Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan rakja rendbe az ember...

Hogyan rakja rendbe az ember a biológiai óráját/alvás ritmusát?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nálam a helyes alvás ritmus eltolódik egy idő után, és át megyek a " 3kor fekszem délután 2kor ébredem" ritmusa. Én ilyenkor amikor már észleltem hogy ez így nagyon gáz, akkor fogom magam és Fenn maradok, és majd este fekszem le. Tehát 24 plusz óra fennmaradás. A probléma az, hogy egy pöppet idősödtem, és már egyre kevésbé tudom tűrni a dolgot. Tehát egy 24+-os fent áradás ugye hogy kipihenjem kell hozzá 3-4 nap, és azért megérzem. Szóval nem tudom hogyan lehetséges az, hogy az ember ritmusban maradjon vagy hogy könnyebb legyen a 24+ órás fennmaradás.

2020. dec. 20. 06:52
 1/2 davidka5211 válasza:
Menj el 1 műszakba dolgozni, akkor fixen reggel ébredsz és este fekszel. Én így dolgozom, max 11-ig maradok fent este. Nekem teljesen beállt erre az időre a szervezetem így. Óra nélkül is 5:50-kor ébredek.
2020. dec. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én 10 éve szenvedek ezzel. Nincs rá jó módszer. Az 1 műszakban dolgozás sem jó, én is abban voltam hosszú évekig, ugyanúgy szenvedtem mint mikor nem dolgoztam. Azzal tudtam mostanában javítani ezen, hogy nem 24h-s ciklusaim voltak, hanem úgy 30. Tehát folyamatosan tolódtak el a napjaim, mindig úgy 6 órával később feküdtem le, mint előző nap. Így ugye volt olyan is, hogy egész nappal aludtam, éjjel meg fent voltam. Ezt csak azért tudtam megcsinálni, mert HO-ban vagyok. Igazából ez sem rakja helyre az alvási ritmust, de legalább a szenvedés megelőzhető vele, nincs az hogy lefekszik az ember este 10-kor és 1,5 órát forgolódik az ágyban mert nem álmos.
2020. dec. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!