Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az egészséges emberek meghalna...

Az egészséges emberek meghalnak maguktól?

Figyelt kérdés
Kicsit hülye a megfogalmazás, de tegyük fel, hogy a 120 éves bácsi, aki szervileg teljesen rendben van egy nap elhalálozik. Nem szívroham, nem agyvérzés és nem betegség sem. Hanem a kor miatt. Tehát lényegében az emberi test egy idő után feladja az életet, ha addig semmilyen betegség nem végzett vele? Ugye sokszor hallani a halál okának, hogy öregség vitte el.
2010. aug. 12. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nemrég valahol azt láttam, hogy egy ember akár 200 évig is elélhetne, hát nem tudom

egy idő elöregszik mindenünk, bár ezen már én is elgondolkoztam, hogy mi lenne ha nem lenne betegség, akkor akár örökké is élhetnénk

2010. aug. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Természetes öregség, végelgyengülés is lehet halálok. Nem élhetünk örökké, van programozott sejthalál. A halál belénk van kódolva.
2010. aug. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

A testünknek vannak korlátai, bár a sejtbiosz érdekes, de nehéz is, én nem értek hozzá, de lényegében és röviden a sejtjeink osztódnak és elöregednek, elpusztulnak, a szervezet pl. a hibás sejteket eltávolítja, megsemmisíti vagy a hibás... mit tudom én... legyen fehérje... szóval ezeket kijavítja. Minél többször osztódnak annál silányabb a másolat, előbb-utóbb több a hiba a javító rendszer pedig nem működik olyan jól, ahhoz hasonlítják ezt, mikor fénymásolatról készítesz újabb másolatot, majd az új másolatot fénymásolod le... egyre rosszabb a minősége. Ez a hiba- és javítási elmélet. Aztán ott van az, hogy egyre több a melléktermék, ami felhalmozódik, ott van a keresztkötési elmélet, mikor egyre több ilyen kötés alakul ki a fehérjék között, pl. látványos az öregedés bőr esetében, mikor csökken a rugalmassága, a víztartalma.... Aztán ott a szabad gyökök elmélete, a teloméra elmélet, ha nagyon érdekel a téma sok mindent találhatsz róla.


Egyébként ha már az egészséges emberek halálát említetted, akkor van olyan, hogy fiatal egyénnek úgyszólván "meghasad a szíve", vagyis minden betegség nélkül egy egészséges embernél szívmegállást, szívrohamot vált ki egy stressz, amit a szervezet túlreagál, volt valami dok.film is erről.

2010. aug. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen a 200 évet már én is hallottam. olyan formában, hogy ez genetikailag van belénk kódolva, tehát a korábbi halál csupán mérgezés és szennyeződés oka.
2010. aug. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A 3. meglátása nagyon jó, csak "konyhanyelven". :P Egy biológus. (A 2. válaszoló.)
2010. aug. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Visszaolvasva nagyon gagyin fogalmaztam, de megértettétek a kérdésem lényegét. Már csak egy dolog érdekel: Ugye a szívünk a legerősebb izmunk, azonban mint minden gépezet, előbb utóbb elfárad, és feladja a működését ő is. Régebben valami olyasmit hallottam, hogy kb. 409968000 szívverés után egyszerűen elfárad, és feladja a működését. (kb 130 év folyamatos 60-as percenkénti szívveréssel számolva jött ki ez az adat). Tehát egyszerűen békésen leáll a szívműködés, és ennyi...


Amit az egyik kedves válaszadó mondott, a shokk hatására történő túlreagálás pl. hullámvasúton halálfélelem miatt, vagy felhevült testtel történő hideg vízbe ugrás hatására történő halálesetekre annyira nem vagyok kíváncsi.


Biztos óriási felelősség az őssejtkutatás és sejtbiológia, hisz akár zombikat/szuper embereket is csinálhatnak (majd), ha még egy kicsit fejlődik a tudomány.

2010. aug. 13. 01:45
 7/8 anonim ***** válasza:

A biológus vagyok. A szívműkédesben igazad van, bár az adatokat pontosan nem ismerem. Hogy mondjam... Egy idő után annyi melléktermék keletkezik a szervezetben, hogy az öl, pl.: reaktív oxigén gyökök.


Utolsó bekezdésre annyiban reagálnék, hogy az nincs olyan közel még... :D

2010. aug. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi.


Vagy csak nem tudjuk mi folyik az amerikai/orosz/kínai/stb laborokban...

2010. aug. 16. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!