehet ?

2020. dec. 14. 14:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen,érdemes lenne megpróbálnod. Hátha tud valami relaxációs gyakorlatot tanítani a szorongásra. Mondjuk az enyém nem tanított.

Èn kijártam az agykontroll tanfolyamot is,az nekem rengeteget segített. Valószínű te is azok az emberek közè tartozol akiknek "túlműködik" az agya. Emiatt is lehetnek ezek a problèmák mint az alvászavar,szorongás..stb. Ha ezek igazak rád,hogy gyorsan tudsz tanulni,hamar megjegyzel mindent,nagyon figyelsz a rèszletekre, egy gondolatmenetből neked lesz 15,jó emberismerő vagy..stb Van erről egyébkènt egy nagyon jó könyv az a címe,hogy Túl tehetsèges ahhoz,hogy boldog legyen? Pont erről a fokozott agyi aktivitásról ír,abban is vannak rá jó tanácsok.

2020. dec. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!